Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Çamoluk'a Diyaliz Ünitesi Açılıyor

Çamoluk'a Diyaliz Ünitesi Açılıyor

Çamoluk'a hayır sever iş adamları ve siyasilerin katkılarıyla ağustos ayında diyaliz ünitesi açılıyor.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 19:35
Çamoluk'a Diyaliz Ünitesi Açılıyor

Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, "5+1 Diyaliz Ünitemiz Çamoluk'umuza Hayırlı Uğurlu Olsun" dedi.

Başkanı Savaş Akarçeşme; "2016 Ağustos ayından itibaren Çamoluk Devlet Hastanemizde diyaliz hasta kabulumuz baslayacaktır. Diyaliz ünitesi icin Sağlık Bakanlığımızdan izin alınması noktasında desteğini esirgemeyen Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli'ye çok teşekkür ediyorum. Diyaliz ünitemize maddi desteklerini esirgemeyen iş adamlarımız Ergün Bakırhan, Yaşabey Kalebaşı, Cengiz Safi, Dursun Çözel, İlbank Başkan vekili Veysel Ekmen, Ak Parti Çamoluk İlçe Başkanı Hafiz Gecü, gece gündüz demeden çalışan Başhekimimiz Sedat Sabak'a, Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan'a ve İl genel Meclisi Üyesi Abdullah Kürkçü'ye çok teşekkür ederim" dedi.

Diyaliz Ünitesinin Alucra dışında Çamoluk'a da açılması yöredeki hastalarımız için önemli bir sağlık hizmeti olurken, katkı sağlayan tüm Çamolukluları tebrik ederiz. Hayırlı olsun.

YORUMLAR
  • yorum2016-07-20 03:40:03MUSTAFA DÜMBÜL

    Alucra Devlet Hastanesinde her branşta doktor bulunmuyor.Hastalar Şebinkarahisar, Şiran,Kelkit Hastanelerine gitmek durumunda kalıyorlar.Bildiğim kadarıyla Çamoluk Devlet Hastanesinin MHRS sisteminde adı geçmiyor, bu yüzden randevuda alınamıyor.Nüfus yetersiz diye sağlık hizmetlerininde mi yetersiz olması gerekiyor? Branşlar hastaneler arasında bölünmüş durumdadır.Alucra'da olmayan branşlar Şebinkarahisar, Şiran ve Kelkit'te bulunuyor, yada Giresun'a gitmek gerekiyor.Her ne kadar Alucra'ya yakın gibi görülselerde buralara olan ulaşım gidiş ve dönüşlerdeki sıkıntıları yaşayanlar daha iyi bilirler.Acil bir durum olduğunda hemen Ambulansla 3 saat uzaklıktaki Giresun'a sevk işlemleri yerine bölgeye tam teşekküllü bir Bölge Devlet Hastanesi kurulmalıdır.Yapımı devam eden Alucra Devlet Hastanesi tüm branşlarda hizmet verebilen bir bölge hastanesi olmalıdır.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber