Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ÇAMOLUK M.Y.O TAMAM

ÇAMOLUK M.Y.O TAMAM

1 Mart 2010 Pazartesi günü Giresun Üniversitesi Rektörü Osman Metin Öztürk ile görüşen Çamoluk Derneği, Meslek Yüksek okulu için tarih aldı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2010 Çarşamba 08:49
ÇAMOLUK M.Y.O TAMAM

 
Geçtiğimiz hafta sonu ve Pazartesi gününü kapsayan üç günlük bir çalışma için Çamoluk ve Giresun'a giden Çamoluk Derneği yöneticileri Giresun Üniversitesi Rektörü Osman Metin Öztürk ile Çamoluk Meslek Yüksek okulunu konuştular.

Giresun İl Genel Meclis Üyeleri Abdullah Kürkçü ile İrfan Dikbaş, Çamoluk Derneği Başkanı Yaşabey Kalebaşı, Çamoluk Derneği Başkan yardımcıları Adnan Karabul ve Eyüp Sürücü, Çamoluk Derneği Genel Sekreter Yrd. Yıldız Teknik Üni. Öğretim üyesi Murat Dağıtmaç ve Camoluk.net editörü Mustafa Bayındır, Giresun Üniversitesi Rektörü Osman Metin Öztürk'ü makamında ziyaret ettiler.Kısa bir tanışma sonrasında Çamoluk Meslek Yüksek okulu çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen Yaşabey Kalebaşı ve ekibi, artık Çamoluk Meslek Yüksek okulunun biran evvel tabelasının asılıp eğitim-öğretime başlamasını istediklerini belirtti.

Giresun İl Genel Meclis üyesi Abdullah Kürkçü, Rektör bey, Çamoluklular çok heyecanlı ve sizden çok ümitliler, Alucra'da ve Çamoluk'ta bu konuyada detaylı olarak değindiğiniz için bizde Meslek Yüksek okulumuzun biran evvel faal hale gelmesini istiyoruz, sizden talebimiz bu işi biraz hızlandırmanızdır. Çamoluk Derneği Başkan yardımcıları Adnan Karabul ve Eyüp Sürücü'de biz okuyamadık ve ilçemizde güzel günler göremedik, İlçemizde okuyacak olan öğrencileri görmek bizim için büyük mutluluk olacaktır dedi.


Çamoluk Derneği Genel Sekertet Yrd. Murat Dağıtmaç konuşmasında kendi alanında bir bölüm açılması halinde haftada 1 gün Çamoluk'a gelerek ders vereceğini taahüt ederken, Mustafa Bayındır'da açılacak olan Meslek Yüksek okulunun bölümlerini sordu.

Çamoluk Derneği Başkanı Yaşabey Kalebaşı Rektör Osman Metin Öztürk'e şunları söyledi; Sayın Rektörüm Çamoluk son yıllarda eğitim noktasında büyük bir ivme kazanmıştır. Derneğimiz yıllık 250 adet burs vermektedir. Ayrıca Çamoluk'ta açılacak olan Meslek Yüksek okulu öğrencilerine de burs vermeyi planlıyoruz. Çamoluk'un makus talihini değiştirecek olan Meslek Yüksek okulumuzun açılması alanında çalışmalarınıza hız vermenizi talep ediyoruz. Biz sizin adınıza Bal festivalimizde açılışı yapılacağını düşünerek Sayıştay Başkanımız Sayın Recai Akyel beyefendiyide açılışa davet ettik. Biz Çamoluklular olarak göreve hazırız dedi.


Giresun Üniversitesi Rektörü Osman Öztürk ise şunları söyledi; "Bakınız benim size vermiş olduğum bir sözüm var, bu sözümünde arkasındayım, şimdi dürüst davranalım, fakat Çamoluk çıkmaz bir sokak burada şartlar diğer ilçelerimize nazaran daha zor. Ben her şeye rağmen elimden geleni yapıp Çamoluk'a Meslek Yüksekokulu açacağım. Önümüzdeki on günlük süre zarfı içerisinde Çamoluk ile ilgili bilgilerden ve istenilen diğer evrakları içeren dosyanın tarafıma iletilmesi gerekiyor. Çalışmalarımız sekteye uğramadan devam ederse bu yıl öğrencide alabiliriz, ayrıca açılacak olan bölüm yada bölümleri Şebinkarahisar ve Alucra'yı göz önüne alıp değerlendireceğiz" dedi.

Çamoluk M.Y.O için Rektör Osman Metin Öztürk"ü ziyaret eden Giresun İl Genel Meclis Üyeleri Abdullah Kürkçü ile İrfan Dikbaş, Çamoluk Derneği Başkanı Yaşabey Kalebaşı, Çamoluk Derneği Başkan yardımcıları Adnan Karabul ve Eyüp Sürücü, Çamoluk Derneği Genel Sekreter Yrd. ve Yıldız Teknik Üni. Öğretim üyesi Murat Dağıtmaç ve Camoluk.net editörü Mustafa Bayındır, yapılan açıklamadan memnuniyet duydular.


Rektör Osman Metin Öztürk, sıcak bir ortamda geçen görüşme boyunca misafirlerini en iyi şekilde ağırladı.

Çamoluk.net
Haber:Kenan DİKMEN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber