Ana Sayfa Güncel Başkan Kaymakçı'dan Önemli Açıklama

Başkan Kaymakçı'dan Önemli Açıklama

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı Alucra Vakfı seçimine katılarak yaptığı konuşmada önemli konulara değindi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 23:15
Başkan Kaymakçı'dan Önemli Açıklama

27 Kasım tarihinde tarihe geçen bir seçimle Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı olan değerli Bürokratımız Selahattin Süleymanoğlu, vakıf mütevelli üyelerinin büyük bir kısmının oyunu alarak Alucra Vakfına başkan seçilmişti.

Seçime katılan Alucra Belediye Başkanı mütevelli üyelerine karşı yaptığı konuşmada önemli konulara değindi.

Alucra'ya Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı ilçede yapımı devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi. Alucra Belediyesi tarafından 500 kişilik öğrenci yurdunun ve belediyenin yaptırdır modern mezbahanenin mayıs 2017'de açılışının yapılacağını iletti. Belediye olarak kapalı semt pazarı, mahalle için kilit parke çalışmasının tamamladığını yapımı devam projelerin yaklaşık 40 milyon TL civarında olduğunu ileten Kaymakçı, "modern bir hastane ile Kelkit vadisinde elle gösterilen bir hastanemiz olacak. Alucrada öğrenci barınma problemini büyük oranda çözüyoruz, 500 kişilik öğrenci yurdu bize büyük bir değer kazandıracak. Eski hastane binasını Alucra Turan Bulutçu MYO'ya devredicez, amacımız bu binaya 4 yıllık bir fakülte kurulmasını sağlamak olacaktır" dedi.

Tüm Yatırımlara Nüfus Engeli

Başkan Kaymakçı şöyle devam etti:

"Alucra'nın en büyük problemi Nüfus. Komşu ilçelerimiz Şiran ve Kelkit'te ilçeler 10 bin nüfusu geçtikleri için doğalgazı ilçelerine getirme şansını buldular. İlçemize çok modern bir hastane yapılıyor 2017 yılının ilk çeyreğinde inşallah açılacak. Biz hastanemize 2-3 farklı branşta uzman hekim talebinde bulunduğumuzda karşımıza çıkan en büyük engel nüfus oluyor. Eski hastane binasını Giresun Üniversitesine verip 4 yıllık bir fakülte çalışmamız var yine bu çalışma karşısında da nüfus engeline takılıyoruz. Siz değerli mütevelli üyelerimizden, dernek başkanlarımızdan tek bir dileğimiz var, oda emekli olup 3 -4 ayı İstanbul'da 8-9 ayı Alucra'da geçiren hemşerilerimizin ikametleri İstanbul yada farklı illerde ise bu ikametlerini Alucra'ya aldırmaları durumunda bu saydığımız hizmetlerin Alucra'ya kazandırılmasında elimizi çok güçlendirecektir.

Alucra'da Hedef En Az 10 Bin Kişi

Biz Alucra için elimizden gelen tüm seferberliği yapmaya hazırız. Alucra Vakfı öncülüğünde başlattığımız nüfus çalışmasında ikamaetlerini Alucra'ya aldırmak isteyen hemşerilerimizi mutlaka bizlerle iletişime geçsin, Alucralılık, Alucrayı resimlerle sevmek değil sahip çıkmaktır sizlerden desteklerinizi bekliyoruz. Bu çalışmada sayın Kaymakamımız Ferhat Vardar ve Alucra Vakfımıza teşekkür ederiz. Bu basedilen yatırımlar için Alucranın nüfusunun en az 10 bin olması için gayret ediyoruz, inşallahda sizlerin yardımlarıyla bunu başaracağız" dedi.

Nüfus Çalışması hakkında iletişime geçmek ve bilgi almak için:

Alucra Vakfı: 0545 887 28 28  -  0212 256 07 25

Süleyman Yağcıoğlu: 0532 475 75 54

Yalçın Eker: 0553 112 84 84

YORUMLAR
 • yorum2017-05-25 11:34:24omer yirtmaz

  Adaletli yönetilmeyen işten hayır gelmez! ne yaparsaniz yapin ilk önce adaleti uygulayin! Alemin karisini kizini deyil de garibin garibanın cocuklarini işe alin

 • yorum2016-12-16 04:37:21Çakıcı Bey

  Belediyeyi tamamamen sat, sende kurtul bizde kurtulalım Asımcığım.

 • yorum2016-12-05 09:19:19Yusuf Saraçoğlu

  Alucra yi nufussuzluga yiten sizler Alucra akp yonetimisiniz Alucra da nüfus tabiki olmaz çünkü gençlerin çalışacağı is imkanı yok sizler sadece yol yaparsınız ama onuda beceremezsiniz alucrada nüfus olmasını istiyorsanız Alucra gençlerin çalışacağı is imkanı getirin
  Alucra çağrı merkezi açılacağını sizler soylediniz bunun sözünü veren siz Alucra akp yöneticileri olarak alucraliyi bir çok konuda kandirdiniz ve kandırmaya devam ediyorsunuz kısacası Alucra akp yöneticileri sizler hiçbirşeye yaramazsiniz yazmak istediğim bir takım şeyler daha var fakat umuyorum yazacağım günde mutlaka gelecektir.

 • yorum2016-12-03 04:07:35ALUCRA SEVDALISI

  İller bankasından alınacak parayı desene syın başkan. ne kadar nüfus o kadar para anlandınız siz onu

 • yorum2016-12-03 02:34:56Yanlız Kurt Alucralı

  Sayın Asım bey sen belediyemizin greyderini kepçesini kamyonunu sattın. Şimdide hizmetin gelebilmesi için nüfusden bahsediyorsun ee önce sattıklarını alda yerine koy bir zahmet.

 • yorum2016-12-02 06:16:39ne farkeder

  ilçeye kagıt üzerinde nüfus artırımına gitmek yerine kalıcı ve yapıcı çalışmalar yaparak nüfus artırımına gitmek gerekir.ilçede yaşayan insanlara ve gurbetden gelen vatandaşlarımıza belediye yönetimi olarak daha güzel işler ve yaşam kalitesini yükseltme mantıgıyla hareket etseler insanları ilçede uzaklaştırmak yerine sevdirmeye çalışmaları gerekir buda şuan ki belediyecilil mantıgıyla hayal

 • yorum2016-12-01 22:53:39Mustafa Bacacı

  Başkana bu konuda katılıyorum ve siz değerli hemşerilerimden destek olmanızıbekliyoruz

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber