Ana Sayfa Güncel ÇAMOLUKLULAR EĞİTİMDE YARIŞIYOR

ÇAMOLUKLULAR EĞİTİMDE YARIŞIYOR

Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Eğitime Destek Gecesi programı 2 Mayıs günü saat 17.00'de başlayan programla Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksinde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2010 Çarşamba 07:07
ÇAMOLUKLULAR EĞİTİMDE YARIŞIYOR


Ünlü manken oyuncu Yaşar Alptekin ile Giresun Federasyonu Yön.Kur.Üyesi Fatih Aydın'ın sunuculuğunu yaptığı gecede Çamoluk'ta olan iki cenaze nedeniyle tribünler doldurulamazken, 'Eğitime Destek' gecesi için çok sayıda davetiye satıldı. Tribünlerin boş olmasına rağmen, sanki salon doluymuşcasına coşkulu alkışlarıyla dikkat çeken Çamoluklular, diğer derneklerin gösteremediği coşkuyu az fakat etkin insanlarıyla gösterdi.

 

Özellikle sanatçıların sahne almasında kuvvetli alkış tutan ve her tribünün coşkuyla ayaklandığı gecede tek amaç daha çok öğrenciye burs verebilmekti.

 

Küçük ve şirin bir ilçe olan Çamoluk, bu güne kadar yetiştirdiği çok önemli insanlar aracılığı ile önemli kişilere ulaşmayı başardı ve yeni yetişen gençlerini destekleyerek onların iyi yerlere gelmesini sağladı. Şu an çok iyi konumda olan ve daha önce Çamoluk Derneği’nden aldığı burs ile önemli kademelere yükselen yaklaşık 550 öğrenci Çamoluğa hizmet etmeye devam ediyor. Çamoluğun tüm değerli işadamları da hemşerilerini işsiz bırakmıyor ve onların önemli yerlerde çalışmasını sağlıyor.

 

Belki de Giresun genelinde en etkili çalışan ilçe derneği olan Çamoluk Derneği Ferah mahallesinde yıllar önce kurduğu Kültür Merkezi binasıyla da dikkat çekiyor. İçerisinde düğün salonu ve saunası dahi bulunan ve tüm toplantıların davetlerin gerçekleştiği bu bina aynı zamanda Giresun Dernekler Birliği ile Giresun Federasyonu'na da merkez görevini üstlendi.

 

Gecede burs alan öğrencilerin burs veren işadamlarına plaket verme töreniyle duygu dolu anlar yaşanırken, sunucu Fatih Aydın’ın Çamoluğun Turgut Özal’ı olarak tanımlıyorum dediği Veysel Ekmen konuşmasında, kendilerini teşvik eden ve 3 yıl önce aralarından ayrılan fakat attığı tohumla Çamoluğun bu günlere gelmesinde, bu kadar öğrencinin okumasında büyük katkısı bulunan Cemil TATAR'ı anarken gözyaşlarına hakim olamadı. Plaketini kızı Eczacı olan Dr.Esra Tatar'a takdim eden Veysel Ekmen, öğretim görevlisi olan kızından da övgülerle bahsetti.

 

Gecede çok sayıda yöresel sanatçı sahne alırken bunlardan bazıları Engin Ayar, Nurettin Bay, Mustafa Küçük ve İzzet Yıldızhan dikkat çekti. Mustafa Küçük dışında tüm sanatcılarımız sahne alarak insanları doyasıya coşturdu.

 

Özellikle 1 lira dahi almadan geceye gelen İzzet Yıldızhan çok büyük alkış alıp çok büyük ilgi görürken, her tribün önüne giderek seyircilerle selamlaşması anında büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı. Yıldızhan, folklör ekibine de katılarak genç kızlarla oyun oynayarak tribünlerin daha büyük sempatisini kazandı. Yıldızhan, değerli Çamolukluların bu önemli misyonunu yalnız bırakmak istemediğini belirterek, emeği geçen herkesi tebrik etti. Çamoluk Derneği'de Yıldızhan'ın bu büyük jestine plaket vererek şükranlarını sundu.

 

Dünyaca ünlü organizatör Ahmet San’ın da desteklediği programda Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin önemli yöneticileri söz alarak dernek hakkında bilgiler verdi. Ayrıca programda sinevizyon gösterisi hazırlanarak dünden bugüne Çamoluk Derneği’nin çalışmaları tanıtıldı ve burs veren , verilen öğrencilerin görüntüleri izletildi.

 

Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı konuşmasında heyecanlanırken, bu üstlendikleri misyonu devam ettirmek için yılmayacaklarını, salonun tam dolmaması ile asla pes etmeyeceklerini aksine daha çok teşvik olarak hatalarını tamamlayarak daha katılımlı bir gece ile önümüzdeki yıla hazırlanacaklarını belirtti. Kalebaşı, 220 öğrencisine verdikleri burs sayısını 400 öğrenciye çıkarmak için çabaladıklarını ve Çamoluk’tan daha çok öğrenciyi üniversite mezunu yapmak, onları güzel yerlere getirmek için çabalayacaklarını belirtti.

 

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’da , Çamoluğun ne kadar büyük bir iş yaptığının bilincinde olduğunu ve Giresun genelinde çok etkin çalışmalar yaptıklarını ifade ederek , "Bu işlerin gönül işi olduğunu bilerek gönlünü ortaya koyabilen tüm değerli insanlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi. Geceye Alucra Vakfı Başkanı H.İbrahim Gülal ve Şebinkarahisar Dernek Başkan Yardımcısı Ahmet Gedik'te katıldı. Çok sayıda basın mensubunun olması Çamoluk ilçesine olan önemi bir kez daha ortaya koydu.

Haber: Oğuzhan Kılıçarslan
Resimler: AlucrahaberYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber