Alucra'da Tek Gündem Nüfus

Ana Sayfa » Kültür / Sanat » ÇAMOLUK DERNEĞİNE YENİ BAŞKAN

ÇAMOLUK DERNEĞİNE YENİ BAŞKAN

Günlerdir sabırsızlıkla beklenen Çamoluk Derneği Genel Kurulunda kazanan taraf Yaşabey Kalebaşı ve ekibi oldu. Toplam 618 delegenin oy kullandığı seçimde oyların 6 tanesi çift pusula 2 tanesi isim baskısız olduğu için iptal edilirken, 218 tanesi Selahattin Düzyurt'a, 392 taneside Yaşabey Kalebaşı'na gitti.

 
 
 
ÇAMOLUK DERNEĞİNE YENİ BAŞKAN
Sabahın erken saatlerinde Çamoluk Kültür Merkezini tıklım tıklım dolduran delegeler dostluk ve kardeşlik içinde geçen bir kongreye imza attılar.

Yeter sayısının sağlanmasının ardından Mürsel ARACI, İlhan AYDIN ve Hasan EKMEN"den oluşan Divan Kurulu dilek ve temenniler bölümüne geçti. Gruplar adına konuşmak isteyen konuşmacılara 2’şer dakika söz tanınırken, dernek üyesi olmayanlara söz verilmedi.

Çamoluk Derneği Başkanı sıfatı ile son kez söz alan Şinasi Tekoğlu, 4 yıl içinde yapılan çalışmalardan bahsettikten sonra kendisine destek olan Çamoluklulara teşekkür ederek alkışlar arasında kürsüden ayrıldı.

Çamoluk Derneği eski yönetim kurulu üyesi Durmuş Sakızcı"da söz alarak kısa bir konuşma yaptı. Selahattin Düzyurt grubundan,Halil İbrahim Sürücü,Zekeriya Duras ve Kenan Hamamcı söz aldılar.

Yaşabey Kalebaşı grubundan ise Fatih Aydın, Veysel Ekmen, Alpaslan Şişman, Hüseyin Kızılhan, Fikret Kuzkaya, Adnan Karabul ve Mustafa Bayındır söz aldılar.

Kenan Hamamcı’nın gerginliğe sebep olan konuşması salondakilerce uzun süre protesto edilirken, Hamamcı taraftarlarından da alkış aldı.

Divan kurulu daha sonra gruplar adına yapılacak konuşmalar bölümüne geçti. Gruplar adına ilk sözü Selahattin Düzyurt grubu adına Zekeriya Duras aldı. Duras, Çamoluk Bal Festivaline atıfta bulunurken, latife tarzındaki şiirinide seslendirmesi ile alkış aldı.

Selahattin Düzyurt grubu adına söz alan Halil İbrahim Sürücü ise “Banka, Adliye ve Hastane” sorununa değindi. Sürücü göreve geldikleri takdirde bu problemleri muhakkak çözeceklerini ve çözmek için kapıları tekmeleyeceklerini, kapıları yumruklayacaklarını kaydetti. Sürücü konuşmasının sonunda Meslek Yüksekokulu konusuna değinilmesine tepki göstererek “bir yıldır bu meseleyi ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorsunuz” demesi salondakilerin bir kısmından alkış alırken, bir kısmından da ciddi tepkiler aldı.

Selahattin Düzyurt grubundan söz alan Halit Kasımoğlu’da seçildikleri takdirde neler yapacakları üzerinde durdu.

Grubu için son söz alan Selahattin Düzyurt oldu. Düzyurt, seçilmesi halinde burs sayısını 500’e çıkaracağını taahüt ederken bunun için fabrikasını dahi satacağına değindi. Düzyurt rakibi Kalebaşı için güzel sözler sarfederken, dostluk ve kardeşlik mesajları vererek alkışlarla kürsüden ayrıldı.

Yaşabey Kalebaşı grubundan söz alan Fatih Aydın ise oldukça açık bir konuşma yaptı. Aydın’ın konuşması sık sık alkışlarla kesilirken Aydın, Karadeniz Sivil Toplum Örgütleri Konfederasyonundaki konumuna değindi. Aday olması halinde Usluca köyünden silineceğine yönelik tehditlerde aldığını açıkladı. Aydın siyasetçilikle suçlanmaları noktasında da konuştu. Aydın, "biz siyaset yapmıyoruz, siyasetten faydalanıyoruz., tavanın sapını tutuyoruz içinde değiliz" diyerek cevap verdi.Aydın, konuşmasında, Meslek Yüskekokulu’na ve devlet kapılarını tekmelemeye-yumruklamaya vurgu yapan Halil İbrahim Sürücü’ye cevaben “Tekmeye, yumruğa gerek yok kapıyı çalmanız halinde kapı açılır, bize yüksekokulu konusunu 1 yıldır ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorsunuz diyosunuz peki siz değilmisiniz beş senedir adliye konusunu ısıtıp ısıtıp önümüze getiren.Başka konuşacağınız bir şey yok". Fatih AYDIN, Çamoluk Derneği"nin son 10 yılda yaptığı faaliyetlerle çağ atladığını söyledi ve delegelere hitaben ya ""Sana yağ ve tüp gaz kuyruklarına geri döneceksiniz ya da Çamoluk"un Turgut Özal"larına destek vereceksiniz"" dedi. Bakara Süresinde yer alan bir ayeti hatırlatan AYDIN ""Belkide bizim hayır gördüklerimizde şer vardır, o yüzden biz kazanmayı değil hayırlı olanı istiyoruz"" diyerek sözlerini tamamladı.

Yaşabey Kalebaşı grubundan söz alan Veysel Ekmen ise Halit Kasımoğlu’nun bugüne kadar Çamoluk Derneğine hiçbir yardımda bulunduğuna şahit olmadığını, fakirlere kumanya toplayan Dernekçi arkadaşlara 30 lira bir kumanya parası bile vermediğini kaydetti. Zekariya Duras"ın herşeye muhalif olduğunu, birlik beraberlikten bahsedenlerin önce aynaya bakmaları gerektiğini, çamoluk dernekçiliğinde hep muhalefette kalmanın kendilerini bu haliyeti ruhiyeye soktuğunu beirtikten sonra , Tarihi Karekter Bekri Mustafanın hikayesini anlatıp, bu iki arkadaş için diyorum başka kimseyi kastetmiyorum " BEKRİ MUSTAFA AYASOFYA CAİMİNE İMAM OLMUŞ" . dedi.Ekmen ayrıca Çamoluk Meslek Yüksekokuluna’da değinirken Çamoluk’ta yapılacak olan yurt meselesine de etraflıca değindi. Ekmen, Halil İbrahim Sürücü’nün konuşmasına cevaben “Devlet kademesinde kimi tanıyorsunuz, tanıdığınız bir milletvekili, bir bürokrat, bir genel müdür varmı. Siz kim adına devlet kapılarını tokmaklıyorsunuz. Siz tokmakçılığa alışıksınızdır. Yazık çok yazık tutarsız ama çok tutarsız sözler söylüyorsunuz. Gelin gençliğe yardımcı olalım, ellerinden tutalım. fidanlarımız büyüsün meyme versinler. Gelin genç, dinamik, kültürlü kadroya destek verelim. dedi. Ekmen son olarak Selahattin Düzyurt’un seçilmesi halinde kendisine sonuna kadar destek vereceğini belirtti.

Son olarak söz alan Yaşabey Kalebaşı, ise Meslek Yüksekokuluna, kaybetse dahi Meslek Yüksekokulunu yaptırma taahüdünü gerçekleştireceğine, Burs komisyonuna ve Çamoluklularının beklentilerine cevap vereceklerine değindi. Kalebaşı tıpkı Selahattin Düzyurt gibi güzel sözler sarfederken, dostluk ve kardeşlik mesajları vererek alkışlarla kürsüden ayrıldı.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylama saat 16:15’te tamamlandı. 16:10’da listelerdeki imzalalar sayıldıktan sonra, dah sonrada oylar sayılarak eşitlik sağlandı. Oylama sonucunda toplam 618 delegenin oy kullandığı tespit edildi. Toplam 618 delegenin oy kullandığı seçimde oyların 6 tanesi çift pusula 2 tanesi isim baskısız olduğu için iptal edilirken, 218 tanesi Selahattin Düzyurt’a, 392 taneside Yaşabey Kalebaşı’na gitti.

Böylelikle Yaşabey Kalebaşı ve ekibi iki yıl boyunca Çamoluk Derneği yönetim kurulu olmaya hak kazanarak seçimden galip ayrılan taraf oldu.

Sonuçların açıklanmasının ardından kaybeden taraf olan Selahattin Düzyurt, Yaşabey Kalebaşını tebrik etti. Yaşabey Kalebaşı ve ekibi salondakilerce de tebrik edildi. Kalebaşı Salı akşamı tertiplenecek yemeğine Selahattin Düzyurt ve ekibini de davet etti.

Haber: Ali KÜRKÇÜ – Mustafa BAYINDIR

 
8 Aralık 2009 Salı 09:13
Okunma: 1823
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1492 - Kristof Kolomb, Haiti'yi keşfetti.
1904 - Japonlar Port Arthur'da Rus donanmasını yok etti.
1920 - TBMM'de "Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Grubu" kuruldu; Mustafa Kemal grup başkanlığına seçildi.
1921 - Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda devrimci grubu Sinn Fein ile anlaşmaya vardı ve İrlanda'nın güneyi bağımsız bir devlet oldu.
1927 - Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Vaşington Büyükelçisi Ahmet Muhtar Bey güven mektubunu sundu.
1927 - Cumhuriyet döneminin ilk kâğıt paraları tedavüle çıkarıldı. 1, 5, 10, 50, 100, 500 ve 1000 liralık olmak üzere 7 ayrı değerde çıkarılan banknotlar eski Türkçe ve Fransızca bastırıldı.
1932 - Almanya doğumlu İsviçreli fizikçi Albert Einstein Amerikan vizesi aldı.
1933 - Birleşik Devletler'de 14 yıldır devam eden içki yasağı kalktı.
1933 - Eskişehir Şeker Fabrikası açıldı.
1934 - Türkiye'de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanıyan kanun kabul edildi.
1941 - Birleşik Krallık; Finlandiya, Macaristan ve Romanya'ya savaş ilan etti.
1942 - Erbaa ve Niksar'da meydana gelen depremde 500 kişi öldü.
1945 - Bermuda Şeytan Üçgeni'nde bir uçak kayboldu.
1950 - Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı, Kore'deki askerlerin %10'unun öldüğünü açıkladı. Radyo Gazetesi'ne göre, 150 asker öldü, 150 kayıp, 200 ile 300 yaralı var.
1953 - Bektaşi Şeyhi Sırrı Baba, Bakanlar Kurulu kararıyla sınırdışı edildi.
1957 - Sukarno tüm Hollandalıları Endonezya'dan sınırdışı etti.
1970 - İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu'nda 2 öğrenci vuruldu.
1978 - Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Afganistan ile 20 yıllık dostluk anlaşması imzaladı.
1981 - Türkiye Millî Basketbol Takımı, Sofya'da Yunanistan'ı 93-80 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.
1986 - Pınar Kür'ün "Bitmeyen Aşk" adlı romanı "müstehcenlik" gerekçesiyle toplatıldı.
1987 - Cibali Tütün Fabrikası yandı.
1987 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) genel Sekreteri Nihat Sargın ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Nabi Yağcı (Haydar Kutlu) tutuklandı.
1989 - TGV Atlantique, 482,4 km/h sürate erişerek demiryolu hız rekorunu kırdı.
1995 - MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, "Cumhuriyetimizin ilk dönemlerinde olduğu gibi ezan Türkçe okunsun" diyen eski Devlet Güvenlik Mahkemesi başsavcısı Nusret Demiral'ın istifasını istedi.
2002 - Oslo'da yapılan barış görüşmelerinde Sri Lanka'da 19 yıl süren savaştan sonra Tamil gerillaları ile hükümet arasında federal iktidar paylaşımı konusunda gelişme sağlandı.
2003 - İntihar bombacıları güney Rusya'da bir trene saldırdılar: en az 46 kişi öldü.
2003 - Türk Telekomünikasyon AŞ hızlı internet uygulaması ADSL'yi, kullanıma açıldı.
 
Süper Loto
01.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu101823343650
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber