Oğlunun Al Bayrağı İle Gözyaşlarına Boğuldu

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Çamoluk Bal Festivali Beklenen İlgiyi Gördü

Çamoluk Bal Festivali Beklenen İlgiyi Gördü

AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Başkan yrd. Hasan Ekmen, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve diğer siyasiler festivalde ilgi odağı oldular.

 
 
 
Çamoluk Bal Festivali Beklenen İlgiyi Gördü

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediyesi, Çamoluk Derneği ve Arıcılar Derneğinin tertiplediği 19.Çamoluk Bal Festivali muhteşem bir kapanış ile sona erdi.

Sabahın erken saatlerinde binlerce insan Çamoluk'a aktı.

19. Çamoluk Bal festivali, Çamoluk'un mahalli sanatçıları Sabit Münüklü, Mustafa Domruk, Mehmet Meşe, Haydar Keleş, Mehmet Kuzkaya ve Hüseyin Düz'ün birbirinden güzel türküleri ve horon havaları ile başladığı festivalde, Medya FM sıla yolu programı ile tanınan Göksel Sağlam'da söylediği güzel türküler ile bol alkış aldı

19. Çamoluk Bal Festivalinin sunuculuklarını Fatih Aydın, Mustafa Kürkçü ve Mustafa Bayındır yaptılar. Mustafa Bayındır yaptığı toparlayıcı konuşmalar ile sahne düzeni ve festival alanı hakkında yaptığı anonslar ile festivale düzen verdi.Çamoluk Derneği yöneticileri Festivalin kusursuz olması için büyük gayret gösterdiler. Dernek yöneticisi Veysel Ekmen,gelen protokol ve misafirler ile ilgilenerek,iyi bir ev sahipliği yaptı. Gölpark çevre ağaçlandırılması Şebinkarahisar Orman işletmesi tarafından yapıldığı tabela yazısında görülüyordu.

0-00-h009

 DOST BELEDİYE BAŞKANLARI ŞÜKRÜ GENÇ VE ÖZCAN ÇİNİCİ

0-00-h013

Çok sıcak bir havada gerçekleşen ve insanların gölgeden çıkamadığı festival alanı toz,toprak içinde horon oynayanları sap sarı yapan alanda,davetliler zor anlar yaşadılar.Belediyenin bu alan için tedbir almadığı,en azından,çok yakında olan ırmak kenarından alınacak,kum ve çakıllar ve sulama yapılarak alan düzeni sağlanabilirdi.Festival alanına katılan davetliler,yöneticilerin uyum sorununu bilmez,anlamaz,gelen misafir ve davetliler,yöneticilerin uyum sorununun sıkıntısını yaşadılar.

Dernek yöneticilerinin ve sunucuların,Kelkit Vadisi Medya Birliği yönetim kuruluna ilgisi yoğundu,basının rahat görev yapması için,ortam ve şartlar uygundu.Yalnız toz toprak içinde kalan basın mensupları,vatandaş ile birlikte tozu yuttular.Toz ile sıcak birleşince ,terleyenler vatandaşlar çamur gibi oldu. Fakat her şeye rağmen,Festival coşkusu her şeyi unutturdu,emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.Kaymakam Murat Zadeleroğlu festivalin güvenliğinden sorumlu olduğunu belirtti.

Şebinmedya haber ekibi Sadi Toygar, Metin Ruşen, Alucrahaber.com  adına Kadir Bekiroğlu, Alucra.com sahibi Tülay Dolu ve ev sahibi olarak Çamoluk.net editörü Mustafa Bayındır, Kelkit Vadisi Medya Birliği olarak birlik, beraberlik içinde görevlerini yaptılar.

Ak Parti Grup Başkan vekili Nurettin Canikli, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,Giresun İl Genel meclisi Başkanı Osman Öden, Giresun İl Genel Meclis üyesi İrfan Dikbaş, Alucra Kaymakamı Ünal Koç, Alucra Belediye Başkanı Osman Söylemez, Üsküdar Belediye Başkan yardımcısı Hasan Ekmen, Ak Parti Giresun İl Başkanı Mehmet Geldi, Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Süleyman Tekbaş ,Şebinkarahisar CHP İlçe Başkanı Oktay Alp ve daha bir çok bürokrat katıldı.

Festival öncesi Ak Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin de katılımı ile Gölpark'ın açılışı yapıldı, Çamoluk Kültür Merkezi'nin de temeli atıldı.

Festival resmi program açılışını yapan Fatih Aydın,saygı duruşu ve istiklal marşından sonra,Kürsüye ilk olarak Çamoluk Arıcılar Derneği başkanı Mecit Duyan geldi. Selamlama konuşmasını yaptıktan sonra yöre arıcılığı ile ilgili bilgiler verdi.

0-00-h007

ÇAMOLUK DERNEK BAŞKANI YAŞABEY KALEBAŞI

Çamoluk dernek başkanı Yaşabey Kalebaşı derneğin yaptığı icraatlardan ve geleceğe dönük planlardan bahsetti. Yaşabey Kalebaşı; öncelikli hedeflerinin 250 olan burs sayısını 400'e çıkarmak olduğunu, bu çalışmalara paralel olarak Kaymakam beyle görüşerek bu yılki festival gelirinin burs komisyonuna aktarılacağını söyledi.Yaşabey Kalebaşı; Yüksekokul projesinin devam ettiğini ve son aşamaya geldiğini aynı zamanda Çamoluk'la ilgili farklı projeler yürüttüklerini bunlardan bir tanesinin yöre fasulyesinin tanıtılması ve yöre ekonomisine katkı sağlanmasını amaçladıklarını bunun neticesi olarak Yenice Fasülye festivalinin düzenlendiğini akabinde gene hayvancılığın gelişmesi için projeler sunacaklarını bildirdi.

0-00-h003

ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN ÇİNİCİ

Çamoluk Belediye Başkanı Özcan ,cezalı olduğunu,festival alanına geç kaldığından dolayı kendisine ceza verdiğini belirterek fazla konuşmayacağını bildirerek gelen misafirlere hoş geldiniz dedi. Bu konuşma üzerine basın mensupları ve davetliler,neler oluyor diyerek,yorum yaptılar.Şebinmedya haber ekibi olarak,Belediye Başkanı Özcan Çinici'ye,neler oluyor,neden kısa konuştunuz bilgi verir misiniz dediğimizde,şu an moralim bozuk daha sonra detaylı şekilde konuşma yaparız,dedi.

0-00-h002

ÇAMOLUK KAYMAKAMI MURAT ZADELEROĞLU

Çamoluk Kaymakamı Murat Zadeleroğlu Çamoluk'un Bayrağını ve vatanını seven bir halk olduğunu belirttikten sonra yapılan festivallerin 2 amacı olduğunu birlik ve beraberliğin sağlanması bunun neticesin de Kayacık köyündeki Cem evindeki kardeşim de Çakılkaya Köyündeki Camiideki kardeşim de burada dedi.2. olarak ise Çamoluk kültürünün gelecek nesillere aktarılması olduğunu çünkü 3. kuşakla Çamoluk'un irtibatının kopuk olduğunu festivaller sayesinde bunun da sağlanabileceğini belirtti.

Kaymakam Murat Zadeleroğlu "Çamoluk'a yüksek okul yapmadan gitmeyeceğim dedi.

0-00-h006

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ NURETTİN CANİKLİ

Giresun milletvekili ve Ak Parti grup başkan vekili Nurettin Canikli; Daha öncede belirttiğim gibi bizim Çamoluk'la gönül bağımız var ve bu gönül bağımız hiç bir zaman kopmayacak. Ak Parti Çamoluk Belediyesini kaybetmesine rağmen biz hiç bir zaman Çamoluk'un sorunlarını çözmekten vazgeçmedik, bu bizim prensibimiz. Bizler sizlere hizmet etmek için varız Yüksek okul'un YÖK ten çıktığını ve senatoya geldiğini onun da yıl sonuna kadar çıkacağını ve kaymakam beyi fazla bekletmeyeceğini söyledi. Yine Çamoluk kültür sitesinin temelinin atıldığını bunun en kısa zamanda bitirileceğini söyledi. TOKİ konutlarının projelerinin hazır olduğunu ve talep toplamaya başladıklarını bu nedenle bundan sonraki sürecin Çamoluk'lular da olduğunu söyledi,biz sözümüzü tuttuk şimdi sıra Çamoluk'lu da dedi.

Şiran yolunu geçen festival de söz vermiştik yıl sonuna açılacak dedi . Ayrıca bu sene bir köy yolu hariç asfaltsız köy yolu kalmayacak dedi, Sağlık ocağının akşam saatlerin de kapandığını ve vatandaşın mağdur olduğunu Çamoluk hastanesini entegre hastane ye dönüştürüleceğini ve 7gün 24 saat vatandaşa hizmet vereceğini söyledi.

Çamoluk belediyesine kanalizasyon projelerinde kullanılmak üzere 200.000TL Yenice belediyesine ise köprü projesinde kullanılması için 300.000 TL ödenek ayrıldığını da sözlerine ekledi. Ayrıca birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar olduğunu bizim bu oyunlara gelmememiz gerektiğini söyledi.

Canikli'nin konuşmasının sonrasında Çamoluk Gençlik ve Spor Kulubü Başkanı Ramis TONBUL, Nurettin Canikli'ye Çamoluk ve Gençlik Spor Kulübünün formasını hediye etti.

0-00-h008

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ

Çamoluk'a gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Ben bu toprakların insanıyım ve ben bu topraklara vefasızlık edemem, 7'den 70'e Dededen bebeye kadar Çamoluk'a vefa borcumu ödemeye geldim", Bölgenin kalkınması için vatandaşın ve devletin gündeminin aynı olması lazım dedi. Genç, büyük alkış aldı

Şükrü Genç'e ayrıca,Sarıyer'li Çamoluklular tarafından,''Kelkit vadisinin yiğit delikanlısı'' yazılı hizmet ödülü verildi.

0-00-h004

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KARA

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı konuşmada Çamoluk'un kendisi için neler ifade ettiğini dile getirdi. Kara, "Benim Belediye Başkanlığı yaptığım Üsküdar'da belli mahallelerde Çamoluk'lular var ve ben hemen hemen hepsi ile güzel ilişkiler içerisindeyim. Yaklaşık yirmi yıllık arkadaşlığımızın olduğu Çamoluklu dostlarım var. Her birini ayrı ayrı seviyorum. Belediye Başkan yardımcılarımdan Hasan Ekmen'de bir Çamoluk'lu ve ben Çamoluk'ta yapılan bu güzel Gölpark'a Üsküdar Belediyesi olarak naçizane katkıda bulunmaya çalıştım, umarım sizleri bu noktada memnun etmişizdir. Sizlerle bir arada olmaktan ve sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyor ve Çamoluk'un daha güzel günler görebilmesini umut ederek sizleri en kalbi saygı ve sevgilerimle selamlıyoruz Allaha ısmarladık," dedi

Yapılan konuşmalardan sonra sahne alan sanatçılar festivale katılanlara horon ve müzik ziyafeti sundu.

0-00-h010


NURETTİN BAY ÇOŞTURDU

Çamoluk'luların sabırsızlıkla beklediği Kelkit Vadisi sanatçısı Nurettin Bay'da 19. Çamoluk Bal Festivalinde sahne aldı. Bay'ın programı boyunca tüm vatandaşlar Bay'a eşlik ettiler.Nurettin Bay,gazetemizi anons ederek ve ilgi göstererek vadinin birlik,beraberliği için gazeteyi okumalarını söyledi.

0-00-h011

BAL AĞASI MURAT ŞAPALOĞLU

Çamoluk Bal ağalığı için açılışı 18. Bal ağası Hamit Duras yaptı. Duras, 10.000 TL ile açılış yaptı. En son Kurukol Mahallesinden Ekrem Üdük ile Karadikmen köyünden 2006 yılı Bal ağası Murat Şapaloğlu arasında kıran kırana bir mücadele geçti. Kazanan taraf 80.000 TL ile Murat Şapaloğlu oldı. Böylece Murat Şapaloğlu 19. Bal ağalığı ile ikinci kez Bal ağası oldu.

Şebinmedya-Sadi Toygar

 
7 Ağustos 2010 Cumartesi 13:14
Okunma: 2410
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1679 - İngiltere Kralı II. Charles parlamentoyu feshetti.
1848 - Kaliforniya'da altın bulundu.
1921 - Ankara-Sivas demiryolunun inşasına ilişkin yasa TBMM'de kabul edildi. Hattın inşası 1930 yılında tamamlandı.
1921 - Çerkez Ethem'in güçleri dağıtıldı.
1924 - Rusya'da St. Petersburg şehrinin adı, devrimci liderin (V.İ. Lenin) anısına Leningrad olarak değiştirildi.
1927 - Eczacılar ve eczaneler hakkında kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
1927 - Alfred Hitchcock'un ilk filmi The Pleasure Garden Birleşik Krallık'ta gösterime girdi.
1935 - İlk kutu bira, Krueger Brewing Company tarafından Richmond, Virjinya'da (Amerika Birleşik Devletleri) satışa sunuldu.
1938 - İzmir Telefon Şirketi hükümetçe satın alındı.
1943 - II. Dünya Savaşı: Franklin D. Roosevelt ve Winston Churchill'in katıldığı Casablanca Konferansı sona erdi.
1946 - Birleşmiş Milletler, Uluslararası Atom Enerjisi Komisyonu'nu kurdu.
1946 - Cumhuriyet Halk Partisi Sanat Ödülü'nü 35 Yaş şiiriyle Cahit Sıtkı Tarancı kazandı.
1949 - Behçet Kemal Çağlar Cumhuriyet Halk Partisi'nden ve milletvekilliğinden istifa etti.
1955 - Zonguldak'ta, Ereğli Kömür İşletmelerine bağlı Gelik ocağındaki grizu patlamasında 52 madenci öldü, 19 madenci yaralandı.
1956 - Eskişehir Cezaevi'nde 388 mahkum ayaklandı.
1959 - İstanbul Küçükyalı'da Neşe Sineması çöktü; 37 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
1961 - Yassıada duruşmalarında Başsavcı Altay Ömer Egesel, Adnan Menderes'in idamını istedi.
1961 - Marilyn Monroe ile Arthur Miller boşandılar. Çift beş yıldır evliydi.
1963 - Çatalca'da kara saplanan trenle ilgili haber yapmak için 23 Ocak'ta gazetelerinden ayrılan Hürriyet gazetesi yazarı Yüksel Kasapbaşı ile foto muhabiri Abidin Behpur ve aracın sürücüsü Yüksel Öztürk'ün donmuş cesetleri, Çatalca yakınlarında bulundu.
1966 - Hindistan havayolları'na ait Boeing 707 tipi bir yolcu uçağı, Bombay-New York seferini yaparken İsviçre'nin Cenova kentine inmeye hazırlandığı sırada, Alp dağlarının Mont Blanc tepelerine çarparak düştü: 117 kişi öldü.
1967 - Üniversite öğrencileri, Türkiye Milli Talebe Federasyonu'na karşı tutumu protesto ettiler. Ankara'da bir miting düzenlediler. Türkiye Milli Talebe Federasyonu 19 Ocak günü polis tarafından mühürlenmiş, 21 Ocak günü de beş yöneticisi tutuklanmıştı.
1972 - Mahir Çayan'a dedesinden kalan mirasa sıkıyönetim mahkemesi tarafından el konuldu.
1972 - İsmet İnönü "Siyasi suçlar için idam olmamalı" dedi ve sıkıyönetimin kaldırılmasını istedi.
1972 - Guam ormanlarında 2. Dünya Savaşı'ndan beri teslim olmamak için saklanan bir Japon askeri bulundu.
1978 - Sovyetler Birliği'ne ait nükleer reaktör taşıyan Cosmos 954 adlı uydu Dünya atmosferine girerken yanarak parçalandı, radyoaktif serpintileri Kanada'nın kuzeybatısına yayıldı. Dağılan parçaların ancak %1'i toplanabildi.
1980 - Başbakan Süleyman Demirel başkanlığındaki hükümetçe alınan ve 24 Ocak Kararları olarak bilinen ekonomik istikrar programı kamuoyuna açıklandı.
1983 - 1. Ordu ve İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Cumhuriyet gazetesinin basımı, yayımı ve dağıtımını yasakladı. Nadir Nadi ve yazı işleri müdürü Okay Gönensin hakkında dava açıldı.
1984 - Macintosh bilgisayarlar piyasaya sürüldü.
1986 - Voyager 2 uydusu, Uranüs'ün 81.500 km yakınından geçti.
1989 - Seri katil Ted Bundy, 1978'de 12 yaşındaki Kimberley Leach'i kaçırıp öldürmek suçundan, Florida'da elektrikli sandalye ile idam edildi.
1993 - Milliyetçi Çalışma Partisi, adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirdi.
1993 - Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldürüldü.
1994 - Türkiye'nin ilk haberleşme uydusu TÜRKSAT-1, fırlatıldıktan 12 dakika 12 saniye sonra okyanusa düştü.
2001 - Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, 4 koruması ve şoförü, uğradıkları silahlı saldırıda öldürüldü.
2004 - NASA'nın Opportunity adlı aracı, ikizi Spirit'ten iki hafta sonra Mars yüzeyine indi.
2006 - Kuveyt Parlamentosu, dokuz gün önce ölen Şeyh Cabir el Ahmed el Sabah'ın yerine geçen Emir Şeyh Saad el Abdullah'ı azletti. Parlamento, oybirliğiyle aldığı karara gerekçe olarak 75 yaşındaki Emir'in sağlık durumunun kötü olmasını gösterdi.
2006 - İran'ın güneybatısındaki Ahvaz kentinde meydana gelen iki patlamada 8 kişi öldü, 40'tan fazla kişi de yaralandı.
2008 - Gaziantep'te, terör örgütü El-Kaide'ye yönelik eş zamanlı on sekiz ayrı operasyonda bir polis şehit oldu, yedi polis ile bir vatandaş yaralandı. Operasyonda, dört kişi ölü ele geçirildi, on dokuz kişi gözaltına alındı.
41 - Caligula lakabıyla tanınan, zalimliği, despotluğu ve deliliği ile ünlü Roma İmparatoru Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus muhafızları tarafından öldürüldü.
 
Süper Loto
19.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010727325051
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber