Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Çamoluk'lu Bursiyer Karamürsel Savcısı Oldu

Çamoluk'lu Bursiyer Karamürsel Savcısı Oldu

Öğrencilere verilen bursların önemi ve değeri birkez daha anlaşıldı. Çamoluk Derneğinin bursiyerlerinden Yusuf Canik dün gerçekleşen kura sonucu Karamürsel Savcısı olarak atandı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2016 Perşembe 10:03
Çamoluk'lu Bursiyer Karamürsel Savcısı Oldu

Çamoluk Yardımlaşma Derneğinin bursiyer öğrencilerinden olan Yusuf Canik kazandığı Hakim ve Savcılık sınavı sonrası Kocaeli Karamürsel ilçesine Cumhuriyet savcısı olarak atandı.

1990 doğumlu Çamoluk Pınarlı Köyünden olan Yusuf Canik  aynı zamanda Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Halil Canik'in oğludur.

İstanbul Üniversi Hukuk Fakültesinden mezun olan Canik, 1,5 yıldır Ankara ve İstanbul'da stajyer savcı olarak görev yapıyordu, dün gerçekleşen kura çekimiyle Cumhuriyet Savcılığı görevine başlamış oldu.

Çamoluk tarihinde bu meslek alanında bir ilk olması hemşerilerinde büyük sevinç uyandırdı. Dernek Başkanı aynı zamanda savcımızın babası olan Hacı Canik; ’’oğlumuz ile gurur duyuyoruz, derneğimiz bünyesinde burs komisyonunda da görev yapan ve Çamoluk tarihinde bir ilk olan ve Savcı olarak devlete hizmet edecek oğlumuz vatana, milletine hayırlı görevler yapsın, Allah utandırmasın, tebrik ve hayırlı olsun temennilerinde bulunan tüm dost, arkadaş ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber