Ana Sayfa Siyaset Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı

Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı

Şebinkarahisar, 4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek okulunun yeni binasının ve 2010-2011 eğitim öğretim sezonu açılış töreninde konuşan AK Parti Giresun milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ, Şebinkarahisarlılara ve Öğrencilere önemli mesajlar verdi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2010 Pazar 21:34
Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı
AK Parti Giresun milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ yaptığı konuşmada şunlara değindi:

"Çok değerli Basın mensupları, çok kıymetli hemşerilerim öncelikle hepinizi selamlıyorum hoş geldiniz şerefler verdiniz. Bugün gerçekten Şebinkarahisar için önemli hepimizi mutlu eden bir organizasyon için burdayız. Şebinkarahisar'ımıza 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek okulunun hizmet binasının açılışı için burada toplandık, öncelikle bu eserin yapılmasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan her türlü katkıyı sağlayan eserin sahibi Feyzi beye ve ailesine tüm Şebinkarahisarlılar adına çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu gibi eserler ancak böyle hayırsever insanlar ve bulunduğu topraklara gönülden bağlı orayı hiç unutmamış güzide insanların sayesinde hayat buluyor.

Bu nedenledir ki zaten Yüksek Okul öğrenci sayısı diğer ilçelere göre daha hızlı artmıştır bunun altında yatan en önemli faktör bu hizmet binalarının alt yapı oluşturmasına katkıda bulunan Şebinkarahisarlı hayırsever işadamlarımız, derneklerimiz ve vakıflarımız, bunlar olmasaydı kesinlikle bu noktaya gelinmezdi onlara her zaman şükran duymamız gerekiyor.

Elbette bu katkıların devamını bekliyoruz. Biraz önce sayın Belediye Başkanımızda söyledi birçok insanın parası vardır ama harcayamaz, bu zoru başarabilen insanlardan bir tanesi Şebinkarahisarlı onur duyduğumuz hemşerilerimizden Feyzi bey ve ailesine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şebinkarahisar Yüksek okulları son yıllardan gerçekten büyük bir ivme kazandı.

Giresun Üniversitesine devredildiğinde hatırlayabiliriz, o zaman yaklaşık Meslek Yüksek okulunun 1200 civarında öğrencisi vardı. Giresun'a Üniversite kurulmasında Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu öğrenci sayısının önemi fazlaydı. Çünkü YÖK'ün Üniversite kurabilmek için aradığı şartlardan bir tanesi öğrenci sayısıydı. Meslek Yüksek Okulu sayesinde, bu sayıyı aşarak ilk etapta kurulan Üniversiteler içinde Giresun Üniversitesi yer aldı. Ve o zaman şunu söylemiştik Şebinkarahisar, Giresun Üniversitesinin kurulmasında çok büyük katkı sağladı.

4 yıllık Fakülte ve öğrenci sayılarının hızla arttırma sözünü vermiştim. Bugün bu sözün yerine getirilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum bugün öğrenci sayımız 2000'i aşmış,hatta 3.000'lere yaklaşmıştır.

Tartışmalar çok yaşandı özellikle Giresun Üniversitesine devredilmesinde bir takım hassasiyetler yaşandı. Kesinti söz konusu olabilir mi diye haklı olarak bazı arkadaşlarımızda tereddütler oluşmuştu ama biz kendimizden emindik. Giresun üniversitesine bağlandığı zaman Şebinkarahisar Yüksek okulunun gelişmesi daha hızlı olacak demiştim ve nitekim öylede oldu. Tekrar ifade edeyim bir fark var arada Fakültenin öğrenci alabilmesi için mutlaka öğretim kadrosunu mutlaka tamamlaması gerekiyor yani Prof. Ve diğer öğretim elemanlarının olması gerekiyor. Aynı kaliteye sahip 4 yıllık Yüksek öğretim kurumu kurduk. Ama Meslek yüksekokulu için bu şartlara ihtiyaç yoktur çünkü çok iyi biliyoruz Şebinkarahisar'ın nüfusu açısından ekonomik trendin geriye gitmesinin engellenmesi ve daha da ileri noktalara gidebilmesi için çok büyük katkılar gerekiyor, öğrencilerimizin, Yüksek okullar ile Şebinkarahisar'a yaptığı katkının farkındayız Şebinkarahisar sosyal hayatına yaptığı katkı tartışmasız. Onun için her geçen gün bu sayının artırılması gerekiyor. Ne kadar önemli olduğunu ne kadar katkı sağlandığını biliyoruz. Olaya sadece öğrencilerimizin Şebinkarahisar'a katkı sağlayan araç olarak görmüyoruz onlar bizim yavrularımız çocuklarımız onları sahipleniyoruz ve onların Şebinkarahisar'a yaptığı katkılarını biliyoruz 10 yıl önceyle, 10 yıl sonra arasında çok farklar var, şehirleşme yolunda çok önemli atıldı. bu adımlar atılırken bu kampusta yaşayanların buraya yaptığı katkı son derece önemlidir.

Tabi bu arada Giresun Üniversitesi Rektörlüğümüzün de Şebinkarahisar Yüksekokul Öğrenci sayısının genişletilmesinde bugüne kadar yaptığı katkı tartışmasızdır.

Şu anda Rektörümüzde burada kendisine Şebinkarahisar Yüksek okuluna yaptığı katkılardan dolayı bütün Şebinkarahisarlılar adına ve eğitim hayatına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Öğrencilerimize sesleniyorum; Şebinkarahisar tarihi gerçekten çok güçlü ve Anadolu'nun tüm özelliklerini yansıtan yerlerden bir tanesi burada ders görmeniz eğitim hayatını burada tamamlamanız ben inanıyorum ki son derece ayrıcalıklı bir durum ifade ediyor bizim açımızdan Anadolu'nun tüm özelliklerini içinde barındıran bir bölge olması sebebiylede sizde bunun hazzını yaşayın ve buraları unutmayın.

Bizim amacımız size her geçen gün daha iyi bir hizmet verebilmek. Burada eğitim görürken Şebinkarahisar'da 4 yıl 2 yıl eğitim almanızın hazzını yaşayın bu noktada zorlandığımız tek sorun öğretim elemanı akademik kadro burada zorlanıyoruz kadromuz var bu konuda sorunumuz yok ama maalesef hocalarımız buraları pek tercih etmiyorlar ama büyümemiz için kaliteli eğitim verebilmemiz için Şebinkarahisar Yüksek okulunun ismini daha iyi ve kaliteli olarak anılabilmesi için mutlaka eğitim kadrosunu tamamlamamız gerekiyor.

Burada görev hepimize düşüyor. Prof. doktor ne varsa buraya getirmemiz gerekiyor bunu sağlayamadığımız takdirde çok fazla ilerleyemeyiz. Öğrencilerin kriterlerinden bir tanesi de bu yüksek okulda verilen eğitimin kalitesidir.

Elbette diğer faktörlerde önemli yurttur vs. fakat bunlarda bir problem yok, her taraf yurt oldu,bir yurdumuz da bitmek üzere, işte Milli piyango yurdu. Şebder yurdunda bir problem var. Şebder'in yaptığı yurdun kalan kısmını, kredi yurtlar kurumuna devrederek halledebiliriz.

Tek sorun öğretim elemanı sıkıntımızdır hızımız kesilirse kesilmesinin temel neden budur. Bundan sonra daha çok yoğunlaşacağız bu konuya, bu sorunu da aştığımız takdirde Şebinkarahisar'ın önü açıktır hiç kuşku duymayın. Onlarla ilgili zaten konuşuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Uygulamalı Bilimler yüksek okulumuzla birlikte Şebinkarahisar'ın önünü kimse tutamaz, ama biraz önce söylediğim sorunun halledilmesi şartıyla. Geçmişte Şebinkarahisar Yüksek okulunun bu noktaya gelmesinde geçmişte çok büyük katkılar çok büyük zahmetler bu noktaya getirmiştir. Bu noktaya gelmesinde katkı sağlayan herkese tekrar teşekkür ediyorum.4 yıllık Yüksek okulumuzun Giresun Üniversitesine, tüm eğitim camiasına ve Şebinkarahisarlılara hayırlı olmasını dilerim, dedi.

Canikli, salonda bulunan dinleyicilerden birinin, ''Sayın vekilim, Fakülte sözü vermiştiniz, ne oldu'' sorusuna; ''Ben sözümün arkasındayım, siz öğretim üyelerini bulun, Fakülte'yi ben size getireceğim, söz veriyorum'' dedi.

 0-0-b048

 0-0-b047

Kelkit Medya Birliği
Sadi Toygar
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber