Ana Sayfa Kültür / Sanat ÇAMLIYAYLA DERNEĞİNDE BAYRAMLAŞMA

ÇAMLIYAYLA DERNEĞİNDE BAYRAMLAŞMA

Alucra Çamlıyayla Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri,yine farkını belli ederek, "Bayram sevinç ve neşe günüdür" diyerek, kendi dernek binasında, vadinin güçlü sesi Onur Bozatlı tarafından söylenen türkülerle, hemşerilerinin özlemlerini gidermiş oldular.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2009 Çarşamba 12:54
ÇAMLIYAYLA DERNEĞİNDE BAYRAMLAŞMA

Kurban Bayramı önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda hareketli geçti. Bayramın ilk günü yaşanan heyecan bayram süresince devam etti. Bayramın 3. günü Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk, Suşehri, Akıncılar, Gölova, kısacası Kelkit vadisinin İstanbul’daki hemşerileri sosyal hayatın bir parçası olan dernekçiliğin temsilcileri ve üyeleri, dernek merkezlerinde toplanarak, kucaklaşıyor, kaynaşıyor ve özlemlerini bayramlarda gideriyorlar. Bayramlar kardeşliğin” pekişmesi için güzel bir vesiledir. Çünkü dargınlıklar, küslükler son bulup yeni kaynaşmalara yol açar.

Toplumuzun ayrılmaz parçalarından biri olan derneklerden biri olan,Alucra Çamlıyayla sosyal yardımlaşma derneğinin  davetlisi olarak Şebinmedya’nında katıldığı bayramlaşma merasiminde konuşan dernek Başkanı Orhan Bektaş;


"Bayramların manevi havasından bahsederken, muhabbetin ve paylaşmanın en çok bayramlarda yaşandığını söyledi. Bu geleneği yaşatan herkese teşekkür eden başkan Bektaş, Derneğimizin kuruluş amacı, doğduğumuz büyüdüğümüz köylerimizi yeni neslimize tanıtmak, şehir hayatında birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek problemleri aşmaktır" dedi.

Birlik beraberlik ruhu içerisinde hizmet için yarışmak ve hizmet için dayanışma yardımlaşma içerisinde olmak ne güzel şey…

Bayramlarda sevgi ve muhabbetle kucaklaşıyoruz, herkese katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, dedi. Şebinmedya halkla ilişkiler müdürü Metin Ruşen’inde bulunduğu ve konuşma yaptığı merasimde, davetlilerin bayramını kutlayarak, ilgi ve alakalarından dolayı yönetim kuruluna ve davetlilere teşekkür etti. Ayrıca toplantıya Akparti Beyoğlu İlçe Başkanı olan Rüstem Dindarol’da katıldı ve yaptığı konuşmada, Birliğin beraberliğin önemine dikkat çekerek derneklerimizle birlikte hep beraber çalışma yapacağını, Akparti ilçe Başkanı olaraktan tüm Beyoğlu için çalışacağını burada olmaktan dolayıda mutlu olduğunu belirterek herkese teşekkür etti.

Alucra Çamlıyayla köyü derneğinin üyelerinin yoğun bir katılımı olduğu ve ikramların yapıldığı bayramlaşma programının ardından sahne alan Onur Bozatlı, söylediği türküler ile davetlileri yerinde oturtmadı. Bayramlaşma merasimine, Alucra köy, mahalle dernek başkanları Kartal Araştırma ve Eğitim Hastanesi Başhekim yrd. Alucralı Dr. Muharrem Yağcıoğlu ve İstinye Devlet Hastanesi K.B.B Doktoru Çamoluklu Dr.Yusuf Lambacı'da katıldı.

Camlıyayla.orgYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber