Ana Sayfa Güncel CANİKLİ: "2011' DE TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAĞIZ"

CANİKLİ: "2011' DE TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAĞIZ"

AK Parti Grup başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, AK Parti'nin oy oranının düştüğünü gösteren anketlerin hamasetten ibaret olduğunu kaydederek, "AK Parti'nin 2011'de yeniden tek başına iktidar olacağından, kuşkum yok" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2009 Salı 11:35
CANİKLİ:

AK Parti iktidarının 'Demokratik Açılım' söylemleri sonrasında yapılan anketlerde oy oranının düşük çıkmasının hamaset olduğunu söyleyen Canikli, yapılanların meyvelerini 6 ay-1 yıl gibi süre sonra alınacağını ifade etti.

Partisinin 2011'de ki genel seçimlerde yine tek başına iktidar olacağını kaydeden Canikli, "Tek başına iktidar olacağımızdan hiç kuşkum yok. Halkımız hükümetin yaptıklarını takdir ediyor. Hem iç hem dış siyasette Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunun artık herkes farkındadır" dedi.

"Demokratik Açılım" sürecindeki sancılı dönemden kendisine pay çıkarmak isteyen bir muhalefetin olduğunun altını çizen Canikli, Türkiye'nin bölünmeyeceği ve 30 yıllık sorunun çözüleceğini herkesin göreceğini ifade etti.

AK Parti'nin risk aldığını vurgulayan Canikli, "Başbakanımız, AK Parti kaybetse bile Türkiye kazansın diye çırpınıyor. 30 yıllık bir sorun çözülsün diye uğraşılıyor. Türkiye geçmiş yıllarda enerjisini boş yere harcadı. Teröre 300 milyar dolar harcandı" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin dış politikada önemli atılımlar yaptığını ve özellikle komşularıyla iyi ilişkiler kurduğuna dikkat çeken Canikli, ekonominin komşularla kurulan iyi ilişkilerden çok olumlu etkileneceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber