Ana Sayfa Kültür / Sanat Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

Giresun'da Görele ve Dereli'den sonra Çamoluk ilçesi de festival yapmak için kolları sıvadı.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2017 Perşembe 16:09
Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

Ülke genelinde yaklaşık 3 yıldır yapılamayan festivaller yeniden yapılmaya başlarken Giresun´un ilçelerinde de gelenekselleşen festivaller 3 yıllık aranın ardından yeniden yapılmaya başlandı.

Bu yıl Giresun merkezde yeniden yapılan Uluslararası Aksu Festivali´nden sonra Görele´de Kemençe ve Horon Festivali ve Dereli Kümbet Yayla Şenliği yapıldı.  Son olarak da Çamoluk ilçesinde Bal Festivali´nin yapılacağı açıklandı. Çamoluk Bal Festivali, Kurban Bayramının ikinci ve üçüncü günlerinde 2-3 Eylül tarihlerinde 25´incisi yapılacak.

EKİN FESTİVALİNİ UNUTTURMAYALIM

Giresun´un diğer ilçelerinde festivaller yeniden yapılmaya başlanırken Alucra'da bu sene Festivalin neden yapılmadığı merak konusu.

Daha önce 12 kere yapılan ve geleneksel hale getirilmeye çalışılan Alucra Eğitim Kültür ve Ekin Festivalinin yeniden yapılması ve
unutturulmaması gerekiyor.

Yaz aylarında Kaymakamlık, Belediye, Alucra Vakfı ve esnafımızın katkılarıyla düzenlenen festival, ilçe halkının yanı sıra gurbetçiler ve çevre ilçelerden de büyük önem veriliyor. Yeniden organize edilerek yapılmaya başlanması istenen Alucra Eğitim Kültür ve Ekin Festivali özellikle yaz aylarında ilçemizde olan gurbetçilerimizinde en büyük sosyal etkinliklerinden biri olmakta.

YORUMLAR
  • yorum2017-08-03 15:31:58Muhammed BIYIKCI

    Yıllardır Alucrada unutulmaya yüz tutmuş bir kültürel organizasyonun adıdır ekin festivali.
    Bir iki yıldır ülke genelinde yaşadığımız sıkıntılardan yapılmadi fakat bu durumundan belediyenin ve vakfın hoşnut olduğunu görüyorum çünkü bu yıl ülkemizde kayda değer bir problem olmamasına rağmen yapılmıyor.
    Sözde efsane vakif yönetimi ve PASİF BELEDİYE den dolayi normal görüyorum..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruluyor

Ankara Alucralılar Derneği Kuruluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber