Ana Sayfa Siyaset Canikli Yayla Yolları Projesini Açıkladı

Canikli Yayla Yolları Projesini Açıkladı

Nurettin Canikli, Karadeniz yaylalarının tek yolla birbirine bağlanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 09:18
Canikli Yayla Yolları Projesini Açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Karadeniz yaylalarının tek yolla birbirine bağlanacağını söyledi.

Canikli, 28 Günde 28 Proje başlığı altında, Giresun'a yapılacak yeni yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sekizinci projelerinin Karadeniz yaylalarının tek yolla birbirine bağlanması olduğunu kaydeden Canikli, "Herkesin bildiği gibi ilimizin doğa harikası yaylalarına ulaşım, daha çok sahilden başlayan grup yolları aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. AK Parti iktidarında mevcut yollar genişletilmiş, asfaltlanmış, zaman içinde afetler yüzünden meydana gelen arızalar da hızla giderilmiştir. Şimdi buna ilaveten dev bir projeyi daha uygulamaya koyuyoruz"dedi.

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane'yi kapsayacak ve bin 200 kilometreyi bulacak olan yeni ulaşım sistemi ile ilimiz çok şey kazanmış olacak diyen Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü: Turizm Mastır Planı'nın Giresun ayağında Bektaş-Kümbet-Sisdağı ve bu yaylalarla organik bağı olan tüm yaylalarımızı ilgilendiren bu projeyi ihaleye hazırlamak için teknik çalışmalara başlanmış durumdadır. Bunu sağlamak için oluşturulan teknik ekiplerimiz araziye çıkmış vaziyettedir. İlk olarak Ordu ilinin Çambaşı yaylası ile Giresun ilinin turizm merkezi olmuş veya bu konuda potansiyeli olan yaylaların bağlantısının sağlanması, sonra da buraların Trabzon yaylaları ile yol bağlantısının kurulması planlanmaktadır. Bu bağlantının sağlanması ilimizin güneyinden kurulacak yol ağı, Ordu-Giresun-Trabzon ve hatta Rize illerini yaylalar üzerinden buluşturmuş olacaktır. Nasıl ki, Karadeniz Sahil Yolu, bölgede bulunan bütün şehirlerimizde ekonomik ve sosyal yönden canlanma sağlamış ise yaylalarımızı birbirine bağlayacak olan bu yeni proje de benzer bir hareketlenmeye vesile olacaktır. Özellikle Karadeniz yaylalarına ulaşımda zorluk çeken ve hatta çoğunlukla sahil yolunu dolaşmak zorunda kalan İç Anadolu şehirlerinde yaşayan vatandaşlarımız bu zorluktan kurtarılmış olacak. Sivas'tan, Tokat'tan, Erzincan'dan ve hatta GAP bölgesinden buralara gelmek isteyen vatandaşlarımız için yayla turizmin-den yararlanma fırsatı doğmuş olacaktır.

Canikli, Giresun halkının hayatında önemli bir yeri olan yaylaların çözülemeyen ulaşım ve altyapı gibi sorunlarını bir yandan çözmeye devam ederken, diğer yandan yaylaları birbirine bağlamayı hedeflediklerini dile getirerek, "AK Parti kadroları olarak, önümüzdeki dönemde yapacağımız hizmetler ile halkımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber