Ana Sayfa Kültür / Sanat Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretleri Anıldı

Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretleri Anıldı

Fevzi Çakmak Köyü Muhtarlığı, Köy Dernek Yönetimi ve Es-Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Derneğinin ortaklaşa düzenlediği bu yıl ilki tertiplenen Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretleri dualarla anıldı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2017 Cumartesi 15:12
Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretleri Anıldı

Kurban bayramının 3 günü Alucra Fevzi Çakmak Köyünde gerçekleşen anma etkinliklerine katılım beklenenden yüksek oldu.

Zaman ve mekan farkı gözetmeden ülkenin heryerinden bu etkinliğe gelen Fevzi Çakmaklılar örnek bir misafir perverlikle katılımcıları ağırlamasını bildi.

İlçe Kaymakamımız Ali Altınkaynak, Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Canikli, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Çevre ilçeler ve köylerden gelen sivil toplum temsilcileri, siyasi parti mensupları, köy dernek yönetimi ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Günün anlam ve önemine bian konuşmaları Emekli Kurmay Albay Adem Darama ve Araştırmacı- Yazar Murat Dursun Tosun birer konuşma yaptı. Darama ve Tosun yörenin manevi anlamda ne kadar zengin olduğunu ifade ederken, bu ocakta bulunan peygamber torunun bu topraklar için çok önemli bir manevi güç olduğu ifade ettiler. Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretleri hakkında yaptığı araştımalarla bilgi veren Murat Tosun konuşmalarını tamamlamasının akabinde programa katılan misafirlerde birer selamlama konuşması yaptı.

Karadeniz Türk Musukisi Korosu Derneğinin ilahi dinletisi sonrası Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli Hazretlerinin kabri başında duaların edilmesi ve ikramların sunulmasıyla program sona erdi.

Albay Adem Darama'dan Müjde

Amasya Taşova İlçesi Durucasu köyüne 1800 lü yılların sonuna doğru gelip ilmi, irfanı, islamı yaymak, insanlara hizmet etmek için Alucra Fevzi Çakmak Köyünden göç edip buraya yerleşen Alucralı Koca İbrahim Hocaefendinin mezarına ulaşım için köyün ileri gelenlerinden Albay Adem Darama, Koca İbrahim Hocaefendinin mezarına ulaşım için yol yapılması ve diğer eksikliklerin tamamlanması için çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını ifade etti.

 

YORUMLAR
  • yorum2017-09-09 14:40:38Şerif dede

    Bu etkinlik anma geç kalınmış olsada yinede çok iyi anlamlı olmuştur devamlılığını temenni ediyorum emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum selam,sevgi ve saygılarımla.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber