Ana Sayfa Yöremizden Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

25. Geleneksel Çamoluk Bal Festivali Gölpark'ta yapıldı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2017 Pazartesi 10:16
Çamoluk'ta Bal Gibi Festival

Ülkemizde yaşanan terör ve üzücü olaylar neticesinde yapılamayan festivallere Çamoluk bu yıl nokta koydu.

25. Geleneksel Çamoluk Bal Festivali Çamoluk Gölpark'ta gerçekleşti. Çamoluk Derneği , Çamoluk Belediyesi ve Çamoluk Kaymakamlığının himayelerinde gerçekleşen 25. Çamoluk Bal Festivali Kurban Bayramına denk gelmesiyle beraber ilçede ve çevre ilçelerden de yoğun bir ilgi gördü.

Festivale Giresunlu İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Alucra Kaymakamımız Ali Altınkaynak, Çamoluk Kaymakamı Mustafa Demir, Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
            
Çamoluk yöresinde üretilen Türkiye'nin en kaliteli üreticiler arasında birinci seçilen bal, İstanbul Milletvekili Hasan Turan’a hediye edildi.

Giresun’un önemli festivallerinden biri olan Bal Festivali, yöresel sanatçıların yoğun katılımıyla yapıldı. Yapılan yarışma adınıda festivale veren Ballar'ın derecelendirilmesi uzman ekip tarafından yapıldı. İlk üçe giren Ballar katılımcılara açık artırma usulu satıldıktan sonra 2 yıllığına Çamoluk Bal Ağası olacak kişinin seçilmesine geçildi.

Yapılan açık arttırma usulünde Zeynel Nazlı iki yıllığına Çamoluk'un yeni Bal Ağası oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber