Ana Sayfa Siyaset CANİKLİ ABD'DE DOSTLUK RESEPSİYONUNA KATILDI

CANİKLİ ABD'DE DOSTLUK RESEPSİYONUNA KATILDI

ABD'nin Arkansas eyaletinin başkenti Little Rock'da Arkansas - Türkiye dostluk resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyona AK Parti Grup Başkan Vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ile AK Parti istanbul Milletvekili Giresunlu hemşehrimiz Özlem Türköne'de katıldı.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2010 Pazartesi 15:18
CANİKLİ ABD'DE DOSTLUK RESEPSİYONUNA KATILDI

Little Rock'daki Arkansas - Türkiye dostluk resepsiyon, merkezi Texsas eyaletinin Houston kentinde olan Avrasya Amerikan Federasyonu, Arkansas Eyaleti Meclisi, Eyalet Dışişleri Bakanlığı ve Arkansas Little Rock-Raindrop Türkevi tarafında organize edildi.

Resepsiyona Arkansas eyaletinin tüm üst düzey yetkilileri katılırken, Türkiye'den İstanbul Milletvekili Özlem Türköne, Malatya Milletvekili Mehmet Şahin, Adana Milletvekili Vahit Kirişçi, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ve Samsun Milletvekili Fatih Özturk katıldı.

TBMM heyeti, resepsiyondan önce de Arkansas Valisi Mike Beebe'i makamında ziyaret etti. TBMM heyetini çok sıcak karşılayan Beebe, milletvekillerini Arkansas'ta görmekten mutluluk duyduğunu, ilk defa böyle bir Türk heyetinin Arkansas'ı ziyaret ettiğini, bunun da ABD ile Türkiye arasında uzun vadeli ve kalıcı dostluğa vesile olacağını ifade etti.

TBMM heyetinin ziyareti vesilesiyle Türk bayrağını, eyalet meclisinin önünde bulunan ABD ve eyalet bayrağının yanına astıklarını belirten Beebe, "Bu sizin ülkenize verdiğimiz değeri ifade etmektedir" dedi.

Türk heyeti adına da AK Parti İstanbul Milletvekili Giresunlu hemşehrimiz Özlem Türköne, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in selamını ilettiği konuşmasında, "Arkansas'ta bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ziyaretlerin dostluğa, karşılıklı işbirliğine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz. Ayrıca Türk bayrağımızı Arkansas meclisinin önünde görmek bizleri çok mutlu etti, bundan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Yeni Tirebolu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber