Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ana Sayfa » Siyaset » Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı

Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı

Şebinkarahisar, 4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek okulunun yeni binasının ve 2010-2011 eğitim öğretim sezonu açılış töreninde konuşan AK Parti Giresun milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ, Şebinkarahisarlılara ve Öğrencilere önemli mesajlar verdi.

 
 
 
Canikli Şebinlilere Fakülte Sözünü Tekrarladı
AK Parti Giresun milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ yaptığı konuşmada şunlara değindi:

"Çok değerli Basın mensupları, çok kıymetli hemşerilerim öncelikle hepinizi selamlıyorum hoş geldiniz şerefler verdiniz. Bugün gerçekten Şebinkarahisar için önemli hepimizi mutlu eden bir organizasyon için burdayız. Şebinkarahisar'ımıza 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek okulunun hizmet binasının açılışı için burada toplandık, öncelikle bu eserin yapılmasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan her türlü katkıyı sağlayan eserin sahibi Feyzi beye ve ailesine tüm Şebinkarahisarlılar adına çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu gibi eserler ancak böyle hayırsever insanlar ve bulunduğu topraklara gönülden bağlı orayı hiç unutmamış güzide insanların sayesinde hayat buluyor.

Bu nedenledir ki zaten Yüksek Okul öğrenci sayısı diğer ilçelere göre daha hızlı artmıştır bunun altında yatan en önemli faktör bu hizmet binalarının alt yapı oluşturmasına katkıda bulunan Şebinkarahisarlı hayırsever işadamlarımız, derneklerimiz ve vakıflarımız, bunlar olmasaydı kesinlikle bu noktaya gelinmezdi onlara her zaman şükran duymamız gerekiyor.

Elbette bu katkıların devamını bekliyoruz. Biraz önce sayın Belediye Başkanımızda söyledi birçok insanın parası vardır ama harcayamaz, bu zoru başarabilen insanlardan bir tanesi Şebinkarahisarlı onur duyduğumuz hemşerilerimizden Feyzi bey ve ailesine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şebinkarahisar Yüksek okulları son yıllardan gerçekten büyük bir ivme kazandı.

Giresun Üniversitesine devredildiğinde hatırlayabiliriz, o zaman yaklaşık Meslek Yüksek okulunun 1200 civarında öğrencisi vardı. Giresun'a Üniversite kurulmasında Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu öğrenci sayısının önemi fazlaydı. Çünkü YÖK'ün Üniversite kurabilmek için aradığı şartlardan bir tanesi öğrenci sayısıydı. Meslek Yüksek Okulu sayesinde, bu sayıyı aşarak ilk etapta kurulan Üniversiteler içinde Giresun Üniversitesi yer aldı. Ve o zaman şunu söylemiştik Şebinkarahisar, Giresun Üniversitesinin kurulmasında çok büyük katkı sağladı.

4 yıllık Fakülte ve öğrenci sayılarının hızla arttırma sözünü vermiştim. Bugün bu sözün yerine getirilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum bugün öğrenci sayımız 2000'i aşmış,hatta 3.000'lere yaklaşmıştır.

Tartışmalar çok yaşandı özellikle Giresun Üniversitesine devredilmesinde bir takım hassasiyetler yaşandı. Kesinti söz konusu olabilir mi diye haklı olarak bazı arkadaşlarımızda tereddütler oluşmuştu ama biz kendimizden emindik. Giresun üniversitesine bağlandığı zaman Şebinkarahisar Yüksek okulunun gelişmesi daha hızlı olacak demiştim ve nitekim öylede oldu. Tekrar ifade edeyim bir fark var arada Fakültenin öğrenci alabilmesi için mutlaka öğretim kadrosunu mutlaka tamamlaması gerekiyor yani Prof. Ve diğer öğretim elemanlarının olması gerekiyor. Aynı kaliteye sahip 4 yıllık Yüksek öğretim kurumu kurduk. Ama Meslek yüksekokulu için bu şartlara ihtiyaç yoktur çünkü çok iyi biliyoruz Şebinkarahisar'ın nüfusu açısından ekonomik trendin geriye gitmesinin engellenmesi ve daha da ileri noktalara gidebilmesi için çok büyük katkılar gerekiyor, öğrencilerimizin, Yüksek okullar ile Şebinkarahisar'a yaptığı katkının farkındayız Şebinkarahisar sosyal hayatına yaptığı katkı tartışmasız. Onun için her geçen gün bu sayının artırılması gerekiyor. Ne kadar önemli olduğunu ne kadar katkı sağlandığını biliyoruz. Olaya sadece öğrencilerimizin Şebinkarahisar'a katkı sağlayan araç olarak görmüyoruz onlar bizim yavrularımız çocuklarımız onları sahipleniyoruz ve onların Şebinkarahisar'a yaptığı katkılarını biliyoruz 10 yıl önceyle, 10 yıl sonra arasında çok farklar var, şehirleşme yolunda çok önemli atıldı. bu adımlar atılırken bu kampusta yaşayanların buraya yaptığı katkı son derece önemlidir.

Tabi bu arada Giresun Üniversitesi Rektörlüğümüzün de Şebinkarahisar Yüksekokul Öğrenci sayısının genişletilmesinde bugüne kadar yaptığı katkı tartışmasızdır.

Şu anda Rektörümüzde burada kendisine Şebinkarahisar Yüksek okuluna yaptığı katkılardan dolayı bütün Şebinkarahisarlılar adına ve eğitim hayatına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Öğrencilerimize sesleniyorum; Şebinkarahisar tarihi gerçekten çok güçlü ve Anadolu'nun tüm özelliklerini yansıtan yerlerden bir tanesi burada ders görmeniz eğitim hayatını burada tamamlamanız ben inanıyorum ki son derece ayrıcalıklı bir durum ifade ediyor bizim açımızdan Anadolu'nun tüm özelliklerini içinde barındıran bir bölge olması sebebiylede sizde bunun hazzını yaşayın ve buraları unutmayın.

Bizim amacımız size her geçen gün daha iyi bir hizmet verebilmek. Burada eğitim görürken Şebinkarahisar'da 4 yıl 2 yıl eğitim almanızın hazzını yaşayın bu noktada zorlandığımız tek sorun öğretim elemanı akademik kadro burada zorlanıyoruz kadromuz var bu konuda sorunumuz yok ama maalesef hocalarımız buraları pek tercih etmiyorlar ama büyümemiz için kaliteli eğitim verebilmemiz için Şebinkarahisar Yüksek okulunun ismini daha iyi ve kaliteli olarak anılabilmesi için mutlaka eğitim kadrosunu tamamlamamız gerekiyor.

Burada görev hepimize düşüyor. Prof. doktor ne varsa buraya getirmemiz gerekiyor bunu sağlayamadığımız takdirde çok fazla ilerleyemeyiz. Öğrencilerin kriterlerinden bir tanesi de bu yüksek okulda verilen eğitimin kalitesidir.

Elbette diğer faktörlerde önemli yurttur vs. fakat bunlarda bir problem yok, her taraf yurt oldu,bir yurdumuz da bitmek üzere, işte Milli piyango yurdu. Şebder yurdunda bir problem var. Şebder'in yaptığı yurdun kalan kısmını, kredi yurtlar kurumuna devrederek halledebiliriz.

Tek sorun öğretim elemanı sıkıntımızdır hızımız kesilirse kesilmesinin temel neden budur. Bundan sonra daha çok yoğunlaşacağız bu konuya, bu sorunu da aştığımız takdirde Şebinkarahisar'ın önü açıktır hiç kuşku duymayın. Onlarla ilgili zaten konuşuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Uygulamalı Bilimler yüksek okulumuzla birlikte Şebinkarahisar'ın önünü kimse tutamaz, ama biraz önce söylediğim sorunun halledilmesi şartıyla. Geçmişte Şebinkarahisar Yüksek okulunun bu noktaya gelmesinde geçmişte çok büyük katkılar çok büyük zahmetler bu noktaya getirmiştir. Bu noktaya gelmesinde katkı sağlayan herkese tekrar teşekkür ediyorum.4 yıllık Yüksek okulumuzun Giresun Üniversitesine, tüm eğitim camiasına ve Şebinkarahisarlılara hayırlı olmasını dilerim, dedi.

Canikli, salonda bulunan dinleyicilerden birinin, ''Sayın vekilim, Fakülte sözü vermiştiniz, ne oldu'' sorusuna; ''Ben sözümün arkasındayım, siz öğretim üyelerini bulun, Fakülte'yi ben size getireceğim, söz veriyorum'' dedi.

 0-0-b048

 0-0-b047

Kelkit Medya Birliği
Sadi Toygar
 
17 Ekim 2010 Pazar 21:34
Okunma: 1002
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1679 - İngiltere Kralı II. Charles parlamentoyu feshetti.
1848 - Kaliforniya'da altın bulundu.
1921 - Ankara-Sivas demiryolunun inşasına ilişkin yasa TBMM'de kabul edildi. Hattın inşası 1930 yılında tamamlandı.
1921 - Çerkez Ethem'in güçleri dağıtıldı.
1924 - Rusya'da St. Petersburg şehrinin adı, devrimci liderin (V.İ. Lenin) anısına Leningrad olarak değiştirildi.
1927 - Eczacılar ve eczaneler hakkında kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
1927 - Alfred Hitchcock'un ilk filmi The Pleasure Garden Birleşik Krallık'ta gösterime girdi.
1935 - İlk kutu bira, Krueger Brewing Company tarafından Richmond, Virjinya'da (Amerika Birleşik Devletleri) satışa sunuldu.
1938 - İzmir Telefon Şirketi hükümetçe satın alındı.
1943 - II. Dünya Savaşı: Franklin D. Roosevelt ve Winston Churchill'in katıldığı Casablanca Konferansı sona erdi.
1946 - Birleşmiş Milletler, Uluslararası Atom Enerjisi Komisyonu'nu kurdu.
1946 - Cumhuriyet Halk Partisi Sanat Ödülü'nü 35 Yaş şiiriyle Cahit Sıtkı Tarancı kazandı.
1949 - Behçet Kemal Çağlar Cumhuriyet Halk Partisi'nden ve milletvekilliğinden istifa etti.
1955 - Zonguldak'ta, Ereğli Kömür İşletmelerine bağlı Gelik ocağındaki grizu patlamasında 52 madenci öldü, 19 madenci yaralandı.
1956 - Eskişehir Cezaevi'nde 388 mahkum ayaklandı.
1959 - İstanbul Küçükyalı'da Neşe Sineması çöktü; 37 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
1961 - Yassıada duruşmalarında Başsavcı Altay Ömer Egesel, Adnan Menderes'in idamını istedi.
1961 - Marilyn Monroe ile Arthur Miller boşandılar. Çift beş yıldır evliydi.
1963 - Çatalca'da kara saplanan trenle ilgili haber yapmak için 23 Ocak'ta gazetelerinden ayrılan Hürriyet gazetesi yazarı Yüksel Kasapbaşı ile foto muhabiri Abidin Behpur ve aracın sürücüsü Yüksel Öztürk'ün donmuş cesetleri, Çatalca yakınlarında bulundu.
1966 - Hindistan havayolları'na ait Boeing 707 tipi bir yolcu uçağı, Bombay-New York seferini yaparken İsviçre'nin Cenova kentine inmeye hazırlandığı sırada, Alp dağlarının Mont Blanc tepelerine çarparak düştü: 117 kişi öldü.
1967 - Üniversite öğrencileri, Türkiye Milli Talebe Federasyonu'na karşı tutumu protesto ettiler. Ankara'da bir miting düzenlediler. Türkiye Milli Talebe Federasyonu 19 Ocak günü polis tarafından mühürlenmiş, 21 Ocak günü de beş yöneticisi tutuklanmıştı.
1972 - Mahir Çayan'a dedesinden kalan mirasa sıkıyönetim mahkemesi tarafından el konuldu.
1972 - İsmet İnönü "Siyasi suçlar için idam olmamalı" dedi ve sıkıyönetimin kaldırılmasını istedi.
1972 - Guam ormanlarında 2. Dünya Savaşı'ndan beri teslim olmamak için saklanan bir Japon askeri bulundu.
1978 - Sovyetler Birliği'ne ait nükleer reaktör taşıyan Cosmos 954 adlı uydu Dünya atmosferine girerken yanarak parçalandı, radyoaktif serpintileri Kanada'nın kuzeybatısına yayıldı. Dağılan parçaların ancak %1'i toplanabildi.
1980 - Başbakan Süleyman Demirel başkanlığındaki hükümetçe alınan ve 24 Ocak Kararları olarak bilinen ekonomik istikrar programı kamuoyuna açıklandı.
1983 - 1. Ordu ve İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Cumhuriyet gazetesinin basımı, yayımı ve dağıtımını yasakladı. Nadir Nadi ve yazı işleri müdürü Okay Gönensin hakkında dava açıldı.
1984 - Macintosh bilgisayarlar piyasaya sürüldü.
1986 - Voyager 2 uydusu, Uranüs'ün 81.500 km yakınından geçti.
1989 - Seri katil Ted Bundy, 1978'de 12 yaşındaki Kimberley Leach'i kaçırıp öldürmek suçundan, Florida'da elektrikli sandalye ile idam edildi.
1993 - Milliyetçi Çalışma Partisi, adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirdi.
1993 - Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldürüldü.
1994 - Türkiye'nin ilk haberleşme uydusu TÜRKSAT-1, fırlatıldıktan 12 dakika 12 saniye sonra okyanusa düştü.
2001 - Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, 4 koruması ve şoförü, uğradıkları silahlı saldırıda öldürüldü.
2004 - NASA'nın Opportunity adlı aracı, ikizi Spirit'ten iki hafta sonra Mars yüzeyine indi.
2006 - Kuveyt Parlamentosu, dokuz gün önce ölen Şeyh Cabir el Ahmed el Sabah'ın yerine geçen Emir Şeyh Saad el Abdullah'ı azletti. Parlamento, oybirliğiyle aldığı karara gerekçe olarak 75 yaşındaki Emir'in sağlık durumunun kötü olmasını gösterdi.
2006 - İran'ın güneybatısındaki Ahvaz kentinde meydana gelen iki patlamada 8 kişi öldü, 40'tan fazla kişi de yaralandı.
2008 - Gaziantep'te, terör örgütü El-Kaide'ye yönelik eş zamanlı on sekiz ayrı operasyonda bir polis şehit oldu, yedi polis ile bir vatandaş yaralandı. Operasyonda, dört kişi ölü ele geçirildi, on dokuz kişi gözaltına alındı.
41 - Caligula lakabıyla tanınan, zalimliği, despotluğu ve deliliği ile ünlü Roma İmparatoru Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus muhafızları tarafından öldürüldü.
 
Süper Loto
19.01.2017 Tarihli Çekiliş Sonucu010727325051
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber