Ana Sayfa Siyaset Canikli'ye Fahri Doktora

Canikli'ye Fahri Doktora

Giresun Üniversitesi’nin kuruluşunda büyük emeği bulunan ancak fahri doktora ünvanı verilmeyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye sonunda bu unvan verildi.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2016 Salı 09:15
Canikli'ye Fahri Doktora

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığında toplanan Giresun Üniversitesi Senatosu, Canikli’ye fahri doktora unvanı verilmesine karar verdi.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığında toplanan Giresun Üniversitesi Senatosu'nda Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'ye fahri doktora unvanı verilmesi görüşüldü. 11 Ağustos'ta gerçekleşen Senato toplantısında Giresun'un reisi olarak anılan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'ye Giresun Üniversitesi Fahri Doktora unvanı verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Giresun'un her alanında yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren ve Giresun'a üniversitenin kurulmasında büyük emeği olan Canikli'ye fahri doktora unvanı verilecek olması sevinçle karşılandı. Giresun Üniversitesi kuruluşunun üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen bugüne kadar Canikli’ye fahri doktora unvanı verilmeyerek, birçok gereksiz kişiye unvan verilmiş olması geçmiş yönetimlerin Giresun ve Giresun’un değerlerini yok saydığını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Giresun Üniversitesi Fahri Doktora Unvanı’nı sonuna kadar hak eden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi kutlar, Giresun adına son derece önemli bir değer olduğunu belirtiriz.

Başbakan Yardımcısı Canikli'ye fahri doktora unvanının yeni akademik yılda verilmesi bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Alucra Kongresi Yapıldı

CHP Alucra Kongresi Yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber