Ana Sayfa Genel Canikli'ye Mektup

Canikli'ye Mektup

Yazar Ali Zafer Topşir Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'ye seslendi.İşte Topşir'in son yazısı

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2011 Pazartesi 10:24
Canikli'ye Mektup
 

Sayın CANİKLİ,


Sizinle ilk defa 1997 yılında Giresun Bayındırlık ve İskan Müdürü  olarak Alucra’ya planladığımız  Kuşburnu fabrikasının temel atma töreninde  karşılaştık. Siz İstanbul Deftarlığı görevinden henüz ayrılmıştınız ki, Giresun’la ilgili özlem ve  hassasiyetlerimizdeki  ortaklık  bizleri yaklaştırmıştı. İsterdim ki Giresun sizi hizmetlerinizle tanısın. Ancak, sizi milletvekilliğine kadar taşıyan süreçten sonra, Giresun’la ilgili özlem ve hassasiyetlerdeki duyarsızlığınız bizi hayal kırıklığına uğrattı.  Şöyle ki;

 

Milletvekili olarak ilk icraatınız halka yakınlığı  ile tanınan, Giresun’a Koçkayası Tesisleri  gibi  bir eser bırakan dönemin Giresun Valisi Sayın Ali Haydar ÖNER’ i görevden almaya çalışmanız oldu. Oysa bazı valiler merkez valiliğine alınırken, Sayın ÖNER  de Giresun’dan alınan diğer valiler gibi merkeze alınmayıp, vali olarak başka bir ile atanmış ve  halen  aktif olarak valilik görevine devam etmektedir.  Sadece valilik makamı olarak  değil, Giresun’daki hiçbir kamu kurumuna  yetkin, üreten ve Giresun’un sorunlarını bir üst makama taşıyacak Giresunlu müdür atamadınız. Oysa Sayın CANİKLİ,  KİT komisyonu başkanı olarak  değil Giresun’da, tüm ülke çapında bürokratik olarak örgütlenecek güce fazlasıyla sahiptiniz. Ancak; Ankara’ya Giresunlu hiçbir bürokrat getirmediğiniz gibi var olanların da görevden alınmasına da seyirci kaldınız. Sizlerde biliyorsunuz ki Türkiye gibi ülkelerde ne kadar çok bürokratınız varsa o kadar çok hizmet alırsınız.

 

Özel İdare Genel Sekreterliği  gibi bir makama getirttiğiniz  Sayın Cumhur MELİKOĞLU ile çok kısa bir sürede takıştınız. Sizin tercihiniz olan dönemin belediye başkanı  Sayın Hurşit  YÜKSEL’le  yine çok kısa süre içersinde takıştınız. Her vali ve kaymakam kararnamesinde Giresun sürekli değişime uğradı. Tepedeki  bu idareci sirkülasyonu Giresun’a hizmeti engellemiştir.

 

Sayın CANİKLİ bürokrasiyle olan diyalogunuz  böylede parti teşkilatıyla olan ilişkiniz çok mu farklı? Kaç tane il başkanı değiştirdiğini sayamıyoruz.  Keşap, Bulacak ve Piraziz başta olmak üzere size bağlılığını bildirmeyen ilçe teşkilatlarını görevden aldırdınız. Dahası ilçe teşkilatlarına  adayımız dedirttiğiniz il başkanı, maalesef üç gün sonra istifa etmiştir. Sayenizde il yönetimindeki kriz devam etmektedir.  Siz değil Giresunluları bir araya getirmek, AK PARTİ’Lİ diğer vekillerimizle bile  sadece bayram tebriklerinde bir araya geldiniz.  Abartmıyorum,  öyle zamanlar oldu ki AK PARTİ ’li  diğer   Giresun millet vekillerimiz partilerinin il binalarına  giremediler.  Bu yönetim zafiyeti Sayın Başbakanımızın ülke çapında yapmış olduğu hizmetlerin  Giresun’a  gelmesine engel olmaktadır.

 

Bugün  Bingöl ‘ün havaalanı yapımının yanında  ilçe bağlantı yolları  duble yollarla sağlanırken, Giresun’un iç kısımdaki ilçelerini sahile bağlayan  Dereli, Güce, Çanakçı, Şebinkarahisar, Alucra ve  Çamoluk bağlantı yolları yer yer stabilize gibidir. Bulacak –Aydınlar, Espiye – Alucra, Alucra –Çamoluk, Kümbet –Dereli, tarihi Bektaş – Erimez – Giresun  yolları ile  Eynesil – Sis Dağı turizm    yolu çözüm için ele alacak,  muktedir  iktidar sahiplerini bekliyor.  

 

Sayın CANİKLİ  “eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz. ” Siz değil dokuz yıl vekillik, on dokuz yılda vekillik yapsanız Giresun’a verebileceğiniz bir şey yok. “Yok efendim ben illa vekil olmak istiyorum  ” diyorsanız Giresunlunun daha kalabalık olduğu İstanbul sizin için daha uygun olacaktır. Zaten Giresun’da eviniz yoktu. Giresun’u daha iyi temsil edecek yeni isimlerin önünü açınız.

 

Her şeye rağmen bizler inanıyoruz Kurtuluş Savaşı’nda bin bir  zorlukla gönüllü alaylar kuran,  il dernekçiliğinin öncülüğünü yaparak diğer şehirlere örnek olan Giresun’umuz ve Giresunlumuz  birlik ve beraberlik içersinde olacaktır. Karanlığın sonu aydınlıktır. Kış her zaman olmayacaktır. Elbet bir gün Giresun’ ada  Bahar gelecektir.  Nede olsa kışın  sonu bahardır.

 

Bu arada Eski Başbakanlarımızdan Sayın Necmettin ERBAKAN’a Allah’tan rahmet dilerim, mekanı cennet olsun.                

 

Ali Zafer TOPŞİR
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber