Ana Sayfa Güncel ÇAMOLUK KUR'AN KURSU HIZ KESMİYOR

ÇAMOLUK KUR'AN KURSU HIZ KESMİYOR

1967 yılından beri başta Çamoluk ilçemiz başta olmak üzere Alucra, Kelkit, Şebinkarahisar, Şiran ve yakın bölge ve köylere Kur'an eğitimi noktasında hizmet veren Çamoluk Kur'an Kursu faaliyet ve hizmetlerine devam ediyor.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2010 Perşembe 08:47
ÇAMOLUK KUR'AN KURSU HIZ KESMİYOR

Çamoluk Kur'an Kursunun yeni yöneticisi İsmail Bakırhan kahvaltı programlarıyla bir çok ilke imza attı. İlçe Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Müftüsü, Emniyet teşkilatı, öğretmenler, imamlar, ilçe gençleri ve mahalle ve köy muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu.

Geçtiğimiz pazartesi günü Çamoluk Köy ve Mahalle muhtarları Kur'an Kursunda sabah kahvaltısı programı vesilesiyle bir araya geldi. Muhtarlar kahvaltı programına yoğun ilgi gösterdi. Kahvaltı programında bir selamlama konuşması yapan Çamoluk Kur'an Kursu yeni yöneticisi İsmail Bakırhan kahvaltı programına katılımları sebebiyle muhtarlara teşekkür etti. Kur'an Kursuyla ilgili yapılan faaliyet ve hizmetleri anlatan Bakırhan, önümüzdeki dönem için yapmayı planladıkları projelerden bahsetti.

Özellikle eğitim alanında standartları yükseltecek ve başarı oranını artıracak bazı projelerinin olduğunu, bu projelerin hayata geçirilmesiyle eğitim alanında Çamoluğun sınırlarınıda aşarak örnek teşkil edecek ciddi kazanımlar sağlayacağını dile getirdi. Bakırhan sözlerine devamla "teknolojik imkanlardan istifade ederek Çamolukta inşaallah interaktif eğitim çalışmamızı başlatacağız. Bu sayede eğitici açığımızı kapatacağımız gibi verimlilik düzeyinide ciddi manada artırmış olacağız. İnteraktif eğitim çalışmamızı başardığımızda inanıyorum ki diğer eğitim kuruluşlarımız açısından da çok ciddi bir örnek ortaya koymuş olacağız. Bu hayırlı hizmeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerin yakın ilgi alakanızla başaracağız. Bu sebeple mutlaka sizin eseriniz olan bu kurumu dahada ileri düzeye taşımak için elbirliği ve gönül birliği içerisinde olmalıyız" dedi.

Yeni ve modern bir külliye yapmayı arzuladıklarını anlatan Bakırhan "bu külliye tüm sosyal donatı alanlarını içinde barındıracak, bunu başardığımızda inanıyorum ki Giresun ve civar illlerimizdende ciddi öğrenci talepleri oluşacak. Bu hayırlı hizmetin yükseltilmesi hususunda tüm hayır severlerimizin ilgi ve alakasını bekliyoruz. Zira en faydalı mal Allah için biriktirilen, Alah için infak edilen maldır" dedi. Karşılıklı konuşmaların ardından İsmail Bakırhan kahvaltı programına iştiraklari sebebiyle muhtarlara tekrar teşekkür etti, hatıra fotoğrafıyla kahvaltı sona erdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber