Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ÇOCUKLAR GÜLSÜN PROJESİNE YEŞİLYURT KÖYÜ ANA SINIFI GİREBİLECEK Mİ?

ÇOCUKLAR GÜLSÜN PROJESİNE YEŞİLYURT KÖYÜ ANA SINIFI GİREBİLECEK Mİ?

İlçemizin Alucra.com sitesi editörü Tülay Dolu Hanımın çabalarıyla Sanatcı Gülben Ergen'in Türkiye genelinde yaptıracağı 6 okula Alucra Yeşilyurt Köyü Anasınıfının da yapılması talep edildi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2010 Cuma 09:47
ÇOCUKLAR GÜLSÜN PROJESİNE YEŞİLYURT KÖYÜ ANA SINIFI GİREBİLECEK Mİ?

"Çocuklar Gülsün Diye" Projesine Yeşilyurt Ana Sınıfı Girebilecek mi ??
 
Gülben Teyze Bizde Gülmek İstiyoruz..Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile sanatçı Gülben Ergen'in işbirliğinde başlatılan ''Çocuklar Gülsün Diye'' kampanyasıyla Türkiye’nin altı ilinde anaokulu yapılacak.'' (Çocuklar Gülsün Diye) başlatılan yardım kampanyası, öncelikle altı ilde Trabzon, Mardin, Hatay, Erzurum, Tokat ve Sinop illerimizin, anaokulu yapmak hedefiyle yola çıktılar. Giresun Alucra Yeşilyurt köyü ana sınıfında görüştüğümüz çocuklarımız kimi doktor olmak istiyor, kimi profesör, kimi matematik öğretmeni, kimi inşaatçı, kimide Türkçe öğretmeni, onların hayallerini gerçekleştirmek ve topluma saygın birer birey olmaları için bizler bu imkânları sağlamak durumundayız… Videoyu seyrettiğinizde bu çocukların hayallerine kavuşmaları da bir hayal olduğunu gözlerinizle göreceksiniz… Bizlerde Alucra basını olarak bu projeye başvurduk… Ve satır satır sizlerle paylaşıyoruz…   
 
Gülben Ergen Hanıma İletilmesini Önemle Rica Ederim…
 
***********************

Merhaba Gülben Hanım.
 
Gülben hm. Alucra Giresun'a bağlı bir ilçe, pek bilinmez, bir diğer anlamada Elücra'dır. Alucra ilçemizde bir köyümüz var.. İsmi Yeşilyurt. İlçemize bağlı en kalabalık köy.. bu köyümüzün bir ana sınıfı bulunmakta ve içler acısı, Alucra milli eğitim müdürümüz belki bu yazımızı okuyacak, üzülecek.. bilinsin ki onun imkanları bu kadar.. bu ana sınıfımız eski bir sınıf dan dönüştürülmüş. duvarları çatlaklarla dolu, üç beş eski oyuncaklardan oluşuyor.. olmasa daha iyi bence, çünkü hiç bir çocuğumuz bunu hak etmiyor.. ve bu köyümüzü de kampanyanıza dahil edinme imkanı var mıdır?. lütfen bu konuda yardımcı olun. Size binlerce bu şekilde isteklerin geldiğini tahmin edebiliyorum... eğer ki isterseniz. bu ana sınıfımızın resimlerini size ulaştırabilirim... bana ulaşmak isterseniz tulaydolu28@gmail.com bu muhteşem kampanya “Çocuklar Gülsün Diye” web adresimiz www.alucra.com ve www.giresunuluasal.com da gururla yayınlandı..
 
Tülay Dolu
www.alucra.com
17 Mayıs 2010
 
***********************

Merhaba Tülay Hanım,

Ben Çocuklar Gülsün Diye ekibinden Meral Aydın. Bize bulunduğunuz köye bir anaokulu yapmamızı talep etmişsiniz. Bildiğiniz gibi kampanyamız dahilinde ilk etapta ihtiyacı olan 6 ilimizin ücra köşelerinde anaokulları yapılacak. Bu illerimiz ise M.E.B. tarafından belirleniyor. Fakar 6 anaokulumuzu bitirdikten sonra yapacağımız anaokullarımızın yerleri için önerinizi dikkate alacağız.
O zamana kadar çocuklarımıza azıcık da olsa katkımız olsun isteriz. Siz de uygun bulursanız, eksiklerinizi görebilmemiz için bizimle anaokulunuzun resimlerini paylaşabilirsiniz. Böylece biz de gönüllülerimizden gelen oyuncak ve kırtasiye malzemelerini sizinle paylaşabiliriz. Fotoğrafları paylaştığınız maile anaokulunuzda kaç kız kaç erkek öğrenciniz olduğunu ve iletişim bilgilerinizi de eklerseniz seviniriz.

Haberlerinizi bekliyoruz, Sevgiler.
 
***********************

Merhaba Meral Hanım

İnanın şu  mail görünce öylesine duygulandım ki anlatamam size..  şu aralar televizyonda bir reklam var. Girişimci kadınlarla ilgili, oradaki bayan "ben iyi bir şey yaptım denize attım" diyordu.. Aynı şu anki durumumuz böyle oldu.. Ben iyi bir şey yaptım ve size mail attım…   Meral Hanım ben kısmet olursa, Cuma günü Alucra’ya gidiyorum.  Orda bulunan Yeşilyurt köyüne giderek, size en sıcak en taze haberlerimizle ve resimlerimle gelirim. En geç pazartesi günü bu adresinize resimleri gönderirim. Ana sınıfında 17 tane öğrenci bulunmakta, ama kaça kız, kaçı erkek tam bilmiyorum. Bu bilgileri de öğrenip hepsini size ileteceğim… Bana cevap yazdığınız için en azında da malzeme yardımı yapmak istediğiniz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah 6 ana sınıfı, 10 lara 20 lere çıkar. İnşallah Yeşilyurt köyü ana sınıfı da bu kampanya içinde olur.. Alucra yerel basını olarak ilçemizin gelişmesi için eğitimli çocuklar yetişmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.. Bizlerde yerel basın olarak her zaman sizin yanındayız..  Çocuklar Gülsün Diye yaptığımız haberleri sürekli Facebook’da paylaşım yapıyoruz.

NOT: Alucra İstanbul arası 15 saattir.
19 Mayıs 2010

***********************

Tülay Hanım,
 
En az sizin kadar heyecanlıyız. Umarız oradaki çocuklarımıza da elimiz ulaşır. Umudumuz 6 değil yüzlerce anaokulu yapabilmek. Kahramanlarımızın desteği sürdükçe gerçekleştirilemeyecek hayal yok.  Size de, bize yerel basında geniş yer ayırdığınız için çok teşekkür ediyoruz.
 
En kısa zamanda haberlerinizi bekliyoruz.
19 Mayıs 2010
 
***********************

Meral Hanım. Merhaba. Nasılsınız. Ben nihayet gelebildim…
 
Giresun Alucra Yeşilyurt köyü ana sınıfında 20 tane öğrenci bulunmakta.
9 kız öğrenci, 11 erkek öğrenci, öğrencilerin çoğu mesafenin uzaklığından dolayı
okula gelemiyorlar, resimlerde görüldüğü gibi,(sizin yayınlamış olduğunuz ihtiyaç
listesinde bulunanlardan hepsine ihtiyaçları var) Meral Hanım. Ben size biraz Yeşilyurt köyünden bahsedeyim. Yeşilyurt Giresun’a bağlı Alucra ilçesinde bulunmakta İlçeye 7km uzaklıkla, köyün 13 tane mahallesi bulunmakta, bu mahallerin mesafeleri en yakın olan 2km. en uzak olan 5km. Alucra ilçesi Giresun'a bağlı ama dağlık bölgede bulunmakta, Gümüşhane, Sivas, Erzincan’a daha yakın, bu bölgeye "Kelkit Vadisi" denmektedir. Giresun'a çok uzak bir ilçe olduğu için sahili ve fındığı yoktur. Geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Tarıma çok elverişli bir bölge olmadığı için büyük göçler vermiştir. 
 
Ekte resimleri size gönderiyorum. Videoya da çekim. Ama internetten size gönderemiyorum. Bana bir adres verebilirseniz, kargo ile gönderebilirim.
 
Selam ve Saygılarımla
Tülay Dolu 
www.alucra.com 
26 Mayıs 2010

 
***********************

Tülay Hanım Merhaba,
 
Mailinizi aldık ve veri tabanımıza kaydettik. Okullar kapalı olacağından yazın gönderim yapamayacağız fakat Eylül ayında ilk gönderi yapacağımız okullarımız arasında olacak Yeşilyurt köyü.
 
Emekleriniz için çok teşekkür ederiz,
 
Sevgiler.

02 Haziran 2010

Eylül Ayında Çocuklarımıza gönderilmesi düşünülen malzemeler…

Sulu Boya
Parmak Boyası
Pastel Boya
Gazlı Kalem
Fırça Seti
Kuru Boya
Boya Önlüğü
Pritt- Uhu
Makas
Hamur- Hamur Kapları
Baskı İçin Süngerler
Simler-Pullar-Boncuklar
Domino
Eşleştirme Oyunu
Abaküs Seti
Sayı Küpleri Tahtası
Lego
Sayı Çubukları
Oyuncak Müzik Aletleri
Oyuncak Hayvanlar Seti
Doktor Çantası
Tamir Çantası
Oyuncak Araba Seti
Oyuncak Meyve-Sebze Sepeti
Kukla
Kova Kürek Takımı
Mutfak Köşesi (Sınıfta kullanılmak üzere, oyuncak mutfak malzemeleri)
Meslek Grubu
Bloklar
Eğitici- Öğretici Kitaplar
Masal Kitapları
Boyama Kitabı
Karton- Elişi Kağıdı- Grapon Kağıdı
Türkiye Haritası Halısı
Mevsim- Ay- Gün Halısı
Fotokopi Makinası
Duvar Sticker
Boy Ölçme Cetveli
Çocuk Şarkıları Cd’leri
Cd Çalar
Oyun Parkı
Oyuncak Dolabı ve Malzeme Dolabı
Öğrenci masası ve sandalyesi
Pano
Minder
Kırmızı Önlük ve Yaka


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber