Ana Sayfa Siyaset Canikli: Taşeron Sorunu Çözülecek

Canikli: Taşeron Sorunu Çözülecek

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, taşeron işçilere kadroyla ilgili düzenlemenin devam ettiğini belirterek “Maliye Bakanlığımız bünyesinde teknik çalışmalar devam ediyor. Son derece önemli bir düzenleme ve Türkiye'de büyük bir problemi çözecek" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2016 Çarşamba 19:45
Canikli: Taşeron Sorunu Çözülecek

Taşeron işçilerin kadroya alımı ile alakalı her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Başbakan Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin peş peşe gelen açıklamaları taşeron işçileri kadro konusunda umutlandırdı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, taşeron düzenlemesinde teknik detayların çok fazla olduğunu hatırlatarak "Detayların çözülmesi gerekiyor. İlgili Bakanlıkların ve uzmanların çalışmaları sürüyor. Takvim vermek istemiyoruz ama çok uzun zaman alacağını tahmin etmiyoruz. Verilen sözler var, o sözlere uygun bir şekilde düzenleme yapılacaktır" ifadelerine yer verdi.

GÖZLER TAŞERON DÜZENLEMESİNDE

720 bin taşeron işçinin kadroya geçeceği haberi geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte gözler taşerona kadronun ne zaman olacağına çevrildi. Taşerona kadroda şartlar değişmese de yeni hükümetin ilk reformlarından biri çalışma hayatı ve ekonomi olacak.


Çalışma hayatıyla ilgili gündemden düşmeyen iki düzenlemede gözler 65. hükümette. Aralık ayında açıklanan “3 aylık reform” paketinde yer alan 'taşeron işçilerin kadroya alınması' ve 'kıdem tazminatı' 65. hükümet tarafından hayata geçirilecek.

YORUMLAR
  • yorum2016-06-16 12:25:27YALÇIN KARAMANOĞLU

    14 yılda ALUCRA'nın bütün sorunlarını çözdü yaşanabilir bir ilçe haline getirdi şimdide neymiş taşeronun sorununu çözecekmiş siyaset hayatı yalanla kinle geçti güzelim Alucramızı köye çevirdi sözüm onlara ne kadar şaibeli insan varsa ALUCRA yı onlara teslim etti. Nüfüs kalmadı esnaf bitik yol yok yatırım yok sadece gelen paraları bir havuzda toplayıp birileri yıllardır paylaşıyorlar.Ne kadar Alucramızın işine yarayan insan varsa görevden aldı yada yer değiştirdi İstanbulda da Alucralı hemşerilerim seçimden seçime kullanılıyor.İnsanı insan yapan mevki mekam değildir kişiliktir, aselettir. saygıdeğer hemşerilerim sağlıkla kalın ALLAHa emanet olun.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber