Ana Sayfa Siyaset CANİKLİ:"ORGİ EN BÜYÜK HEDEFİM"

CANİKLİ:"ORGİ EN BÜYÜK HEDEFİM"

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Yeşilgiresun'a konuştu. Canikli; "2010 yılı programına alınmadı diye eleştiriliyoruz ancak, önümüzdeki 3 aylık süreç içersinde OR-Gİ havaalanı ek yatırım programına alınacak, Giresun ve Ordu arasındaki hava alanı da benim en büyük hedefimdir" dedi.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2010 Perşembe 08:50
CANİKLİ:
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun ve Ordu illerinin ortaklaşa olarak kullanacağı ve Gülyalı bölgesindeki alana yapılması istenen OR-Gİ havaalanı ile ilgili olarak son günlerde yapılan açıklamalar üzerine Yeşilgiresun'a konuştu. Canikli, Giresun ve Ordu'nun müştereken kullanacağı bir havaalanına olan ihtiyacın hükümet tarafından da kabul gördüğünü belirterek, “Evet doğrudur 2010 yılının başlangıç bütçesinde ve yatırımında OR-Gİ havaalanı programa alınamadı, ancak her iki milletvekilleri olarak bu konudaki ısrarımız sürmektedir. ORGİ havaalanı önümüzdeki 3 aylık süreç içersinde ek programa alınacaktır” dedi.

BENİM EN BÜYÜK HEDEFİM

AK Parti iktidarının yaptıklarının görmezden gelinmemesi gerektiğini de vurgulayan Nurettin Canikli, "Zamanında üniversite içinde aynı şeyler söylendi. Bu gibi yatırımlar bugünden yarına olacak yatırımlar değil. Bazı yerleri bazı kurumları öncelikle ikna etmeniz olaya inandırmanız gerekiyor. Biz bunları başardık.
Gerek Giresun, gerekse Ordu milletvekilleri olarak OR-Gİ'yi çok istiyoruz. Şubat Mart aylarında bu işi çözeceğiz. Giresunlular gönüllerini rahat tutsunlar. OR-Gİ havaalanı da benim en büyük hedefimdir” şeklinde konuştu.

GİRESUN BELEDİYESİNE EK PARA

Temmuz ayı içersinde yaşanan selin yaralarının sarılmaya başlandığını da kaydeden Canikli, İlk etapta 7.5 milyon liralık ödenek Giresun İl Özel İdaresine çıkarttık. Ayrıca belediyelerin zararlarının biraz olsun karşılanması içinde 2.5 milyon lira çıkartıyoruz. Daha önceden belirlenen ödeneğin haricinde Giresun Belediyesine 350 bin TL daha ödenek çıkartıyorum” dedi.

Yeşilgiresun
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber