Ana Sayfa Güncel Deniz Yıldızı Umut Olmaya Devam Ediyor

Deniz Yıldızı Umut Olmaya Devam Ediyor

Sosyal yardımlaşma konusunda öncü kurum olma özelliği ile Deniz Yıldızı Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2010 Salı 12:39
Deniz  Yıldızı Umut Olmaya Devam Ediyor

Giresun’daki ihtiyaç sahibi aileleri titizlikle araştırıp tespit eden Dernek üyeleri, en çok ihtiyacı olandan başlamak üzere bütün aileleri tek tek ziyaret etti. Daha sonra tespit edilen ailelerden Selime Doğan’ın evine iftar ziyareti yapıldı. Selime Doğan’ın 2 kalçasında çıkık problemi var ve sinir rahatsızlığı tedavisi görmüş. Eşi Aslan Doğan işitme engelli ve dilsiz. 2 çocuğu olan Aslan Doğan’ın inşatlarda çalışırken mide rahatsızlığı geçirmiş ve ameliyat olmuş. Ameliyat sonrasında doktorlar tarafından ağır iş yapamaz raporu verilen Aslan Doğan çalışarak evini geçindiremeyecek durumda. Geçim sıkıntısından dolayı 18 yaşındaki oğlu okulunu bırakarak evinin geçimine katkı, annesi ve babasına destek olmak için inşaatlarda boyacılık yapıyor. Ailenin evinde buzdolabı ve yemek ocağı bozuk. İftar yemeği için aile ziyaret edildiğinde iftarlık hiçbir yiyeceklerinin olmadığı görüldü. Komşularının desteği ve Selime Doğan’ın elişi yaparak ayakta durmaya çalışan Doğan Ailesi, 150 TL kira veriyor. Aileye dernek tarafından iftarlık yemek, gıda ve giyecek yardımı yapıldı.


Deniz Yıldızı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Emine Acar, Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz, Dernek Saymanı Berrin Aydın, Dernek Kameramanı Alaattin Aydın, Doktor Ayşe Melikoğlu ve 2 yardım gönüllüsü ile yapılan ziyaretten dolayı Doğan Ailesi çok memnun olduğunu belirtirken, mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılan yardımlara çok teşekkür ettiler. Dernekten yapılan açıklamaya göre Aslan Doğan’a özürlü maaşı bağlanması için çalışma yapılacak. Ayrıca evin büyük çocuğu için uygun bir iş bakılacak. Ailenin liseye giden küçük oğlu için de burs ayarlanacak.


Deniz Yıldızı Kültür ve Yardımlaşma Derneği aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için http://www.denizyildizidernegi.org.tr/?page=c_detail&c_id=1218 linkini ziyaret edebilirsiniz.


Haber: Fatma Uğurlu

Kerasushaber.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber