Ana Sayfa Eğitim / Sağlık CUMHURİYETİN 100.YILINDA ŞEBİNKARAHİSAR ÜNİVERSİTESİ

CUMHURİYETİN 100.YILINDA ŞEBİNKARAHİSAR ÜNİVERSİTESİ

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yeni dönem çalışmalarını değerlendirerek sorunları tartışmak amacıyla 21 Şubat Pazar günü Çamlıca Çamoluk Kültür Merkezinde yaptığı kahvaltılı divan toplantısına, Şebinkarahisar'dan gelerek,açıklamaları ile toplantıya damgasını vuran MYO Müdürü Fatih Aygün,yaptığı aydınlatıcı bilgilerle adeta bir "eğitim show" yaptı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2010 Çarşamba 09:13
CUMHURİYETİN 100.YILINDA ŞEBİNKARAHİSAR ÜNİVERSİTESİ
Fatih Aygün hocanın yürekten gelen heyecanlı,ateşli anlatımı, pek çok konuda,açık bilgiler vererek yaptığı tespitler beğeni ile karşılandı. Düşüncelerini ve bilgilerini iyi iletebilen akıcı anlatımıyla toplantıya renk ve heyecan katan hocamıza övgüler ve teşekkürler yağdı.

Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulumuzun Müdürü Fatih Aygün dosyalar ile hazırlıklı geldiği ve slayt gösterisi eşliğinde davetlilere bilgi verdiği toplantı,güne damgasını vurdu ve ilk olduğu için katılanlar için sürpriz oldu.MYO okulunun sorunları ve yapılacaklar hakkında bilgi veren Fatih hoca,dosyaları protokol’a davetlilere dağıtarak bilgilendirme yaptı.

MYO müdürü Fatih Aygün, Şebinkarahisar MYO’na atanan ilk öğretim görevlisi benim, bir ay öncede MYO müdürlüğüne atandım, okulun sorunlarını çok iyi biliyorum, siyasetçilerin ne söz verdiğini de biliyorum. Giresun Üniversitesi rektörünün 14 ay sonra görevi bitiyor,Tamzara’da yaptığı bir toplantıda bizlere fakülte sözü vardı,Rektörümüz gitmeden  bu süreyi iyi kullanmamız gerekir. Okulun en önemli konularından birisi yüksek okula öğrenci alınması, alt yapılar hazır, binalarımız son model,sizlere bazı istatistikleri açıklıyorum ve çeşitli bahanelerle okulumuza öğrenci vermeyen ilgililerin tutumlarını anlamış değilim. Çevremize baktığımızda bizim yaptıklarımızın yanında birçok eksiği olan veya hiç tesisi olamayan ilçelerimizin okullarına öğrenci verilirken bir bahaneleri olmadı ama her şeyi tamam olan ilçemizdeki okulumuza çeşitli bahanelerle öğrenci verilmemesini anlamıyorum inşallah bu sorunun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını bekliyorum, 2009 eylül ayında öğrenci alınacaktı, ne yazık ki alınmadı!

2010 Eylül ayında Okulumuza mutlaka öğrenci almamız gerekir, yüksek okulun kadrosu var,öğrencisi yok,ben yüksek okulun müdürü değilim,müdürü Doç. Dr. Mustafa CİN,burada 3 öğrenim elemanı ve bir memur var,4000 metrekarelik, Fevzi Kıraç’ın yaptığı UBYO’na çocuğunu bekleyen bir anne gibi öğrenci bekliyor, çocuk gelişimi bölümünü mutlaka açmamız gerekiyor, birde organik gıda bölümü açmamız gerek, Bankacılık ve finans bölümü YÖK’ten onay aldı, öğrenci bekliyoruz..

Yeni teklif verilen bölümler, Beslenme ve diyetetik, Bilişim teknolojileri, Organik gıda endüstrisi ve moda tasarımı, konf bölümleri, bunlar yeni teklifler.

7760 metrekare kapalı alana sahibiz,Giresun üniversitesinde bile bu kadar kapalı alan yoktur. Milli Piyangonun 300 kişilik öğrenci yurdunun yapılmasına başlandı. İlçemizde Öğrenci Yurdu sorunumuz yoktur. 2341 Öğrencimiz var,32 öğrenim görevlisi,15 ders sorumlusu var,toplam 47 öğretim elemanı bulunmaktadır,idari hizmetlerde ise yüksek okul sekreteri, 13 idari personel ve yardımcı hizmetleri, 3 güvenlik görevlisi, 3 temizlik şirketi elemanı bulunmaktadır.1650 öğrencinin barınacağı yurdumuz var, özel yurtlarımız var, yerleşkemizde 358 Dönümlük bir alanı var. 50 dönümü geçtiğimiz yıl kazandırıldı. Bizim okulumuzda sahip olduğumuz tesis ve imkânların Giresun Üniversitesinde ve fakültelerinde bile yoktur bizim her şeyimiz tamam, laboratuarımız son sistem cihazlarla donatılmıştır, spor alanlarımız iyi durumda, yalnız okulun yolu köy yollarından daha kötü, buraya inşallah çift şeritli okulumuza yakışır, bir yol yapılır.

2010 planları arasında spor alanları ve çevre düzenlemesi mayıs ayında tamamlanacaktır. Okul yolunun çift yönlü olması, bu amaçla gerekli kamulaştırma ve/veya arazi takası yoluna gidilerek,kamulaştırma rektörlük tarafından yapılacak,yol çalışmaları belediye ve kaymakamlık tarafından yapılacaktır. Sarıyer belediye başkanımız Şükrü Genç, okulun etrafının çitlenmesi ve tel örgü konusunda destek verecek. Okulların ön tarafına amfi tiyatro halinde bir etkinlik alanı yapılacaktır. Yaklaşık maliyeti 60.000 tl. Olup kaymakamlık tarafından Mayıs ayında tamamlanacak ve Mayıs ayında bir şenlik yapılacaktır.

Okul lojmanı halkımızın ve sizlerin katkıları ile yapılacak, yerleşke içerisine, yöresel mimaride Fırın, pide salonu, otantik bahçe, tarihi havuzun, çeşmesi, tarihi kapısı bulunduğu sosyal tesis yapılacaktır. Fatih hoca, bilinmeyen birçok konuda aydınlatıcı bilgi verdikten sonra, hedefi belirledi: "Cumhuriyetin 100.yılında ŞEBİNKARAHİSAR ÜNİVERSİTESİNİ kurmak"

Toplantıda bol bol alkış alan Fatih hoca'dan bundan sonrada aydınlatıcı bilgilerin devamı gelmesi temennisiyle teşekkürler.

Şebinmedya
Sadi Toygar
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber