Ana Sayfa Siyaset Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Alucralılar ile Birlikteydi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Alucralılar ile Birlikteydi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer Beyoğlu'nda bulunan STK'lar ile dün akşam Taksim point Otel'de bir toplantı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2010 Çarşamba 10:02
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Alucralılar ile Birlikteydi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Beyoğlu Taksim Point otel'de sivil toplum örgütleri ile bir araya geldiği istişare toplantısında, referandumda neden EVET denilmesi gerektiğini anlattı, sorulara cevap verdi.

Toplantıya Beyoğlu Belediye Başkanı A.Misbah Demircan, Alucra Vakfı Başkanı H.İbrahim Gülal, AK Parti Beyoğlu ilçe başkanı Rüstem Dindarol, Alucra Dernekler Birliği Başkanı Osman Çoruh, Beyoğlu belediyesi Ak Parti Meclis üyesi Necdet Bekçi, İl Genel Meclis Üyesi Av.Şerife Taşbaşı, Alucra Vakfı Gençlik Komitesi Başkanı Alparslan Karamanoğlu ve yönetimi, Alucra Kadınlar Birliği Başkanı Nazlı Kirazlı ve yönetimi, Demirözü, Topçam Mahallesi, Bereketli, Yeşilyurt, Çamlıyayla, Arduç, Babapınar Mahallesi, Doludere, Kaledibi, Karabörk köyleri dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldılar.

Bakan Dinçer tarafından yaklaşık 1,5 saat anlatılan Refarandum süreci ve buna neden Evet oyu verilmesi gerekçeleri bölgedeki STK temsilcileri tarafından dikkatle dinlendi. Bakan Dinçer, "bizleri kendilerini temsilen seçip meclise yollayan halkımız için çok önemli bir çalışma, Darbeciler ve Demokrasi üzerine vesayet koyan HSYK gibi sorun teşkil eden kurumlar sizlerin Evetlerinizle çözüme kavuşaktır. Mesala Muhalefet İşsizlik sorununu çözdünüz mü de Hak ve Özgürlüklerle uğraşıyorsunuz diye tepki gösteriyor. Kimse hak ve özgürlüğünü kısıtlamasına müsade etmeteyeceği gibi müdahale edilmesine de göz yummaz. Kişi işsiz kalabilir ama Haklarından özgürlüklerinden Mahrum edilemez." dedi. HSYK'nın yapısını da eleştiren Bakan Dinçer, "HSYK'yı meclis değil kendi aralarında hukukçular seçsin istiyoruz adeta Kale misali kendilerini sağlama alanlar bunlara müsade etmiyor" dedi.

Toplantı sonunda konuştuğumuz Bakan Dinçer, Kelkit Medya Birliğine ve Kelkit Vadisini Gazetesi hakkında övgü ile bahsederek başarılar diledi. Hatıra fotografının çekilmesiyle toplantı sona erdi.

Alucrahaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber