Ana Sayfa Güncel Çamoluk'lu Bursiyer Kaymakam Oldu

Çamoluk'lu Bursiyer Kaymakam Oldu

Çamoluk Kaledere Köyü nüfusuna kayıtlı olan Adnan KARAOSMANOĞLU; İçişleri Bakanlığı'nın 8 Ağustos 2010 tarihinde yaptığı yazılı sınavı ve 24 Eylül 2010 tarihinde yaptığı mülakat sınavını kazanarak Kaymakam olmaya hak kazandı ve ilçenin ikinci kaymakamı oldu.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2010 Pazartesi 23:17
Çamoluk'lu Bursiyer Kaymakam Oldu
Yazılı Sınavdan 81.82, sözlü sınavdan 89.33 puan alan Adnan KARAOSMANOĞLU 85.60 başarı puanı ile Kaymakam olmaya hak kazandı.

Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin bursiyeri olan Karaosmanoğlu, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde eğitimini tamamladı. Akyapı Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve halen Artvin-Borçka Kaymakamı olarak görev yapan Fatih KIZILTOPRAK'tan sonra Kaymakam olan ikinci Çamoluklu oldu.

Çamoluk Derneği’nin eski bursiyerlerinden olan Adnan KARAOSMANOĞLU’nun büyük başarısı Çamoluk Derneği Burs Komisyonu üyelerini memnun etti. Gençlik Komisyonu Başkanı Mustafa KÜRKÇÜ ‘’Değerli dostumuz Adnan KARAOSMANOĞLU son derece azimli ve çalışkan bir öğrenciydi. Bize sadece bir omuz vermek düştü. Çok çalıştı ve hak ettiğini aldı. Kendisini tebrik ediyor ve Çamoluk’un yüzünü ağartacak insanlar yetiştirmek için Burs Komisyonu ve Gençlik Komisyonu olarak var güzümüzle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum’’ dedi.
Alucrahaber.com ailesi olarak çiçeği burnunda Kaymakamımız Sayın Adnan KARAOSMANOĞLU’nu tebrik ediyor, milletimiz ve memleketimiz için hayırlı hizmetler diliyoruz.

Kaynak : www.memurlar.net


Alucra'nın Cevherleri Sahipsiz

Geçtiğimiz 10 gün içerisinde hem Alucra'dan hemde İstanbul'dan sıkıntılarını paylaşan ve seslerini sitemiz aracılığıyla duyurmak isteyen Alucralı Üniversite öğrencisi kardeşlerimizin aşağıdaki metnin birebir aynısı olmasa da dile getirmek istedikleri konuları içeren telefon görüşmelerini sitemizle paylaşmamızı ve öğrencilere sahip çıkacak insanlara ulaşmak adına yardımcı olmamızı istediler, bizde onların bu ricasını kırmayarak bizimle yaptıkları görüşmeyi kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Öğrencilik denince akla burs gelir, çünkü burs öğrencinin olmazsa olmazıdır. 11 yıldır kesintisiz verdiği burslarla örnek olan Çamoluk derneği Alucra'ya örnek olamaz mı? Sayın Alucralı Vekilimiz Canikli'nin yokluk içinde zor şartlar altında okuduğunu biliyoruz, şuanda da iyi bir konumda Allah daha da iyi etsin.
Madem Alucra Vakfı 3 yıldır burs veremiyor, sayın Vekilimiz çevresindeki iş adamlarına Alucra'nın 20-30 öğrencisine burs verdiremez mi?

Ya Alucra Sivil Toplu kuruluşları? Vakıf seçimlerinde, ağalık seçimlerinde, medyanın ve yöresel tv ekranlarında ön sıralarda olmak peşinde olanlar, kanayan öğrenci bursu ve kalifiye insan yetiştirme sorununa sahip çıksalar şimdiye kadar ne cevherler çıkardı ama nerdeee? Köylerde şenliklerde, düğünlerde havaya atılan fişeklerin haddi hesabı sorulmaz, sorulamaz ama gel görki bir öğrenciye burs versen diye teklifte bulunsan binbir bahanelerle geri çevrilir öğrenciler.

Alucralı öğrenci Boğaziçi'ni Odtü'yü kazanıyor ama hiç bir Alucra Sivil Toplum kuruluşundan aylık 100 TL'den 10 aylık bursu alamıyor. Ama ortada tartışılacak bir konu siyaset oldu mu mangalda kül bırakılmıyor. Allah'dan Kasım Yağcıoğlu hocaefendi var oda olmasa ne yapardık bilmiyoruz. Şimdilerde herkes orayı adres gösteriyor. "Bizim sivil toplum kuruluşumuz burs vermiyor sen Kasım Hoca'ya git haa" şeklinde tenbihler duyuyoruz. Neyapalım öğrenciler olarak içimizdeki acıyı yarayı söylüyoruz bizim sivil toplum kuruluşlarından Alucralı öğrencilere sahip çıkılmasını istiyoruz. Lafı şu dernek bu kurum diye ayırmıyoruz ortaya söylüyoruz üzerine pay almak isteyen alır, almayanın zaten umrunda da değil.

Öğrencilerimizin söyledikleri bu sözlerde eksik var fazla yoktur. Tekrar bu vesile ile Çamoluklu dernekcilerimizi tebrik ederiz. Kesintisiz özveri ile verdikleri burslarla 5 yılda 2 bursiyer öğrencisinin Kaymakam olması takdir edici bir durum. Allah burs veren iş adamlarınında bu bursun hakkını verip hizmet edenlerin de sayılarını artırsın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber