Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Bolu'ya Alucralı Rektör Atandı

Bolu'ya Alucralı Rektör Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne Alucralı hemşerimiz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'yı atadı.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:41
Bolu'ya Alucralı Rektör Atandı

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan son dakika açıklamasında 3 üniversiteye rektör ataması yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü olarak Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'nın atandığı duyuruldu.

Prof. Dr. Mustafa Alişarlı Kimdir?

5 Temmuz 1968 yılında Samsun Terme’de dünyaya gelen Alişarlı, aslen Alucra'nın Demirözü köyündendir. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.

1991 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olan Alişarlı, 1997 yılında İSVİÇRE Zürih Üniversitesi  Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Güvenliği Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamlayarak “Veteriner Hekimliği Doktoru” unvanı aldı.

1998 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atanan yeni Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, 2003 yılında TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu’nca Deutsche Forschungsgemeinschaft’tan aldığı bursla Almanya Berlin Hür Üniversitesi Gıda Hijyeni Enstitüsü’nde misafir araştırmacı olarak bulundu.

2004 yılında Doçent unvanı ve yetkisi verildi.

2006 yılında “Toplumda Sürdürülebilir Sağlık Bilinci Oluşturulması” projesi kapsamında yürüttüğü faaliyetler sebebiyle “Veteriner  Gıda Hijyeni” alanındaki   yüksek katkılarından dolayı Veteriner Gıda Hijyenistleri Derneği’nin 2007 DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ ÖDÜLLERİ programında “ÖĞRETİM ÜYESİ” kategorisinde yılın “Veteriner Gıda Hijyenisti” ödülünü aldı.

2009 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalına Profesör Doktor olarak atandı.

2010-2013 yıllarında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı görevi yanı sıra, Fakülte Kurulu Üyeliği, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği ve Senatörlüğü ve aynı sırada Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanı görevlerini yürüttü.

19 Mart 2014 tarihinden itibaren TÜBİTAK Tarım Ormancılık ve Veterinerlik Araştırma Grubu Yürütme Komitesi Sekreteri görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Mustafa Alişarlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber