Ana Sayfa Genel Canikli'ye Mektup 2

Canikli'ye Mektup 2

Yazar Ali Zafer Topşir Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'ye seslendi. İşte Topşir'in 2 kez kaleme aldığı makalesi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 10:59
Canikli'ye Mektup 2
Sayın  CANİKLİ,

2002  genel seçimleri sonrasında isminizin iktidarın  kabinesinde yer alabilecek bakanlar arasında  geçmesi, Giresunlu olarak bizleri fazlasıyla mutlu etmişti. İlerleyen süreçte bakan olamadığınız gibi, Giresunluların size yüklemiş olduğu Giresunlu kanat önderlerini ve Giresunluları bir araya getirme misyonunu taşıyamadığınız ve  Giresun’a  çalışma değil çatışma kültürünü  getirdiniz.

Kendi ilçeniz olan Alucra’da  2004 yerel seçimlerinde istediğiniz isim AKPARTİ’den aday olamayınca, tarafınızdan bağımsız olarak çıkarılmış ve seçimi AKPARTİ kaybetmişti.   Yine aynı şekilde 2009 yerel seçimlerinde feshettirdiğiniz  Bulancak İlçe Başkanı Sayın Recep YAKAR’ ın  Saadet Partisi’nden gösterdiği aday, dört bin oy almıştır.  Yine  Espiye’de encümenlikten uzaklaştırdığınız Mehmet ABDİOĞLU tek başına iki binden fazla oy almıştır.

Yine 2009 yerel seçimlerinde diğer milletvekilleriyle olan çatışmanızdan dolayı Giresun Merkez Belediye Başkanlığı kaybedilmiştir.

Sayın Başbakanımızın önemli projelerinden olan 15 000 km’lik duble yolun 15 m’si dahi Giresun’a yapılmamıştır. Bugün kendi ilçeniz olan Alucra’ya Giresun’dan  üç saatten önce ulaşamazsınız. Bugün  Şebinkarahisar – Çamoluk, Espiye –Alucra, Bulancak – Aydınlar – Ortakent bağlantı yolları  yapımına önderlik edecek  Hak ve halk aşığı vekilleri beklemektedir.   Şebinkarahisar heyelan önleme projesi hala  ödenek beklemektedir. Ancak  sizin dışınızdaki vekillerin girişimleriyle  getirilen ödeneklerin her zaman geri gitme olasılığı vardır. Tıpkı 2008 yılında yatırım programında yer alan Merkez Lapa  ve  Homurlu – Çatak – Demirci Köylerinin  alt yapı inşaatlarına ayrılan  1.271 000,00 TL  ödeneğin başına gelenler gibi. Bahsi geçen işlere ayrılan ödeneğin Sayın Ali TEMUR önderliğinde gerçekleştirilmiş  olması nedeniyle, Giresun Valiliğinin 20.08.2008 tarih ve 2527 sayılı yazısı ile ödeneğin geri gitmesi için Bayındırlık Bakanlığı’ndan teknik eleman istenmiştir. 2007 Genel seçimleri öncesi gündeme gelen Eğribel Tüneli’nin yapımı için değil kazma vurmayı, tünelin yeri, uzunluğu, maliyetiyle ilgili hiçbir çalışma yapılmamıştır. Bu konuyla ilgili aksini iddia eden varsa, lütfen belgesini göstersin.   Giresun Kalesi teleferik ve  yeni bir projeyle turizme kazandırılmadığı gibi, Adayı da Giresunlunun hizmetine değil martılara terk ettiniz.

Sayın CANİKLİ, sayenizde  dokuz aydır rektör ataması yapılamayan Giresun Üniversitesi’nden, Prof.Dr. Faruk FARSAKOĞLU ve Doç.Dr. Erdoğan ALTINKAYNAK hocalarımız ayrılmıştır. Bazı hocalarımız da ayrılmak için dönem sonunu beklemektedir.
Sayın CANİKLİ  dokuz yıllık milletvekilliğinizde Giresun’a kazandırdığınız vizyon bu. Siz cücelerden dev yapıp, aslanı kediye boğdurmaya çalışıyorsunuz. Bırakın insanlara tepeden bakmayı, herkes özgürce fikirlerini beyan etsin. Bilardo topu köşelere çarpsa da varacağı yeri bulur. Atalarımızın da söylediği gibi    “ Asıl azmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar onunda aslı ayrandır.”


Ali Zafer TOPŞİR
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber