Ana Sayfa Siyaset CANİKLİ'DEN DTP'YE TEPKİ!

CANİKLİ'DEN DTP'YE TEPKİ!

Canikli, saldırıyı Devlet tarafından gerçekleştirildiği iddialarını gündeme getiren DTP'ye sert tepki göstererek, "DTP bunu nasıl izah edecek doğrusu merak ediyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2009 Pazartesi 09:19
CANİKLİ'DEN DTP'YE TEPKİ!

PKK’nın Tokat’taki saldırıyı üstlenmesini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, saldırıyı Devlet tarafından gerçekleştirildiği iddialarını  gündeme getiren DTP’ye sert tepki göstererek, “DTP bunu nasıl izah edecek doğrusu merak ediyoruz” dedi.

PKK’nın Tokat’taki saldırıyı üstlenmesini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili  Nurettin Canikli, saldırıyı Devlet tarafından gerçekleştirildiği iddialarını  gündeme getiren DTP’ye sert tepki göstererek, “DTP bunu nasıl izah edecek doğrusu merak ediyoruz” dedi.

Saldırı ile ilgili gelişmeleri değerlendiren Canikli, DTP sözcülerinin menfur olaydan sonra saldırının PKK tarafından değil, devlet  tarafından yapıldığı iddialarını gündeme taşımalarını esefle kınadığını söyledi.  DTP’lilerin, bu şekilde kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek istediğini kaydeden Canikli şu ifadeleri kullandı, “Bu konuya asıl açıklama getirmesi gereken DTP sözcüleridir. DTP bunu nasıl izah edecek.  Burada PKK’nın saldırıyı üstlenmesinin hiç önemi yok. Bu saldırının asıl sonucunu güvenlik üst düzey mercilerinin ortaya çıkaracağı bulgulardır. Ancak, burada ilginç bir durum vardır. DTP, ilginç bir suçlama ortaya attı ardından, PKK bu saldırıyı üstlendi. DTP, burada kamuoyunu yanlış yönlendirerek, dikkatleri nereye çekmek istedi asıl bu şekilde yorumlamak lazım. DTP’nin iddiaları havada kaldı.”

AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen de, bu eylemin aslında sadece  “Demokratik Açılım” sürecine yönelik değil, aynı zamanda DTP’yi de kapatmaya yönelik bir eylem olduğunu öne sürdü.

Ekmen, “Terörün şiddet uygulayarak, siyaseti ve çözümü bir tehlike olarak görüyor. Bu eylemler açılım konusunda AK Parti’nin kararlılığına gölge düşürmeyecek. Aksine kararlılığını artıracak” dedi.

Giresunekspres

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber