Ana Sayfa Güncel Camiler Haftası İlçesimizde Kutlandı

Camiler Haftası İlçesimizde Kutlandı

1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, ilçemiz merkez camiinde İmam-ı Hatiplerle yapılan etkinliklerle kutlandı.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2010 Pazar 00:41
Camiler Haftası İlçesimizde Kutlandı

Her yıl Ekim ayının ilk haftası “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaktadır. On beş yıl kadar önce bu güzel âdeti başlatan devrin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. M. Sait Yazıcıoğlu ile her yıl yapılan güzel bir uygulama haline geldi.

Bu uygulama, "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’ı ve ahireti tasdik eden, namazı gereği gibi kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başka kimseden çekinmeyen mü’minler bina edip şenlendirir. İşte onlar cennete ve diğer emellerine kavuşmayı umabilirler" (Tevbe Sûresi, 18) âyetinin kapsamına girmektedir. Zira âyet metnindeki imar; "mescitleri bina etme ve oralarda cemaatle ibadete devam etmek suretiyle şenlendirme" olarak tefsir edilmektedir.

Camiler Haftasını kutlama ilçemizde de yapılan bir etkinlikle kutlandı. İlçe merkez caminde yapılan programda Müftü vekilimiz İlyas Zoroğlu günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Alucra müftülüğünün düzenlenlemiş olduğu camiler ve din görevlileri haftası programında ilçe ve köylerimizde görevli imam-ı hatiplerimizce okunan hatimler, ilahiler, kasideler ve yaplan dualarla kutlandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber