Ana Sayfa Güncel Bayanlarımız Dünya Kadınlar Gününde Bir İlk'e İmza Attı

Bayanlarımız Dünya Kadınlar Gününde Bir İlk'e İmza Attı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Alucra Fevzi Çakmak(Zıhar) Köyü derneğinde kutlandı. Alucra Dernekler Birliği Kadın kolları Başkanı Zeynep Menevşe, yard. Sevinç Yırtmaz ve yönetimin hazırladığı etkinlik, güne ayrı bir renk kattı.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2011 Perşembe 08:41
Bayanlarımız Dünya Kadınlar Gününde Bir İlk'e İmza Attı

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.v) simgeleyen, kırmızı güllerle karşılanan bayanlar kahvaltıda bir araya geldi. Nagihan Menevşe'nin sunuculuğunu yaptığı programda Alucra Dernekler Birliği Kadın Kolları Başkanı Zeynep Menevşe, Alucra Dernekler Birliği başkanı Osman Coruh, Alucra Vakıf Başkanı Necdet Bekçi, Alucra Eğitim Derneği Başkanı Tülay Dolu, Op.Dr.Ayşe Darama, Çamlıyayla Kadın Kolları Başkanı Sultan Menevşe, Doludere Köyü kadın kolları başkanı Elif Mutlu, Karabörk Köyü Kadın Kolları Necla Dindarol, Kemallı Köyü Kadın Kolları Başk. Yard. Cevahir Yaylacı birer konuşma yaptı.

Alucra Dernekler Birliği Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Sabire Yönev Kadına Şiddet konusunda hakkında konuşma yaptı. Son yıllarda kadınlara yönelik şiddet olaylarını duyduklarını dile getiren Yönev; "Son yıllarda gerçekten kadına şiddet olaylarını duyuyoruz. Aslında gerçekten kadın kendi ayakları üzerine duran bir birey haline gelmiş olsa bilinçli olsa okula gitmiş olsa veya ekonomik olarak kendi kendine yetecek bir güç haline gelebilse bunlar ortadan kalkar bu şiddet olayını yaşamayız. Kadına uygulanan şiddetin bir ilkelik olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bunun için temel çalışma amacımız gerçekten kadına her şeyden önce bir insan olarak değer verirseniz ancak bu tür hizmetleri yapabilirsiniz. Dolayısıyla biz bir kadından öte bir insan olarak olaya böyle yaklaşıyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen programlarda gün boyu eğlenen kadınlar, genç bayan sanatçı Aslı Şahin'le bir günlüğüne de olsa kendilerini günün stresinden uzak tuttu. Müzikler eşliğinde oyunlar oynayan, isteklerini dile getiren kadınlar, günlerini hak ettikleri şekilde değerlendirdi.


Haber: Çiğdem Güler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber