Ana Sayfa Kültür / Sanat ÇAMLIYAYLA KÖYÜNE YAKIŞIR PROGRAM

ÇAMLIYAYLA KÖYÜNE YAKIŞIR PROGRAM

Alucra Çamlıyayla Köyü Dernek Yönetiminin organize ettiği yöremiz sanatcısı Mustafa Küçük'le yapılan gecede dayanışma örneği, birlik ve beraberlik gösterisi Kaçkar TV ekranında yayınlandı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2009 Pazar 18:08
ÇAMLIYAYLA KÖYÜNE YAKIŞIR PROGRAM

Çamlıyayla derneği yönetim kurulu;

’’Bu gecemiz doğduğumuz toprakların kültürünü unutmadan doyduğumuz topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşama gecesidir.’’  

Alucra Çamlıyayla köyünün gönül dostları Cuma akşamı Gebze Kadırga tesislerinde Mustafa Küçük Türküleri’ni dinleme mutluluğuna eriştiler. Alucra Çamlıyayla sosyal yardımlaşma derneği yönetim kurulunun, hemşerilerini birlik, beraberlik içinde toplayarak ve yaptığı program ile ekranları başında izleyen seyircilerin takdirini aldılar. Hüseyin Yetimova sunumuyla, Mustafa Küçük ve Cihan Küçük türküleri ile güzelleşti türkü gecesi. Gebze Kadırga tesislerinin sahibi Hüseyin Deniz ve personelinin yoğun kalabalık dolayısıyla, büyük bir çaba sarf ettiği programda kusursuz hizmet ile davetlilerden takdir topladı. Kaçkar televizyonunun canlı yayın ekibi de aynı şekilde hizmeti ile Çamlıyayla köyünün gençlerinden oluşan folklor ekibi ve kadınlar kolunun hazırladığı yöresel yemekler ile programa, katılarak akşamı taçlandırdılar.

  Programda, Alucra Çamlıyayla köyünün yöresel kıyafetleri, yemekleri, tarihi ve doğal güzellikleri tanıtıldı. Folklor ekibi yöresel kıyafetleri ile ekranda renkli görüntüler oluşturdu. Dernek başkanı Orhan Bektaş’ın selamlama konuşması yaptığı gecede;   Gurbetteki Çamlıyayla köyümüzün değerli hemşerilerimizin buraya kadar gelmesi bizleri yalnız bırakmaması ,bizleri son derece mutlu ve gururlu kılmıştır. Bu birlik ve beraberliğin devam etmesi dileğiyle güzel bir gece geçirmenizi diliyorum.” Ayrıca yönetim kurulumuza, gençlik kollarımıza ve kadın kollarımıza gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.  

Alucra Çamlıyayla köyü dernek başkanı Orhan Bektaş ve yönetim kurulunun koltuklarının haklı olarak kabardığı gecede Çamlıyaylalılar türkülerle coştular, türkülerle eğlendiler ve türkülerle hüzünlendiler. Kadırga tesislerinde davetlilerin oturmadığı türküler ile coştuğu,Alucra diki ve horonlarla çoşku içinde el,ele kol,kola,omuz omuza neşe içinde birbirleri ile kenetlendiler . Türkülerle dolu bir gece 3 saat devam etti ve unutulmaz gecenin sonunda herkes mutlu bir şekilde ayrıldı.

  Şebinmedya   

Fotoğraflar: Metin Ruşen

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Hafızlarımıza Özel Ney Kursu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber