Ana Sayfa Güncel Çamoluk Kuran Kursunda İftar Çadırı

Çamoluk Kuran Kursunda İftar Çadırı

Çamoluk Kuran Kursu kurmuş olduğu iftar çadırıyla hayırlı hizmetlerine devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2010 Salı 09:19
Çamoluk Kuran Kursunda İftar Çadırı
Çamoluk Kuran Kursu tarafından kurulan ve Çamoluk'ta bir ilk olması hasebiyle Çamoluk halkımızın ilgi ve desteğine mazhar oluyor.

Çamoluk Kuran Kursu iftar çadırının açılışında İstanbuldan getirilen neyzen semazen ve sanatcılar Çamoluklulara duygulu anlar yaşattı. İkigün boyunca yapılan programa bayan erkek tüm Çamoluk sakinleri yakın ilgi ve alaka gösterdi.

Her akşam bir hayır sever tarafından verilen iftar yemeğine katılım beklentinin üzerinde gerçekleşiyor. Çadırın iç bölümünde erkekler iftar ederken çadır dışına kurulan ayrı bölümdede bayanlar iftarlarını açıyorlar. Kuran Kursu yöneticisi İsmail Bakırhan ile yaptığımız görüşmede Bakırhan; "iftar çadırımızın  ana gayesi insanların arasındaki saygıyı sevgiyi artırmak kalplerinde bir uhuvvet oluşturmak yediden yetmişimize kadınından erkeğine gencinden ihtiyarına karşılıklı saygı sevgi oluşturmak kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmektir. Çünkü biz bu coğrafyanın insanlarıyız, bu coğrafya hepimizin. Bu coğrafya kazandıkca hepimiz kazanacağız, çünkü biz tek bir milletiz ve kardeşler topluluğuyuz" dedi.

İftar yemeklerimizi verenler arasında Alucralı esnaflarımızda olması bizleri çok memnun etmiştir,  cümlesinden allah razı olsun daha Ramazan başlamadan iftarları doldurdular diyen Bakırhan, hergün ortalama 150 ile 200 kişiye iftar yemeği veriyoruz. Allah cc hayırseverlerimizin hayrını makbul kılsın diyerek Alucrahaber.com'a çalışmalarımızda başarılar diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber