Ana Sayfa Siyaset DEMOKRAT PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN BASIN AÇIKLAMASI

DEMOKRAT PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Demokrat Parti Alucra İlçe Başkanı Şevki Dedeoğlu, sitemiz aracılığıyla yapmış olduğu basın açıklamasında çarpıcı iddialarda bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2009 Salı 10:53
DEMOKRAT PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Demokrat Parti Alucra İlçe Başkanı Şevki DEDEOĞLU, sitemiz aracılığıyla kamuoyuna yaptığı açıklma şöyle:


"AKP İktidarını 7 yıldır Alucralılar olarak yakından takip ediyoruz. Alucra İlçesinde şuan tamamı ile iktidar konumdalar. Fakat ne yazık ki Alucra’ya gözle görülür elle tutulur bir hizmet yapılamamıştır. Sayın Milletvekili Nurettin Canikli Alucra’nın evladıdır. Üzülerek ifade ediyorum, Alucra adına bir proje üretememiştir. Diyecekler Toplu Konutu başardık(TOKİ), sayın Canikli olmasa da bu proje hayata geçecekti. Önemli olan TOKİ’nin bu projesine talep var mı yok mu ona bakılması gerekiyor. Alucralılar TOKİ’ye talep yağdırmıştır, sonuçta devamında da İlçe Kaymakamlığı tarafından takip edilerek TOKİ yaptırılmıştır. Hiç kimse bunu çok büyük bir hizmet yaptık olarak algılamaması gerekiyor. Sayın Nurettin Canikli söz verdi Alucra-Yağlıdere İlçeleri arasındaki Kurtbeli Grup Yolunu karayollarına aldıracağını belirtiler. Acaba bunu başarabildi mi? Tabiki Hayır, ne yazık ki bu gelecekte de mümkün görünmüyor. Ama ben şunu belitmek isterim. İlk DEMOKRAT PARTİ İKTİDAR’nda Kurtbeli Yolunu Karayollarına bağlayacağız.

Çamoluk İlçesinden Yeniköy üzerinden ve Alucra İlçesi Çamlıyayla Köyü üzerinden yeni Çamoluk ve Alucra ilçe bağlantı yolu projesini başlatmıştı. Şimdi ne oldu da bu projeye iki yıldır sahip çıkılmıyor. Tabi ki bu yolda Köydes Projesi kapsamında yol yapım çalışmaları yürütüldü. Bir çok köylerin kaynakları bu yola aktarıldı. Yolun bitiminin akabinde de Karayollarına bağlayacaklarını belirtiyorlardı. Peki ne oldu şimdi onca para emek boşuna mı harcanmış oldu? Oysa!.. sayın  Nurettin Canikli, Alucra ve Çamoluk ilçeleri arasındaki mevcut devlet karayolunun genişletilmesi ve düzenlenmesi için kaynak arayışında olsaydı çok daha iyi olmaz mıydı? Alucra ve Çamoluk arasındaki Karayolundaki düzenlemelerin yapılması için 1995 yılında plan ve projeleri 16.Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Sadece bu yolun yapılması ve iki ilçe arasındaki ulaşımın daha kısa sürede ve daha güvenli yapılabilmesi için Karayollarından kaynak aktarımı için mücadele vermesi gerekmez miydi?


Halkı dinlemeyen bir AKP iktidarı ve AKP’li Giresun Milletvekilleri ile karşı karşıya olduğumuzun çok farkındayız. İlk yapılacak Genel seçimlerde Aziz Milletimiz bu iktidarı ve onun kadrolarını tasfiye edecektir. Demokrat parti büyük bir çıkış ve güç toplayarak emin adımlarla yol almaya başlamıştır. Türkiye de bizim yaptıklarımızı (DP-AP-ANAP-DYP) haraç mezat yabancılara yada yandaşlara satarak hizmet yaptıklarını sanan tarihin tozlu sayfalarında büyük hata olarak anılacaktırlar. Aziz Milletimizi Demokrat Partiyi çok yakından takip etmeye davet ediyorum. Sayın  Necmettin  Erbakan’ın tabiri ile Bu Büyük Ülkeyi Yönetmek Çoluk Çocuk işi değildir.


Saygılarımla..


Şevki DEDEOĞLU

Demokrat Parti Alucra İlçe Başkanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber