Ana Sayfa Güncel Belediye Hamamı Neden Açılmıyor!

Belediye Hamamı Neden Açılmıyor!

1977 Yılında dönemin Alucra Belediye Başkanı Yaşar Ekmen tarafından yaptırılan "Alucra Şehir Hamamı" ne yazık ki, 20 yıldır atıl bir şekilde Belediye Deposu olarak kullanılmakta. 2009 Seçim öncesi Osman Söylemez'in kazandığı takdirde gündeme alacağı ilk işlerden biri olan Hamam hala açılmış değil!

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2010 Pazartesi 08:20
Belediye Hamamı Neden Açılmıyor!

Alucra'da hamam varken komşu ilçeler hamam'a dahi sahip değildi. Bu gün gelinen noktada Alucralı Hamam kültürünü unutmuştur. Hamama gitmek için komşu ilçemiz Şiran Şehir Hamamı genellikle tercih yapılıyor. Peki neden Alucra Hamamı hizmete sokulmuyor? Sudan ucuz bahanelerle 20 yıldır Hamam kapalı tutulmamalı!.. Çare aranmalıdır.

Çözüm üretilmelidir.Özelikle son yıllarda Giresun Üniversitesine bağlı Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulunun Alucra'da açılması öğrenci sayısının her geçen gün çoğalması, yaz ayların da yabancı işçi ve misafirlerin ilçe merkezine gelmesi nedeniyle Alucra'da zaman zaman Hamam neden yok tartışmalarını alevlendirmektedir.

Acilen!.. Alucra Şehir Hamamı onarılarak tekrar Alucralının hizmetine sunulmalı. Yenisini yapamıyorlarsa hiçdeğil mevcut haman tadilat yapılarak hizmete açılabilir. Sayın Başkan seçim öncesi beyanatlarında hizmette öncelik sıralarından biri de ilçeye modern bir hamam yapılması idi. Seçimden bu yana henüz modern hamam projesi gündeme bile alınmış değil bari eskisini tadilat ettirerek açtırmaları geçici bir çözüm olacaktır.

Bir çok insan Alucra'da hamam olmayışından dolayı temizlik ve hijyen konusunda sıkıntılar yaşıyor.İslam'ın ilk şartı Temizliktir. Öyle ise büyük bir dinin mensubu olan biz Alucralılara yakışan Temizlik kültürünün temeli olan Hamam Kültürünü tekrar kazanmalıyız.

Alucra Şehir Hamamı çok cüzi bir restorasyon ile eski günlerine kavuşabilir. Alucra Belediye Başkanlığının Hamam konusundaki çalışmalarını yakın takip edeceğiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber