Ana Sayfa Genel Çile Çekmekten Bıktık!

Çile Çekmekten Bıktık!

Bulancak'ta yaylacılık yapan, hala elektriği yolu olmayan hemşerilerimiz artık isyan ediyor.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2016 Cumartesi 15:15
Çile Çekmekten Bıktık!

Bulancak ilçemize bağlı mahrumiyet Bölgesi olan Aydındere Beldesi vatandaşları Belde’de ve yaylalar da yaşanan sorunların giderilmesi için imza kampanyası başlattı.

Haber sitemize açıklamalarda bulunan, imza kampanyasına öncülük eden Emine Akçal uzun yıllar Yalova’da esnaflık yaptıktan sonra 4 sene önce memleketine döndüğünü, şu anda ikamet ettiği mahrumiyet bölgesi olarak ifade ettiği Aydındere Beldesi’nin diğer beldelere göre çok gerilerde olduğunu ifade etti.

Darbe Girişimini 15 gün Sonra Duydular

Aydındere Beldesi ve bağlı olduğu yaylalarda, telefonların çekmediğini, yolların bozuk olduğunu, internet erişiminin olmadığını, yüksek kesimlerde camilerde ezan okunmadığını, belirten Akçal Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları görüp, yaşanan bir çok sorunu yetkililere bildirdiği halde bir cevap alamayınca imza kampanyası başlattığını açıkladı.

İmza Kampanyası’nda Yer Alan Metin

Giresun Valiliği İlgili Birimine

Giresun ili Bulancak ilçesi Aydındere Beldesi Derecik Alan Mahallesi, Karagöl Küme Evleri, Hacı Çayır Obası ve bu mevkii de bulunan bütün Yaylalarda elektrik yoktur. Yani bu obalar  yapılacak araştırma ile Yürük Yaylası, Semen Yaylası, Asar Yaylası, İn boynu, orta oba, taş obası, demirci obası, Bozat taşı Ovası, çamur oba, sulak Oba, eski oba, pezük obası, Karagöl Obası, çakmaklık obası, Dikmen Obası ve birçok mevkide Elektrik olmadığı bellidir.

Yayla Turizminin gelişmesi adına ve dünyadan haberdar olma adına bu Yaylalara elektrik alınması gerekmektedir.  Bizler bu Obaların birçoğuna kendi çabalarımızla direk  diktik. Elektrik alarak teknolojik imkanlardan faydalanmak istiyoruz. Ülkemizde olan darbe girişimini ve Cumhurbaşkanımızın çağrısını 15 gün sonra duyduk.

Bizler yaylada yapmış olduğumuz ürünleri satmak için yer bulamıyoruz. Elektrik olmadığı için soğutamadığımız ürünler bozulmaktadır.  Yol olmadığı için ulaşım yok, olan yerde Arabalar zor gitmektedir Kimse sahip çıkmamaktadır. Bizler yıllardır mağduruz.  Bu çağda kısıtlı imkanlar da yaşamaktan bıktık usandık. Çünkü Elektrik olmadığı ve telefonlar çekmediği için Dünya ile bağlantımız yoktur. Bu nedenle ekte imzaları bulunan kişiler adına yaylalarımıza elektrik bağlanmasını, turizm alanı olduğu için Karagöl obasına halk pazarı açmak için izin verilmesini, Yayla turizminin gelişmesi adına çalışmalar başlatılmasını ve uygun yerlere teleferik kurulmasını, telefonların çekmeyişi sebebi ile baz istasyonları yapılmasını, Yayla yollarımızın yapılmasını, camilerde ezan okunmamakta camilerde ezan okunmasını istiyoruz saygı ile köy halkları adına arz ve talep ederiz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber