Ana Sayfa Güncel Çamoluklular Kaymakamını Bırakmak İstemiyor

Çamoluklular Kaymakamını Bırakmak İstemiyor

Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı Kaymakam Bey'den önemlid bir ricada bulundu. Çamoluklular adına bu teklifini Kaymakam Bey'e ileten Kalebaşı, Kaymakam Bey'den cevap bekliyor.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2010 Cuma 08:23
Çamoluklular Kaymakamını Bırakmak İstemiyor

Peki Bu Teklif Ne?

Bu haberin doğruluğunu araştırmak için Dernek başkanına bizzat sorduk. Ve teklifi doğrulayarak bizlere şunları söyledi:

"Sayın Kaymakamımız Murat Zadeleroğlu ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Çamoluk’a çok faydalı işler yaptı. Göl Park Projesi 10 yıllık bir hayalimizdi. Yapmak ona nasip oldu. Yine Kaymakamlığın projesi olarak kültür merkezinin temeli atılmak üzere. Şiran - Çamoluk karayolu bu yıl hizmete girecek. Çamoluk’a 5 adet Hidro Elektrik Santrali yapılıyor. Çok daha önemlisi Çamoluk Yüksek Okulu açılma aşamasında. Çamoluk Meslek Yüksek Okulunun açılması için Kaymakamlık özel bir dosya hazırlayarak Rektör'ü ziyaret etmişti.

Köylerimizin asfaltları bu yıl da yapılacak. Hemen hemen asfaltı olmayan köy kalmayacak. Sayın Kaymakamımız, Derneğimizle, Belediye Başkanı ile, muhtarlarımızla, esnafımızla ve gerek İstanbul gerekse Çamoluk’ta yaşayan hemşehrilerimizle son derece uyum içerisinde çalışıyor, yardımcı oluyor, problemleri çözüyor. Yıllık izinlerinden feragat ederek, Çamoluk'un İstanbul'da ki etkinliklerine katılıyor.

Dernek bünyesinde öğrencilere maddi ve manevi katkı sağlayan Burs Komisyonu’nu ciddi manada destekliyor. Çamoluk'ta sınav öncesi için ücretsiz kurslar açıyor ve öğrencilerin notlarını tek tek takip ediyor.Siyasilerimizle ve bürokrasi ile uyum içerisinde çalışıyor. Bu da Çamoluk’un ve Çamoluklunun faydasına oluyor.

Çamoluk'un ve bölge ilçelerin sorunlarına hakim. Bölge ilçelerde çözülen sorunların Çamoluk'ta nasıl çözülebileceği noktasında teknik araştırmalar yapıyor.

İşte biz tüm bu gerekçeleri göz önüne alarak Çamoluk’ta görev süresi dolan kaymakamımızdan bir yıl daha kalması için, başlayan bu hizmetleri beraber bitirmemiz için ricada bulunduk. Biliyorum kabül edilmesi zor bir teklifte bulunduk. Çünkü Çamoluk'ta hayat şartlarının kısmen zor olmasına rağmen doğu hizmeti olarak değerlendirilmiyor. Bu yönü ile memurlar tarafından tercih edilmiyor.Kaymakamların 5 yıl doğu hizmeti yapması gerekiyor. Belki bizim bu ricamız zor ama, Kaymakamımızı seviyoruz. Oda bizi çok seviyor. Ve bir yıl daha kalmasını istiyoruz. Bu özel bir konudur. Cevabı hayır olsa da, sayın kaymakamımıza sevgimizden ve saygımızdan hiçbir şey kaybetmeyeceğiz. Çünkü Çamoluklular olarak kaymakam Bey'in hizmetlerini taktir ediyor ve onu çok seviyoruz.’ dedi.

Yaşabey Kalebaşı, Kaymakam Bey’den şu ana kadar olumlu yada olumsuz herhangi bir cevabın intikal etmediğini de söyledi.

Haber: Mustafa Bayındır

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber