Ana Sayfa Siyaset DEDEOĞLU'DAN BASIN AÇIKLAMASI

DEDEOĞLU'DAN BASIN AÇIKLAMASI

Demokrat Parti Alucra İlçe Başkanı Şevki Dedeoğlu Aylık düzenli olarak gündemi değerlendireceği ve basına beyanat vereceğini bildirdi. Alucra ile alakalı tespitlerini kamuoyu ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2010 Cuma 10:25
DEDEOĞLU'DAN BASIN AÇIKLAMASI

AKP İktidarı yapılan son mahalli idareler seçimleri ile Alucra’da Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisinin büyük çoğunluğunu ve İl Genel Meclisi Üyeliklerinin tamamını kazanmıştır. 1989 yılından  bugüne kadar Alucra Yönetiminde geçmişte hiçbir iktidara nasip olmayacak şekilde seçimlerle gelen tüm yönetim kadroları iktidara teslim edilmiştir.

Daha  önceleri sayın milletvekilimiz Nurettin Canikli, eski belediye başkanı(dönemin) İbrahim Bıyıkçı’nın Alucra’ya yapılmak istenen hizmetlerin önünde engel olduğunu seçimlerde Alucra Halkına beyan ederek mutlaka Belediye Yönetim Kadrosunun AKP’lilerden oluşması gerektiğinin altını çizmişti. Alucra halkı milletvekili sayın Nurettin Canikli’nin sesine kulak vererek seçimlerde Alucra’ya hizmet ve yatırım gelecek adına AKP’yi iktidar yapmıştır. Bugün gelinen noktada da ne yazık ki Alucra Belediyesi üzülerek söylemek gerekirse hizmet üretemiyor.

Alucra Belediye Başkanlığına yeni seçilen AKP’li Belediye Başkanı Osman Söylemez, belediyeyi devir alırken tek kuruş borcu olmadığını ve belli bir miktarda nakit parayı 250 bin tl’yi, Alucra Belediyesinin hesabında bıraktığını sayın eski belediye başkanımız İbrahim Bıyıkçı belirtmekteler. Bugünden sonra artık Alucralıya verilen sözlerin AKP iktidarı tarafından tutulmasını beklemekteyiz.

Alucra İlçesinde gerçek anlamda Küçük Organize Sanayi Sitesi bulunmamaktadır. Küçük Sanayi dükkanlarının olmayışı Alucra’da üretimin gelişmesini ve ilçenin büyümesini engelliyor.Yeni iş yeri açmak isteyen hemşerilerimiz ve müteşebbislerimiz yer olmayışından dolayı yeni istihdam alanları oluşturamamaktadır.Acilen !.. Alucra’da uygun bir alana Alucra esnafının da görüşleri alınarak en az 150 adet sanayi üretimi tarzında 150-200 metre karelik dükkânların yapılması gerekiyor. Bu dükkânlar pekâlâ TOKİ’ye yaptırılarak satışa sunulabilir. Alucra Belediyesi Başkanı sayın Osman Söylemez ve  Milletvekilimiz sayın Nurettin Canikli’nin bu konuyu eğilmeleri gerekiyor. Alucra’nın geleceğe güvenle bakabilmesi için mutlaka Küçük Organize Sanayi Sitesinin yapılması gerekiyor.
Aynı  zaman da hayvancılık her geçen gün Alucra’da kan kaybediyor.

AKP İktidarının yanlış hayvancılık ve tarım politikasından dolayı ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de her geçen gün hayvan sayısında azalmalar görülmektedir. Alucra da hayvancılık ve tarım biterken köylerimizde de hızla boşalmalar, göçler yaşanmaktadır. Bugün köylerimiz hayalet köyler haline gelmiştir. İncin top oynar haldedir. Biran önce yeni Hayvancılık politikasının ve tarım politikasının geliştirilmesi gerekmektedir.

Hayvancılıkta Kooperatifler ile gelişme sağlanmaya çalışılması, geçen yedi yıl içinde çok yanlış olduğu yaşananlar ile görülmüştür. Sayın Tansu Çiller Başbakanlığı döneminde 1994 yılında Hayvancılığın geliştirilmesi için projeli Ahır ve Samanlık yapılması için yapım maliyetinin %40 hibe destekli ve projenin sayısına göre  hayvan karşılığı kredi sağlanmasıdır.

Bugün uygulanılacak en uygun hayvancılığın desteklenmesi ve gelişmesi için yapılacak proje olduğu kanısındayım. Hayvancılığın tekrar gelişmesi için en doğru yaklaşımdır. AKP iktidarı hayvancılığa çare üretmesi gerekiyorken ne yazık ki köylü önemsenmiyor. Köylüye Fak-Fuk-Fonundan gıda yardımı ile, kömür yardımı ile, sadece oy avcılığı yapılmak istenmesi kadar, aziz milletimizi fakir-fukaralığa teşvik edilmesi kadar yanlış bir politika olamaz.

Bugün doğru yaptıklarını sananlar yarınlarda oluşacak toplumsal yapının gelişim düzeyini gördüklerinde ne kadar yanlış  sosyal politikalar izlediklerinin pişmanlığı içerisinde olacaklardır. Bu yapılan ve uygulanan politikalar doğru politikalar değildir.Hatta AKP iktidarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından başka devletin başka kurumlarını da amacı dışında Fak_Fuk _Fonu gibi kullanarak gıda yardım paketleri dağıttırmaktadır.
Bu aziz millete balık yemeyi değil, balık tutmayı öğretmek gerekiyor. 

30 ARALIK 2009 
 
Şevki Dedeoğlu
Demokrat Parti Alucra İlçe Başkanı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canikli

Canikli "Millilik Bu İşte"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber