Ana Sayfa Güncel Canikli'den Üniversite Açıklaması

Canikli'den Üniversite Açıklaması

AK Parti Gurup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili adayı Nurettin Canikli, "Giresun Üniversitesi'ne hukuki sürecinden dolayı rektör atanamıyor,Hükümet olarak yaptığımız tek şey hangi rektör hangi siyasi görüşte olursa olsun Giresun Üniversitesi'nin önünü açmak olmuştur."

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 10:02
Canikli'den Üniversite Açıklaması

Canikli, muhalefetin Giresun Üniversitesi’ne hala rektör ataması yapılmadığı yönündeki eleştirileriyle ilgili açıklamada bulundu.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nün hukuki bir süreci olduğunu hatırlatan Canikli “Bilindiği gibi Giresun Üniversitesi’nde yapılan rektörlük seçiminin ardından henüz liste Cumhurbaşkanlığı’na sunulmadan mahkemeye verildi. Dolayısıyla bir hukuki süreç başladı. Bu hukuki süreç sonuçlanmadan da ne atama yapıla biliniyor ne de yeni bir seçim. Giresun Üniversitesi’ne rektör atanamamasının başlıca nedeni budur” dedi.

"Giresun Üniversitesi’ne siyaset bulaştırıldı" yönündeki eleştirileri de değerlendiren Canikli "Giresun Üniversitesi Giresun’un ortak paydasıdır. Hükümet olarak bizim tek yaptığımız Giresun Üniversitesi’nin gelişip büyüyebilmesi adına önünü açmaktır. Giresun Üniversitesi’nin rektörü kim olursa olsun biz bunu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.Giresun Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Osman Metin Öztürk’ün siyasi görüşünün bizimle aynı olmadığını bütün kamuoyu biliyor.Buna rağmen biz Osman Metin Öztük’e de Giresun Üniversitesi’nin geleceği adına hep yardımcı olmaya çalıştık. Bugün de Rektör Vekili Yılmaz Can için aynı şeyleri yapmaktayız. Yılmaz Can’ın Rektör Vekili olmasında şahsımın dostluğunun, arkadaşlığımın hiçbir ilişkisi yoktur" diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber