Ana Sayfa Genel Çelik Havaalanı Konusuna Değindi

Çelik Havaalanı Konusuna Değindi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Ordu ve Giresun'a havaalanı yapılmayacağı yönünde iddialar olduğuna işaret ederek, bu bölgeye havaalanı yapılmasının zaten yatırım programı içinde olduğunu ve gelecek ay ihaleye çıkılacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2011 Cuma 15:42
Çelik Havaalanı Konusuna Değindi
Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısındaki açıklamalarına cevap verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Ordu ziyaretinde fındık üreticisinin paralarını alamadığı yönündeki açıklamalarına değinen Çelik, 2002 yılında iktidara geldiklerinde FİSKOBİRLİK'in üreticiden fındık aldığını ancak üreticiye parasını ödeyemediğini söyledi.

Fındığın kilogramının fiyatının bugün 4.5 TL olduğunu belirten Çelik, 2010 yılında alan bazlı üretim desteği olarak dönüm başına da 652 milyon TL olduğunu söyledi. 2011 yılında Mart ayında fındık üreticisine 707 milyon TL alan bazlı üretim desteği verileceğini belirten Çelik, bunların AK Parti hükümeti döneminde olduğunu kaydetti. Çelik, "CHP'nin fındık üreticisine söyleyeceği bir şey yoktur. Fındık üreticilerimiz de bunu kesinlikle ciddiye almıyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Ordu ve Giresun'da havaalanı olmadığını kendileri iktidara gelince havaalanı yapacakları yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak da Çelik, Ordu ve Giresun arasına yapılacak havaalanının maliyetinin 270 milyon TL olduğunu ve ihalesinin de yakın bir zamanda yapılacağını söyledi.

AK Parti iktidara geldiği zaman 36 havaalanı bulunduğunu hatırlatan Çelik, bunun 25'inin aktif olduğunu şu anda 46 havaalanı bulunduğunu ve hepsinin aktif durumda olduğunu kaydetti. Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'na şunu söylemek istiyorum nereye giderseniz, neyi eksik bulursanız bizim ya projemiz var ya yatırıma girdi. Onun için boşuna kendinizi de üzmeyin" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber