Ana Sayfa Genel Canikli Sağlık Projelerini Açıkladı

Canikli Sağlık Projelerini Açıkladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, "Sağlıkta değişim ve dönüşüm devam edecek." dedi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2011 Perşembe 11:34
Canikli Sağlık Projelerini Açıkladı
Canikli, '28 Günde 28 Proje' başlığı altında, Giresun'a yapılacak yatırımlar konusunda bilgi verdi.

Canikli "Önümüzdeki dönemde 50 yataklı Espiye Devlet Hastanesi, 75 yataklı Şebinkarahisar Devlet Hastanesi ve 50 yataklı "Bulancak Devlet Hastanesi ek bina işleri tamamlanmış olacaktır." Geçtiğimiz günlerde beş önemli projeyi açıklayan Canikli, AK Parti'nin üçüncü dönem iktidarında Giresun'da yapılacak yeni projelerden '75 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi' ile '150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi' hakkında bilgi verdi.

Canikli sözlerini şöyle sürdürdü:

"8,5 yıl süren bu dönem içinde ülke genelinde olduğu gibi Giresun'da da vatandaşlarımızın hayat standardı yükseldi. Özellikle sağlık alanında yapılan yenilikler sayesinde muayene zorlukları, tedavi yetersizlikleri, ilaç bulamama, karmaşık bürokrasi ve sistem yetersizliği gibi nedenlerden kaynaklanan kuyruklar, sıkıntılar sona erdi. Sosyal güvenlik kurumlarının farklı hizmet vermesinden kaynaklanan 'Sigortalı Hasta', 'Bağ-Kurlu Hasta' ve 'Memur Hasta' gibi ayrımcı uygulamaların bıktırıcı, insanı canından bezdirici atmosferi sona erdirildi."

Sağlıkta yapılan bütün iyileştirme çalışmalarına önümüzdeki dönem yenilerini eklemeye devam edeceklerini dile getiren Canikli, şunları söyledi:

"Bu bağlamda kuşkusuz en önemli adımımız, Tıp Fakültesi Araştırama ve Uygulama Hastanesi olacaktır. Buna ilaveten şehir içinde 75 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin TOKİ tarafından önümüzdeki aylarda yapımına başlanacak. TOKİ'nin kısa sürede yapım işlemini ikmali ile mevcut hastanelerimizdeki yığılma da önlenmiş olacak. Halkımızın sağlık sorunlarını mahallinde çözmek için de çabalarımız devam ediyor. Bunun için bir yandan ilçelerimizde yeni hastaneler yapılırken, diğer yandan da mevcutlarının onarımı sürecine devam ediliyor. Önümüzdeki dönemde 50 yataklı Espiye Devlet Hastanesi, 75 yataklı Şebinkarahisar Devlet Hastanesi ve 50 yataklı "Bulancak Devlet Hastanesi ek bina işleri tamamlanmış olacaktır. İlçelerde bulunan mevcut sağlık kurumlarının güçlendirme süreci ise devam edecektir. Mesela Bulancak ilçemizde ve ona bağlı Kovanlık Beldesinde Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezleri, 2011 yılında tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca il merkezimizde 1 Nolu Sağlık Ocağı'nın bulunduğu mekanda 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Anne Çocuk Sağlığı Merkezi gibi sağlık kurumlarımızı hizmete açacağız." dedi.

ALUCRA DEVLET HASTANESİNDE YATAK SAYISI NEDEN DÜŞÜRÜLDÜ

Sayın Canikli'ye,
bir hemşehrisi ve bir vatandaş olarak şunu sormak isteriz... Sağlık alanında ilimize yapılması düşünülen çalışmalar gayet olumludur. Fakat kendi memleketi Alucra'da Hastahanenin yatak sayısı 60 yatakdan 15'e düşürülken neden müdahil olmadı ve sessiz kaldı?

Başka ilçelere nüfus bazında hizmet yatırım yapıyoruz diyen siyasiler ve yetkililer, Alucra'dan daha düşük nüfuslu ilçelerdeki hastahanelerde uzman doktor sayısı, pratisyen hekim ve hastahanenin fiziki şartları olarak kıyaslanamayacak kadar iyi durumdalar! Peki bu sözünü ettiği sağlık yatırımları Alucra'ya gelmeyecek mi?

Sağlık Meslek Lisesi gibi çok ciddi bir kurum kapatıldı sessiz kaldılar. Hiçbir siyasi temsilci buna müdahalede bulunmadı, bir kurum ve çalışanları artık Alucra'da yok. Sağlık ocağı ilçe hastahanesine taşındı, yıllardır hizmet veren sağlık ocağı artık yok. Kusura bakmasınlar siyasi bir slogan olan seçim cümleleri ilçemizle adeta uyumlu birhale geldi. Bu kurumların kapanması Hayaldi Gerçek oldu.

Alucra'yı seviyoruz, Alucra'ya hakettiği yatırımı Sayın Canikli'den istiyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber