Ana Sayfa Güncel BAŞBAKAN'A HEYET GİDİYOR

BAŞBAKAN'A HEYET GİDİYOR

Bir süre önce bir grup Alucra Esnafının Alucra Belediye Başkanı Osman Söylemezi makamında ziyaret ederek, Alucra'nın Genel Sorunları olduğunu belirtilmişti. Bu sorunların çözümü noktasında Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı makamında ziyaret ederek sorunların çözümü noktasında destek istenilmesi gerektiği belirten ilçe esnafı, Belediye Başkanından da bu doğrultuda yardım istemişti.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2010 Perşembe 16:52
BAŞBAKAN'A HEYET GİDİYOR

Belediye Başkanı Osman Söylemez de bu konuları Sayın Milletvekilimiz Nurettin Canikli ile görüştükten sonra  kesin bir karara bağlayabiliriz diyerek Ankara ziyaretinin olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını söylemişlerdi.


Belediye Başkanı Osman Söylemez geçen hafta 12 günlük bir çalışma ziyareti için Ankara'daydı. Belediye Başkanının ilçeye dönüşü  ile beraber Alucra Esnafları tekrar Belediye Başkanını makamında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundular. Belediye Başkanı Osman Söylemez'in Esnaflar ile yaptığı görüşmeden olumlu neticeler çıktı.


Sayın Söylemez, Ankara'da bulunduğu süre içerisinde hem Milletvekili Nurettin Canikli ile hem de  kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile bir dizi görüşmelerde bulunmuşlardır. Belediye Başkanı Osman Söylemez makamında kendisini ziyaret eden Alucra Esnaflarına; Ankara ya heyetin Başbakanın Programına bakılarak şubat ayı içerisinde tarih alınacağının müjdesini verdi.

Ayrıca Ankara da TOKİ Genel Müdürü Erdoğan Bayraktar ile de görüşme yaptığını, yapılan görüşmede Alucra Esnaflarının da talep ettikleri "Küçük Organize Sanayi Sitesi" yapılabileceğini ve bu talebi TOKİ olarak değerlendireceklerinin müjdesini aldığını söyledi.

Belediye Başkanı Osman Söylemez konuşmasında; 150-200 adet Yeni Toplu Konut’ un daha yapılabileceğinin altını çizdi.


TOKİ Yeniden Alucra’ya Konut Yapacak mı?


TOKİ Genel Müdürlüğüne yeniden Alucra’ya Konut yapılması hususunda taleplerinin olduğunu ileten Söylemez, "Alucra Belediyesi olarak halkımızın bu taleplerini en iyi şekilde değerlendirerek 2011 yılı içerisinde Küçük Organize Sanayi Sitesi ve Toplu Konut Projesini hayata geçirebilmemiz gerekiyor. TOKİ bu konuda yer hazırlanması ve ön başvuru kabullerinden sonra bu projelerin hayata geçebileceğinin altını çizdiğini" söyledi.


Alucra Esnafları ve Belediye Başkanı arasında geçen toplantı olumlu geçti. İlçe’nin genel sorunları için görüş alışverişlerinin zaman zaman yapılması gerektiği temennisinde bulununarak Alucra Esnafları, Belediye Başkanının makamından ayrıldılar.


                                                                                                                      

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber