Ana Sayfa Güncel ÇAMOLUKLULAR GİRESUN VALİSİNE KONUK OLDU

ÇAMOLUKLULAR GİRESUN VALİSİNE KONUK OLDU

Çamoluk ve Giresun çıkarması başlığı altında gerçekleşen Çamoluk ve Giresun ziyaretlerini gerçekleştiren Çamoluk kafilesi Giresun Valisi Mustafa YAMAN'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2010 Perşembe 09:31
ÇAMOLUKLULAR GİRESUN VALİSİNE KONUK OLDU
  1 Mart 2010 Pazartesi günü Giresun Valisi Mustafa YAMAN başta olmak üzere Giresun"da İl Genel Meclisi, İl Özel idaresi ve İl Tarım Müdürlüğünün yanı sıra Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne ziyarete giden Çamoluk kafilesi ilk ziyaretini Giresun Valisi Mustafa Yaman"a yaparak başladı.

Çamoluk'ta yapılan toplantıları Kümbet Koçkayası yaylasında değerlendiren Çamoluk kafilesi, sabahın erken saatlerinde Giresun'a gittiler. İlk olarak Giresun Valisini ziyaret eden Çamoluk Derneği yöneticileri Çamoluk'un sorunlarını Vali Mustafa YAMAN ile paylaştılar.

Çamoluk kafilesini ayakta karşılayarak büyük bir misafirperverlik gösteren Giresun Valisi Mustafa YAMAN, herkese tek tek hoşgeldiniz dedi.Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı Mustafa YAMAN'a "SİZE ÇAMOLUK"UN SELAMINI GETİRDİK" diyerek konuşmasına başladı. Kalebaşı ayrıca şunları söyledi; Sayın Valim dün ve ondan önceki gün Çamoluk'ta bir takım toplantılarımız oldu. Ayrıca Lastikli Ekskavatör Kato makinemizde geldi, açılışını gerçekleştirdik sizede katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz.  

Sayın Valim, malumunuz Çamoluk ilçemizde bir Banka sorunumuz var, ayrıca hali haırda sözü verilmiş ve açılmayı bekleyen Meslek Yüksek okulumuz var. Çamoluk esnafı ve Muhtarları ile yaptığımız toplantılarımızda gördük ki, İlçemizde Banka ve Meslekyüksek okulu sorununun acilen çözüme kavuşması gerekiyor. Bunun içinde yardımlarınıza müracaat ediyoruz.Ben ayrıca Derneğimize gerçekleştirdiğiniz ziyaret içinde size bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
2010 yılı içerisinde İstanbul"da Eğitime katkı gecesi, Çamoluk Kır Şenliği ve Çamoluk"ta Bal Fesitvalimizi yapmayı planlıyoruz. Tüm etkinliklerimizde sizide aramızda görmek biz dernek yönetimi ve Çamoluklular için büyük bir mutluluk olacaktır.

Sayın Valim, Çamoluk"un Kurufasulyesi meşhurdur. Nasip olursa bu sene Kuru fasulye yetiştiriciliği için Çamoluk"ta yeni atılımlar yapılmasını sağlayacağız. Ayrıca büyükbaş hayvancılık alanında çalışmalarımız olacaktır. Bunun içinde bugün İl Tarım müdürümüzü ziyaret edecek ve kendisinden bu çalışmaları yaparken nasıl bir yol izlememiz gerektiğini öğreneceğiz, dedi.

Giresun Valisi Mustafa Yaman"da yaptığı konuşmada şunlara değindi; Öncelikle Giresun"a memleketinize hoşgeldiniz, her ilçemizi yakinen takip ettiğimiz gibi Çamoluk"u da yakinen takip ediyoruz. Çamoluk"un sorunları ile alakalı olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağımızdan şüpheni olmasın. Meslek Yüksek okulunuz noktasında da Rektör bey ile görüşeceğim. Çamoluk"ta ki Kurufasulye yetiştiriciliği ve hayvancılık noktasında da Tarım İl Müdürmüz ile sizlerden sonra bende görüşecek ve bu konuyu bizzat takip etmeye çalışacağım.

Ayrıca Çamoluk ilçemize gelen ekskavatör kato makinenizde hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti sizin gibi devletine, milletine gelenek göreneklerine memleketine sevdalı sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ile daha güzel günler görecektir. Çamoluklularda sizinle sizin bu memleket sevdanız ile gurur duymalıdırlar.

Ben ayrıca işadamlarınıza yönelikte konuşmak istiyorum. Giresun bir teşvik bölgesi ve yatırımın yapılabileceği güzel bir şehir. Bu alanda teşvik kapmasındaki iş dallarında Giresun"da işletmeler açmanızı da öneriyorum. Burası sizlerin memleketidir, buraya yapabileceğiniz en büyük iyilik burada bir işletme açmak ve istihdam sağlamaktır.

Çamoluk Derneğinin etkinliklerine de programlarım müsait olduğu takdirde katılma noktasında hassasiyet göstereğim, dedi.


Yapılan görüşmelerde Çamoluk'a gönderilen ekskavatör kato makinesi için teşekkür eden Giresun İl Genel Meclis üyesi Abdullah Kürkçü, Meslek Yüksek okulumuz noktasında da yardımlarınıza müracaat ediyoruz, dedi.

Vali Mustafa Yaman görüşmeler sonrasında Çamoluk Derneği yöneticilieri ve diğer Çamoluklu misafirlerini öğlen yemeğinde ağırladı. Giresun Valisi Mustafa Yaman"ın yanı sıra yemeğe Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cumhur Melikoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Giresun Ticaret Sanyi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Alucralı ve Şebinkarahisarlı Giresun İl Genel Meclis üyeleri ve Giresun Ak Parti İl Başkanı Mehmet Geldi de katıldı.

Vali Mustafa Yaman yemekte bir müjde vererek Çamoluk Derneği Başkanı Yaşabey Kalebaşı ve Giresun İl Genel Meclis üyesi Abdullah Kürkçü"ye "Rektör bey sizi bekliyor" diyerek müjde verdi. Vali Yaman"ın hızla Çamoluk"un sorunlarına eğildiğini görmek Yaşabey Kalebaşı ve ekibini mutlu ettiği gözlendi.

Haber:Mustafa BAYINDIR
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber