Ana Sayfa Kültür / Sanat Büyük Yetenek Berk Tunga TAŞ

Büyük Yetenek Berk Tunga TAŞ

Ankara'da öğrencilik hayatına devam eden ilçemiz Çalgan köyünden Berk Tunga TAŞ müzik alanındaki yeteneği ile takdiri hak ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2011 Perşembe 10:51
Büyük Yetenek Berk Tunga TAŞ

1993 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen ve 6 yaşından beri sanatla iç içe olan  Berk Tunga TAŞ hem eğitimini hemde müzik çalışmalarını aksatmıyor.12 farklı enstruman çalabilmesiyle görenleri oldukça şaşırtıyor. Müzikle olan bağını şöyle özetliyor genç kardeşimiz:

"İlkokula başlamamla eş zamanlı olarak, Oluşum Tiyatrosu Drama Atölyesi'nde Drama dersleri görmeye başladım. 4 yıl öğrenim gördükten sonra çeşitli nedenlerle devam edemedim. Orta öğrenimimi Demirlibahçe Ata İ.Ö.O da tamamladım. Orta öğrenimimle birlikte müzik sevdam ortaya çıktı. Amatörce enstrumanlar çalıyordum. Lise'ye Ankara Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde başladım. Hayallerimi burada gerçekleştiremeyeceğimi anladıktan sonra Kocatepe Mimar Kemal Lisesi'nde lise öğrenimime devam ettim. 2010 senesinde kayıt olup , hâlâ devam ettiğim Mamak Kültür Merkezi, Türk Sanat Müziği Belediye Konservatuvarı'na çeşitli tavsiyelerle başladım. Yine MKM vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençlik Korosu'na girdim. Şimdilik iki konserimiz oldu fakat artık 2 haftada bir Mamak Kültür Merkezi'nde konserimiz olacak. Gençlik korosu ile hazırlandığımız Mart ve Mayıs konserlerimiz var.

İlk Solomu Ali Toprak hocamızın yönetiminde gittiğimiz bir dinletide yaptım. Çalabildiğim enstrumanlar: ''Klarnet, Ud, Org, Piyano, Bağlama, Mey, Mızıka, Darbuka, Tulum, Zurna, Yan Flüt.''

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da ki konserine giden Orhan Çınar ağabeyimiz şunları iletti: "Berk Tunga TAŞ herkesin beğenisini kazanarak takdir edilen değerli bir gencimiz. Öz geçmişinde de anlaşıldığı gibi çok yönlü bir sanatçı, büyük bir yetenek olarak bizleri gururlandırmakta. Ankara'daki kültür etkinliklerinde bizlerin hep yanında olan bu mütevazi genç kardeşimiz, Babası Doğan TAŞ  ve Ailesinin desteğiyle kendisini başarıya şartlandırdı ve bunda da muvaffak olmaktadır" dedi.


Bizde Alucrahaber.com olarak genç kardeşimizin hep yanında olacağımızı duyuruyor, sanat yaşamında başarılarının devamını diliyoruz.

Haber : Orhan ÇINAR-ANKARAYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber