Ana Sayfa Siyaset CANİKLİ: "BU ANAYASA İHTİLAL ANAYASASIDIR, DEĞİŞMELİ"

CANİKLİ: "BU ANAYASA İHTİLAL ANAYASASIDIR, DEĞİŞMELİ"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Canikli, Anayasa değişikliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2010 Cuma 11:01
CANİKLİ:

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, hiç kimsenin düşüncesinden dolayı kınanıp, ayıplanıp, dışlanılamayacağını söyledi.

Canikli, Türkiye'nin gündeminde olan anayasa değişikliğiyle ilgili görüşlerini açıklayarak, insanların daha özgür yaşamalarını istediklerini belirtti.

İnsanların özgür yaşamalarının her toplumun hakkı olduğuna dikkati çeken Canikli, Bunun için atılacak ilk adım mevcut Anayasanın değiştirilmesidir. Buradan başlanması gerekir. Sayın Baykal, 'Bu Meclis bu Anayasa'yı değiştiremez, değiştiremezsiniz' diyor. Biliyorsunuz bu Anayasa bir ihtilal Anayasasıdır. 1982 yılında CHP ve bazı sol görüşlüler ihtilal Anayasa'sına karşıydılar itiraz ediyorlardı. CHP o zaman bu Anayasa'yı yerden yere vuruyorlardı. Peki 30 yıl sonra ne değişti. O zaman karşı çıktığı Anayasa'ya şimdi 4 elle sarılıyor. Peki ne değişti 30 yıl içinde toplum mu değişti? Değişen CHP'dir" dedi.

HERKES ETNİK KÖKENE SAYGI DUYACAK

Bu topraklarda yaşayan herkesin hak ettiği gibi yaşayacağını, bu yapının yüzyıllar boyunca birlikte ve kardeşçe yaşadığını vurgulayan Canikli, şöyle konuştu:

"Daha önce nasıl yaşamışsa şimdi de yaşayabilir. Hiç kimseyi düşüncesinden dolayı kınayamaz, ayıplayamaz, dışlayamayız. Ben onların diline saygı duyacağım, onlar benim dilime. Herkes etnik kökene saygı duyacak. Milletin yerine hiçbir güç ikame edemez. Halka hizmet hakka hizmettir. Bu topraklarda yaşayan herkes hak ettiği gibi yaşayacak. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Giresungundem

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canikli

Canikli "Millilik Bu İşte"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber