Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Başhekim Aktaş 1. Yılını Değerlendirdi

Başhekim Aktaş 1. Yılını Değerlendirdi

Alucra Devlet Hastanesinin hizmet aşkıyla dolu bir o kadarda başarılı başhekimi Op.Dr. Adem Aktaş Alucra'daki ilk yılını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe 11:54
Başhekim Aktaş 1. Yılını Değerlendirdi

Aslen Trabzon Akçaabatlı olan Başhekimimiz Op. Dr. Adem AKTAŞ’ın ilçemizdeki birinci yılı doldu.

Alucra Devlet Hastanesinin başarılı çalışmalarıyla halkımız tarafından da takdirleri kazanan Başhekim Op. Dr. Adem Aktaş Alucra’da görev yaptığı ilk yılındaki çalışmaları değerlendirdi.

2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan, 2014 yılında Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahi ihtisası yapan, Şiran Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamlayan ve 15 Temmuz 2015’de hastanemizde başhekim olarak göreve başlayan Op. Dr. Adem Aktaş ilçemizde 1 yılını tamamladı.

Başhekim Adem Aktaş hastanemizde ilk göreve başladığında hastanemizde sadece aile hekimi uzmanı mevcuttu ve oda 2015 ağustos ayında tayini çıkarak hastanemizden ayrıldı.

Daha sonra 6 ay kadar çeşitli sebeplerle hastanemize uzman hekim gelmemesinden dolayı tek uzman hekim olarak hastanemize ve ilçemize hizmet etti. Başhekim Adem Aktaş hastanemize başladığında acilde görev yapacak pratisyen hekim bile yoktu. Yeri geldiğinde acilde nöbet tuttu, ertesi gün mesaisine devam etti. Hastanedeki düzensizlikle uğraştı, hastaneyi çok büyük oranda düzene sokarak sağlık hizmetlerinin aksamadan devam etmesini sağladı.

Op. Dr. Adem Aktaş hastanemizde başhekim olarak başladıktan sonra hastanemize ve ilçemize yapılan yenilikler ve hizmetler:

- Atıl durumdaki ameliyathaneyi aktif hale getirdi, ameliyatlara başlandı

- Hastanemizde 70 hastaya küçük çaplı ameliyatlar yapıldı

- Şiran, Çamoluk ve ilçemizden 155 çocuğa sünnet yapıldı (sünnet çevre ilçelerimiz olan Şiran ve Çamoluk’ta yapılmamaktadır)

- Pasif durumdaki endoskopi ünitesi aktif hale getirildi (endoskopi çevre ilçelerimiz olan Şebinkarahisar, Şiran ve Çamoluk’ta yapılmamaktadır)

- Alucra hastanesi tarihinde ilk kez kolonoskopi (kamera eşliğinde kalın bağırsağa bakılması) yapılmaya başlandı.

- Şebinkarahisar, Şiran, Çamoluk ve ilçemizde toplam 200 hastaya endoskopi yapıldı

- Daha önce 1 diş üniti ile hizmet verilen hastanemizde diş ünit sayısı 2’ye çıkarılarak aynı anda 2 hasta diş polikliniğinde muayene ve tedavi olmaya başladı

- 4 ay önce hastanemize dahiliye uzmanı göreve başlayarak ilçemize hizmet etmeye başladı

- 2 hafta sonra hastanemizde aile hekimi uzmanı başlayacak ve hastanemizde uzman hekim sayısı 3’e çıkacaktır

- Başhekim Aktaş, göreve başlamadan önceki 1 yıllık dönemde 51.200 hasta polikliniklerde, 490 hasta ise yatarak tedavi edilmişti. Başhekim bey başladıktan sonra ise 1 yıllık dönemde 55.800 hasta 747 hasta ise yatarak tedavi edilmiştir. Bu vesileyle çoğu hastamız Şebinkarahisar ve Giresun’a gitmesine gerek kalmadan hastanemizde tedavi edilmiştir

- Başhekim Aktaş, göreve başladığı dönemde ilçemizde 1 adet ambulans hizmet vermekteyken bu sayı 2 ye çıkarıldı

Hedeflerimiz:

- Yıl sonuna doğru yeni hastanemizi açmak ve hizmete yeni modern hastanemizde devam etmek

- Hastanemize diş protezini getirmek

- Yeni hastanemizde büyük çaplı ameliyatlara başlamak

- Yeni hastanemizde palyatif bakım ünitesi açmak

Alucrahaber.com Yorum

Devletimiz hiç bir zaman kurumlarını sahipsiz bırakmaz, fakat Alucra müstesna. Biraz uzakta olması zor iklim şartları bu yörede sağlık alanında bir çok mahrumiyete sebep olmuştur.

Çok uzun yıllar (1985-1990) önce ilçemizde çeşitli illerden ilçelerden ameliyat olmaya gelen hastalar vardı. Kimler geldi kimler geçti. Bu süreç sonrası hastanemiz tekrar canlandı ve çevre ilçelerden hasta çekecek bir cazibeye kavuştu. Kendi memleketi yöresi gibi sahiplendi, sahip çıktı ve sonuçlarını ilk yılında ortaya koydu.

Bizimde Alucralılar, siyasetçiler yada herkim olursak olalım hastanemize, Başhekimimize ve tüm sağlık personelimize sahip çıkmamız gerekir. Başhekimimiz yeni hastanemizin açılmasıyla çok daha güzel işler yapacağını hissediyor, başhekimimizi ve tüm sağlık personelimizi tebrik ediyoruz.

Bir teşekkür de sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli'ye. Küçük bir nüfuslu olan ilçemize böylesine bir hastanenin kazandırılmasında çok büyük katkısı var. Alucrahaber.com olarak her daim şükranlarımızı sunarız.

YORUMLAR
 • yorum2016-07-30 06:11:43Murat Kaleli

  Allah razı olsun

 • yorum2016-07-29 06:09:41Kemal Metinyurt

  Allah başhekimimizden razı olsun. Hem insan olarak hem doktor olarak mükemmel biri. Ama bugün birşeyler duydum başhekimin tayini çıkacak diye. Böyle başhekim bir daha alucraya zor gelir. Siyasete sesleniyorum burdan. Başhekimi burda tutmaya çalışsınlar. Saygılar...

 • yorum2016-07-28 12:25:48Mustafa Aydın

  Ahmet Kerimoğlu, sen ve senin gibi insanların yüzünden alucramıza gelen bu değerli insanları kaybediyoruz. Sen herhalde alucrayı giresun sandın. Daha ne yapılabilir bi söyler misin. Doktor bey buraya gelmeden önce sadece aile hekimi uzmanı vardı o da eh işte. Doktor bey gittikten sonra buraya genel cerrahi uzmanı mı gelecek zannediyorsun. Ameliyat, sünnet,endoskopi vb hiçbiri yapılamayacak. Şebinde cerrah var da ne oldu. Endoskopi için hastalar alucraya geliyor.

 • yorum2016-07-28 12:18:23Mustafa Aydın

  Sayın Ahmet Kerimoğlu. Haberi tam okumadınız herhalde. İsterseniz tam okuyun. Başhekim bey ilk geldiği dönemle 1. Yıl sonunu karşılaştırdı. Herhalde Alucradan bihabersiniz

 • yorum2016-07-28 08:57:02MUSTAFA DÜMBÜL

  Alucra coğrafi yapısı ve bulunduğu stratejik önemdeki konumu nedeniyle nüfus yetersizliğine bakılmaksızın il yapılmalıdır.Yıllar önce Alucra’nın Askeri Birlikler ve tesislerde kurularak, il yapılması gündeme geldiğinde “ Biz Alucra’nın il olmasını istemiyoruz.Şebinkarahisar’ın il olmasını destekliyoruz” diyenlerin olduğu söylenmekteydi.Bu bilgi ne derece doğru bilemiyorum fakat Alucra il olamadığı sürece sürekli nüfus az, merkezi yerlere çok uzak denilerek kamu hizmetleri olsun özel sektör hizmetleri olsun genel olarak tüm hizmetler istenen seviyede verilemeyecek, Giresun başta olmak üzere çevre il ve ilçelere gidilmeye devam edilecektir.

 • yorum2016-07-28 07:17:38Ahmet Kerimoğlu

  sn başhekim beye sormak isterim yaptım dediği şeyler onun öncesinde zaten yapılıyordu hemde fazlasıyla. Kendisi hastaneye yenilik olarak sadece kolonoskopiyi katmış. Yinede emeklerine sağlık.

 • yorum2016-07-28 04:38:32Kadir Bekiroğlu

  Allah razı olsun, böylesine hizmet aşkı olan insanların kıymetini bilmek lazım. Tebrik eder hayırlı görevler dilerim.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber