Ana Sayfa Güncel Canikli Aday Belirleme Komisyonunda

Canikli Aday Belirleme Komisyonunda

Ak Parti grup başkan vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, 7 kişilil komisyonda Başbakan Erdoğanla birlikte listeleri belirleyecek.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2011 Çarşamba 08:56
Canikli Aday Belirleme Komisyonunda

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 12 Haziran seçimleri için milletvekili adaylarını nasıl belirleyeceklerini de açıkladı. Buna göre Erdoğan, 4 genel başkan yardımcısı ve aralarında Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin de bulunduğu 7 kişilik komisyonla birlikte adaylarla ilgili son kararı verecek.

Erdoğan konuşmasında; şunları söyledi: "Aday adaylarımızın yoğun bir ilgisi ile karşılaştık. 6 bin civarında aday adayı oldu. 10 kişiden biri aday olacak demektir. İşimiz zor. Diğer partilerin ve bizim partimizin durumu ortada. Hafta sonunda temayül yoklamaları gerçekleşti.

3 hafta içinde adayları tespit etmiş olacağız. Sandıklardaki sorumlu arkadaşlara varıncaya kadar hepsinin kanaati bu temayül yoklamalarına yansıdı.

ADAYLAR NASIL BELİRLENECEK

12 Komisyon var. Genel Başkan yardımlarından oluşuyor bu komisyonlar. Daha yakından aday adaylarını tanımak için arkadaşlar görüşecek.

Sonra da düşüncelerini, kanaatlerini bir diğer komisyona verecek. 12 komisyon 6 komisyona düşecek. Tekrar aday adaylarından eleme ile yapılacak olan çalışma sırasında kamuoyu çalışmaları da yapılacak. 81 ilde 106 bin denek üzerinden kamuoyu çalıştırması yaptırdık aslında. Bunların neticesi kasamda.

Sadece kendi arkadaşlarımızın değil diğer partilerin milletvekillerine halk nasıl bakıyor, onu da araştırdık. 6 Komisyon'un vereceği netice ile kamuoyu araştırmalarından gelecek neticeleri çapraza alacağız. 4 Başkan Yardımcısı ve 3 Grup Başkanvekili arkadaşımla son nihai değerlendirmeyi yapacağız. Ondan sonra da nihai kararımızı vereceğiz." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber