Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Belediye Binası Yurt-Kur'a Tahsis Edildi

Belediye Binası Yurt-Kur'a Tahsis Edildi

İlçemiz Yunusemre Mahallesi Babapınar caddesinde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 4 katlı lojman binası Belediye Meclisinin 17.09.2010 tarih ve 9 nolu kararı ile öğrenci yurdu olarak kullanılmak üzere 3 yıllına Kredi ve Yurtlar kurumuna tahsis edildi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2010 Çarşamba 11:32
Belediye Binası Yurt-Kur'a Tahsis Edildi
1. katı garaj diğer 3 katında toplam 15 daire bulunan binanın her katı 318 m²  bahçesi 1081 m² miktarında olup , binamız son üç yıldır Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine misafirhane olarak hizmet vermekteydi.
           
Müştemilatı ile birlikte Yurt-Kur’a tahsis edilen binamız , Yurt-Kur tarafından tadilat düzenlemeleri yapılarak kısa sürede hizmete girecektir.
 
Belediye Başkanı Osman SÖYLEMEZ konuyla ilgili açıklamasında ;
                        
"Her ne kadar şahıs yada kuruluşlara ait pansiyon misafirhane ve konutlar ve misafirhane varsa da okulumuzun öğrenci ve bölüm sayısının artması ile yurt ihtiyacı da kendini göstermiştir. Dışarıdan ilçemize gelen öğrenciler öncelikle Devlet yurdu olup olmadığını soruyorlar. Binamızı Yurt-Kur'a tahsis etmekle ilçemiz hem yeni bir kurum kazanmış olacak Hem de öğrencilerimiz rahat bir ortamda barınma imkanı bulacaktır. Öğrenci yurdu konusunda bu yıl sıkıntılarımız olacak, ancak gelecek yıl bu sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Binamızın YURT-KUR 'a devri için gerekli duyarlılığı gösteren Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber