Ana Sayfa Siyaset Başbakan'a Giresunlu Askeri Danışman

Başbakan'a Giresunlu Askeri Danışman

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın askeri danışmanlığına YAŞ'ta korgeneralliğe terfi eden Giresunlu Abdullah Recep atandı.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2010 Salı 11:07
Başbakan'a Giresunlu Askeri Danışman

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın askeri danışmanlığına bu yıl korgeneralliğe terfi eden Giresunlu Abdullah Recep atandı.

Başbakan Erdoğan'ın daha önceki askeri danışmanı Korgeneral Mehmet Eröz ise Adana'da bulunan 6. Kolordu Komutanlığı'na atandı. Başbakan Erdoğan'ın Eröz'den önceki askeri danışmanı Orgeneral Nusret Taşdeler ise Ege Ordu Komutanlığı'na atandı.

1955 yılında Giresun'un Tirebolu ilçesinde doğan Korgeneral Abdullan Recep, 1975 yılında Kara Harp Okulu'ndan İstihkam Teğmen olarak mezun oldu. 1982-1984 yıllarında Kara Harp Akademisi eğitimini tamamlayan Korgeneral Recep, 1989-1993 yıllarında Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı Plan Şubesi'nde Plan ve Proje Subaylığı görevlerinde bulundu.

1994-1997 yılları arasında Belçika Mons'da bulunan NATO Avrupa Karargahı Harekat Planlama Dairesi.

Barışı Koruma Şubesi'nde Karargah Subaylığı görevini ifade eden Korgeneral Recep, 1997-2000 yılları arasında Genelkurmay Başkanı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Korgeneral Recep, 2000-2001 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı görevini yürüttü.

2001-2004 yıllarında Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Daire Başkanlığı ve 2004-2006 yıllarında 16'ncı Zırhlı Tugay Komutanlığı görevlerinde bulunan Recep, 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Norfolk'daki NATO Transformasyon Komutanlığı'nda Kurmay Başkanı Kaynaklar ve Lojistik Yardımcılığı görevini yaptı. Recep, 2008 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na atandı. Son Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında ise Recep, tümgenerallikten korgeneralliğe terfi etti ve Genelkurmay Başkanlığı Harekat Başkanlığı'na getirildi. Recep, Başbakan Erdoğan'a da danışmanlık görevinde bulunacak.

Zaman

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canikli

Canikli "Millilik Bu İşte"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber