Ana Sayfa Siyaset CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Giresun'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Giresun'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'da düzenlenen mitingde, AK Parti'nin fındık üreticilerine yönelik politikalarını eleştirerek, ''AKP fındık kurdudur, o fındık kurdundan kurtulmak için ilaçlamamız lazım'' dedi.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2010 Pazartesi 08:38
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Giresun'da

Kılıçdaroğlu, partisinin Giresun İl Örgütü tarafından Osman Ağa Meydanı'nda düzenlediği açık hava mitingine katıldı.

     Burada 6 binin üzerinde Giresunlu'ya seslenen Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.

 

"Fındık Kurdu AK Parti" diye slogan atılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Evet AK Parti fındık kurdudur. Fındık kurdunu yok etmek için ilaçlamamız lazım. Ne zaman ilaçlayacağız? Seçim sandığında. AK Parti fındık kurdudur. İlaçlamaya hazırmıyız? Fındık üreticisinin alnının terinin hesabını sormak bizim boynumuzun borcudur. Bundan emin olmanızı istiyorum." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, Giresun'da

Fındığın ulusal bir ürün olduğunu iyi bildiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, kendi iktidarında fındık üreticisine gereken desteğin verileceğini, Fiskobirlik'in eski görkemli günlerine kavuşturulacağını vaadetti.


    Giresun ve Ordu'ya AK Parti'nin vaatlerini yerine getirmediğini öne süren Kılıçdaroğlu, Türk halkının mevcut düzenden memnun olmadığını, O nedenle bu düzenin değiştirilmesi gerektiğini aktardı.    Türk halkını birlik olmaya çağıran Kılıçdaroğlu, "Eğer beraber olusak, birlik olursak, bizi ayıranlara karşı ortak mücadele yaparsak, Türkiye'de demokrasiyi kurarız. Türkiye'de halkın iktidarını kurarız. Türkiye'yi gelecek parlak günlere el birliği ile taşımış oluruz." diye konuştu.

    Konuşmanın ardından CHP Giresun İl Başkanı Aykut Gezmiş, Kılıçdaroğlu'na isminin yazılı olduğu Giresunspor forması ve çeşitli hediyeler verdi.

Açık hava mitinginin ardından Kılıçdaroğlu, bir otelde sivil toplum örgütleriyle istişare toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, daha sonra CHP Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim'in kızının düğün törenine katılacak.

Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber