Ana Sayfa Kültür / Sanat Çamlıyayla Köyü Keşkek Gününde Sağlıkcılarımızı Buluşturdu

Çamlıyayla Köyü Keşkek Gününde Sağlıkcılarımızı Buluşturdu

Çamlıyayla Köyü Dernek yönetimi ve Kadın kolları geçtiğimiz hafta sonu çok güzel organizasyonla Alucra-Çamoluk-Şebinkarahisarlı sağlık alanında çalışan tüm personelleri biraraya getirdi.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2011 Salı 23:37
Çamlıyayla Köyü Keşkek Gününde Sağlıkcılarımızı Buluşturdu

İstanbul bölgesinde çalışan sağlık personelinin birbirleriyle ve diğer sektörlerde çalışan hemşerilerimizle tanışmalarını sağlamak amacıyla 16 Ocak 2011 Pazar günü Alucra Çamlıyayla Köyü Derneğinde keşkek günü yapıldı. Keşkek günü Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Gedik, Çamlıyayla Köyü Dernek Başkanı Orhan Bektaş ve Çamlıyayla Köyü Kadın Kolları Başkanı Sultan Menevşe tarafından organize edildi.

Alucra'nın yöresel yemeği olan Keşkek'in ikram edildiği organizasyonda konuşan ev sahibi Orhan Bektaş katkılarından ve desteklerinden dolayı Ahmet Gedik bey'e teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti:

"Çok değerli  hocalarımız  ve sağlık çalışanı  hemşehrilerimiz,hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarken, sizleri  derneğimizde ağırlamaktan duyduğum  onur ve  keyfi  belirtmek isterim. Çamlıyayla köylüleri derneğimize  hoş heldiniz, öncelikle , burada böyle güzel bir tablonun oluşmasındaki katkılarından dolayı  şebinkarahisar dernekleri sağlıktan sorumlu başkan yardımcısı ahmet gedik beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ahmet bey çok güzel ve kutsal bir hizmete öncülük etmektedir. Bizlerde  sayın ahmet beyi  örnek alarak , siz sağlık sektörü mensubu  değerli insanlarımızı biraraya getirdik.Hem tanışmak hem değerli fikir ve düşüncelerinizden  faydalanmak  için bu keşkek gününü düzenlemiş bulunmaktayız. Hep  söyleriz, gönül ne kahve ister  nede kahvehane gönül muhabbet ister. Aslında bu etkinlik  ile  keşkek günümüz de bizim bahanemiz oldu. Çok değerli hemşehrilerimiz, kısa bir zaman önce kurulan Alucra Dernekler Birliği Kurucu üyesi ve başkan yardımcısıyım. Aynı zamanda, sağlık, eğitim ve gençlik birimlerinin sorumlusu olarak, bölgemizdeki sağlık sorunları konusunda neler yapılabilir, nasıl bölgemize hizmet edebiliriz sorularınada cevap aramaktayım. Bu konularla alakalı  sizlerin  düşünce ve önerilerinizi  bildirmenizi rica ediyorum. Bu tür  etkinliklerle  sizleri sık sık  biraraya  getirmek, dostlukların ve arkadaşlıkların  çoğalmasına vesile olmak istiyoruz. İnanıyorum ki yöremizin önde gelen siz hocalarımız ve sağlık sektörü mensuplarının  güçlü bağları, bölgemizdeki sorunları aşmakta  bizlere büyük destek olacaktır. Bu etkinliklerimizi  yakın bir zamanda giresun geneline hitap edecek şekilde  yapmayı planlıyoruz. Şöyleki, bütün giresunlu ve bölgeyle gönül bağı olan  hocalarımızı, sağlık sektöründe çalışanlarımızı  yemekli  büyük bir mekanda misafir etmek düşüncesindeyiz, yapılacak bu davete de katılımınızı rica ediyorum. Bildiğiniz gibi dernekçilik tamamen gönül işi olup  herhangi bir maddi veya manevi beklentilerimiz yoktur. Bütün amaç insanımıza ve yöremize katkıda bulunmaktır. Bu yolda bizlere desteklerinizi esirgemeyeceğinizden son derece eminim. Etkinliğimize  katılımınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.  Ayrıca, bu keşkek günümüzü düzenleyen kadın kolları başkanımız Sultan Menevşe'ye ve ekibine  de çok teşekkür ediyorum. Sayın misafirlerimiz, bahsi geçen konular ile ilgili değerli düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum " diyerek konuşmasını tamamladı.

Şebinkarahisarlılar Derneği Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Gedik ise keşkek gününe katılanlara, sanatçılara ve basın mensuplarına teşekkür ederek bir selamlama konuşması yaptı. Alucra Dernekler Birliği Başkanı Osman Çoruh, derneğin kuruluş amaçlarını anlatarak birlik beraberlik mesajı verdi. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski dernek başkanı Mustafa Koca ise konuşmasında "böyle güzel bir dernek lokaline sahip olan Çamlıyayla köylülerini kutluyorum. Yöremiz insanına sağlık noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan doktorlarımıza hizmetlerinden ve katılımlarından dolayı da teşekkür ediyorum" dedi.

Doktorlar adına söz alan Üsküdar Anadolu Sağlık Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Muharrem Kuzkaya ise özellikle iki yıldır derneklerle iç içe olduğunu belirterek dernekçiliğin siyaset üstü bir faaliyet olduğunu ifade etti. Sayın Kuzkaya hekim örgütleri gibi derneklerinde siyaset yapmadan sosyal faaliyette bulunmaları gerektiğini de belirterek organizasyonu gerçekleştiren Orhan Bektaş, Ahmet Gedik ve Sultan Menevşe'ye teşekkür etti.

Şebinkarahisarlı sanatçılar Yasin Yeşil ve Nurettin Karadeniz'in katıldığı programın sonunda, Nurettin Karadeniz'in söylediği oyun havası eşliğinde oynanan horonlarla program sona erdi.

PROGRAMA KATILAN KONUKLAR

Opr. Dr. Muharrem Kuzkaya (Genel Cerrahi Uzmanı) Üsküdar Anadolu hastanesi Başhekim

Opr. Dr. Yusuf Lambacı ( Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Dr. Fahri Davulcu ( Akupuntur Uzmanı)

Dr. Emin İbil (Aile Hekimi)

Haydar Akın (Üsküdar Özel Anadolu Hastanesi Müdürü)

Sezai Erzurumlu (Taksim Göz Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü)

Meral Çalışkan (Esencan Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü)

Abdulkadir Kayış (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü, Memur)

Haber ve Resimler:
Alucrahaber.com
Altincevrehaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber